Jump to content

Nemogućnost plaćanje obveza d.o.o.


chicka

Preporučene objave

Poštovani,pokušati ću što kraće objasniti situaciju

 

Naime, prošle godine sam preuzela jedan d.o.o.s ugostiteljskom djelatnošću nesvjesna cijele problematike. Imala sam par zaposlenih radnika koje sam prva 2 mjeseca uspjela isplatiti (i režije) s novcem dobivenim od poslovanja nakon čega je sve krenulo nizbrdo.

Poslovanje se pogoršalo a uz to je tu i kredit bivšeg vlasnika te minus na računu za koji nisam ni  znala dok već sve nije bilo potpisano a lokal nije imao toliki promet kako je bivši vlasnik prikazao.

Desilo se to da sam par mjeseci posuđivala novac kako bih isplatila radnike i režije međutim za drugo nisam imala te sam bila primorana prestati se baviti ovom djelatnošću što sam i dobila rješenje. 

Desilo se to da je banka blokirala račun i nije se imala od čega naplatiti pa su aktivirali zadužnicu starog vlasnika tvrtke kojemu sad skidaju s računa.

Firma je ostala dužna cca 20 000kn kredita, cca 24 000 kn.poreza, meni za 4 mjeseca doprinosa i još nešto sitno drugim vjerovnicima s time da na imovini ima jednu stvar vrijednu oko 3000kn.

Ja sam u firmi u svojstvu direktora pa me zanima sljedeće:

 

1. da li je moguće firmu otjerati firmu u stečaj ili to FINA pokreće? ukoliko mogu ja kako.i šta prvo napraviti?

2. koje posljedice ja mogu snositi kao direktor? novčano i općenito? s time da napomenem da sam zbog prijevare bivšeg vlasnika s njim.na sudu 

3. pružila mi se prilika ići u novi posao; mogu li otvoriti novi obrt ili j.d.o.o. obzirom na ovu firmu?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Fina bi trebala - nakon 60.dana neprekidne blokade -o tome izvjestiti - trg.sud.

Trg. sud,,rijetko sam pokreče Stečaj..- Trebao bi ga >incinirat<..jedan od vjerovnika.

i..platiti pristojbu za pokretanje istoga.- navedeni vjerovnici..to sigurno neče uraditi.

Dobit čete od suda - poziv da donesete - prokazni polis imovine.

iz istog če biti vidljivo..da osnove za pokretanje stečaja -od strane - suda - Nema.

(mala ili nikakva vrijednost - imovine..koja nije dostatna za troškove stečaja )

 

2. Ako ste radili - Sve po zakonu - Nikakve . ,osim..gubljenja vremena i živaca.

3. Otvorite novu Firmu..i nastavite sa novim poslovanjem.

ako vas prilikom -registracije nove firme..netko pita dali ste vlasnik nekog. trg. društva..potvrdite..

ali..i..ponesite preslik..Tužbe - koju ste pokrenuli protiv bivšeg vlasnika firme..jer ste...kako

navodite - prilikom preuzimanja firme (niste jedini ) ..-prevareni.

poz.

uređeno: od frenki zg
Dopuna.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija