Jump to content
debil00

Pad s travom i amfetamima

Preporučene objave

Pozdrav,

nedavno sam pao s 10g marihuane(5x2) i 1g amfetamina(0,8 + 0,2)

maloljetnik sam i iako je sve to bilo u vise vrecica u policiji su odmah shvatili da nisam nikakav diler, travu sam tako dobio i nisam ju jos niti taknuo tako da su mi to uveli pod prekrsaj.

sljedeci tjedan me ceka sudenje pa me zanima kakva me kazna ceka i sta bi bilo najpametnije da kazem na sudu. Prvi put imam ikakve probleme sa policijom. punim 18 za par mjeseci.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

na prvoj stranici poziva pise prekrsaj: clanak 54. stavak 3 zakona o suzbijanju zlouporabe droga

zatim na 2. stranici nakon činjeničnog opisa piše: čime je počinjen prekršaj iz članka čl3 st1 zakona o suzbijanju droga.

Podijeli ovu objavu

Dakle, čisti prekršaj se stavlja na teret. Budući ste maloljetnik, sud izriče novčanu kaznu samo ukoliko imate vlastitih prihoda ili imovine, tako da je vjerojatniji scenarij, uz priznanje i kajanje - neka odgojna mjera, ukoliko ste ovisnik, onda ona koja se tiče liječenja.

Podijeli ovu objavu

znaci kako sam ja i dalje srednjoskolac, ja nemogu dobiti novcanu kaznu? zar ni moji roditelji npr.?

nikakvu drogu od tog dana vidio nisam a niti mi nepada napamet, ali kako ja to mogu dokazat? mogu li zatraziti da me testiraju ukoliko traze ljecenje?

kakva me druga odgojna mjera moze cekati?

hvala vam puno imao sam puuuno gore scenarije u glavi!

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , debil00 je napisao:

znaci kako sam ja i dalje srednjoskolac, ja nemogu dobiti novcanu kaznu? zar ni moji roditelji npr.?

Zašto vaši roditelji - pa jesu li oni počinili prekršaj? Nije to naknada štete, koju ste vi počinili.

kakva me druga odgojna mjera moze cekati?

Vidite odredbe čl. 67-70. Prekršajnog zakona.

imao sam puuuno gore scenarije u glavi!

Nije ovo SAD, tak da nema brige.

Podijeli ovu objavu

za kraj par pitanja koja me muce u vezi buducnosti ovako...

koliko me ovaj prekrsaj sputava u ulazak u odredene drzave?

koliko mi to moze predstaviti problem pri upisu na fakultet u inozemstvu?

koje su uopce lose posljedice nakon sta prode sve ovo?

puuuno vam hvalaa jos jednom jaako ste mi olaksali stvar, da sam barem prije naletio na ovaj forum!

Podijeli ovu objavu

, sivko je napisao:

Možeš kuda hoćeš,samo će naši znat.A možeš se i upisivat ako ne traže potvrdu o prekršajnom kažnjavanju.Naši će te jedno vrijeme bolje kontrolirat.

Hvala puno na odgovoru!

, G-man je napisao:

Dakle, čisti prekršaj se stavlja na teret. Budući ste maloljetnik, sud izriče novčanu kaznu samo ukoliko imate vlastitih prihoda ili imovine, tako da je vjerojatniji scenarij, uz priznanje i kajanje - neka odgojna mjera, ukoliko ste ovisnik, onda ona koja se tiče liječenja.

koje su mogucnosti kod dokazivanja da nisam ovisnik? ili je to cista odluka sutkinje na temelju razgovora?

Podijeli ovu objavu

Pitat će vas se koliko često konzumirate, a smatram da se može zatražiti i provođenje testiranja, ako se ne varam, marihuana se detektira u vlasi kose kroz nekoliko mjeseci.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad