Jump to content

Dva kredita kod RBA


gorand56

Preporučene objave

Poštovani, 

blokiran sam već 2321 dana, skoro 6,5 godina. Kod Fine sam 01.08.2018. godine imao dug od 83000 kn, a na dan 03.09.2018. taj dug iznosi 32000 kn. Imao sam dugovanja po dva kredita, te mi je s Fine "obrisan" ovaj veći pošto nisam ništa uplaćivao po tom većem. Ostao je manji i njega otplaćujem tako što mi skidaju 1/4 plaće svaki mjesec.

Sad me zanima, pošto se radi o dugovanjima iz 2012. iz koje je i Rješenje o ovrsi, te ga je u međuvremenu otkupio B2 Kapital, što dalje? Oni me zovu i traže uplatu barem 100 kn, po tom drugom kojeg nema kod Fine. Postoji li zastara, gospođa u Fini mi je rekla 10 godina. To će otprilike biti dok otplatim ovih 32000, jel moguće da po tom drugom nastane zastara?

U prilogu vam šaljem fotografije iz Fine o stanju blokade iz kolovoza i rujna ove godine.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći, možete se javiti i u PP.

1.JPG

2.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Imaju ovršnu ispravu i nema zapreke da se ne pokušaju naplatiti.

Možete li reći kakva je to isprava? oni i pokušavaju naplatu, ali pošto se već naplaćuju po 1. predmetu, ja sredstava nemam i za 2. predmet. I ne razumijem kakve su to ponude da im uplatim 50-100 kn, što dobivaju s tim. A dužan sam im 50 000.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, gorand56 je napisao:

Možete li reći kakva je to isprava?

Rješenje o ovrsi koje je postalo pravomoćno i ovršno je ovršna isprava.

Prije 4 minuta, gorand56 je napisao:

ali pošto se već naplaćuju po 1. predmetu, ja sredstava nemam i za 2. predmet.

To što otplaćujete jedan dug ne oslobađa Vas obveze da podmirite i drugi dug, tako da se oni mogu ponovno upisati u Ocevidnik na Fini i čekati red na naplatu ili mogu pokrenuti ovrhu na nekretnini, pokretninama, motornom vozilu...

Prije 5 minuta, gorand56 je napisao:

I ne razumijem kakve su to ponude da im uplatim 50-100 kn, što dobivaju s tim. A dužan sam im 50 000

Dobivaju prekid zastare.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam rekao da nemam sredstava, ne da nebi platio. plaćam ono što mogu i gdje su sjeli, a za ovo će "malo" pričekati. 

za mene su to kamatarske firme, koje uznemiruju obitelji, susjede, te osobe koje s mojim dugom nemaju ništa. ali to im je omogućio zakon, jer nam je država takva kakva je.

Citiraj

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, gorand56 je napisao:

ja sam rekao da nemam sredstava, ne da nebi platio. plaćam ono što mogu i gdje su sjeli, a za ovo će "malo" pričekati. 

Ukoliko nemate novčanih sredstava mogli bi pokušati naplatu na drugim predmetima ovrhe.

Prije 14 minuta, gorand56 je napisao:

za mene su to kamatarske firme, koje uznemiruju obitelji, susjede, te osobe koje s mojim dugom nemaju ništa. ali to im je omogućio zakon, jer nam je država takva kakva je.

Zakon im je omogućio da raspolažu Vašim osobnim podatkom, ali ne i tuđim. Tako da ih tu možete zaustaviti sa uznemiravanjem obitelji, susjeda i drugih osoba koje nemaju veze sa Vašim dugom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njihov problem u mom slučaju je što ja "nemam" ništa svoje. Sve što i kupim ide ne drugo ime. Ovo što su uspjeli dobiti, to će im biti isplaćeno, a ostalo mogu zaboraviti. Niti sam ja to rješenje o ovrsi dobio, a te kamatare B2 i slične sad muči što su od RBA kupili nešto što naplatiti do kraja neće.

 

 

uređeno: od gorand56
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako misliš da neće naplatiti do kraja, ako ste zaposleni ide vam 1/4 primanja svaki mjesec na jednu ovrhu, njima se ne žuri, a zatezna kamata je svaki dan sve veca, tako da ćete na kraju platiti sve sa kamatama, teško da ce oni biti na gubitku, rekao bih da su već sad u plusu s obzirom za koliko su oni taj dug otkupili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Upravo ova činjenica im daje prostora da čekaju i računaju na dodatnu dobit od zateznih kamata.

I onda čitajući ovo, pitam se zašto sada kada im je vraćena ovrha, su u "panici i žurbi" i nude dogovore oko otplatnog plana na način da će otpisati sve kamate pod izlikom "mi smo tu da vama olakšamo" i uz to da raspolažu javnobilježničkom suglasnošću o zaplijeni plaće, a znaju da se radi o dužniku koji više nije ovršen i koji je zaposlen............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, Marta01 je napisao:

I onda čitajući ovo, pitam se zašto sada kada im je vraćena ovrha, su u "panici i žurbi" i nude dogovore oko otplatnog plana na način da će otpisati sve kamate pod izlikom "mi smo tu da vama olakšamo" i uz to da raspolažu javnobilježničkom suglasnošću o zaplijeni plaće, a znaju da se radi o dužniku koji više nije ovršen i koji je zaposlen............

Zato jer igraju na to da kad čujete da će oni otpisati kamate, ili dati jos neki popust da cete vi odmah otplatiti cjelokupan dug ili plaćati svaki mjesec u nekim ratama. Naravno da nece oni sad sve dužnike ostaviti da čekaju da se naplate od ovrhe, samo je poanta da u vecini slučajeva čekanjem naplate putem ovrhe nece oni biti u gubitku, inace nebi imali tolike prihode kao tvrka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Klon je napisao:

Zato jer igraju na to da kad čujete da će oni otpisati kamate, ili dati jos neki popust da cete vi odmah otplatiti cjelokupan dug ili plaćati svaki mjesec u nekim ratama. Naravno da nece oni sad sve dužnike ostaviti da čekaju da se naplate od ovrhe, samo je poanta da u vecini slučajeva čekanjem naplate putem ovrhe nece oni biti u gubitku, inace nebi imali tolike prihode kao tvrka. 

Meni osobno to odgovara :)

Nisam sigurna baš u potpunosti da će oni pokretati nove ovrhe za sve vraćene predmete sa Fine.....(mislim na naplatne agencije, ne banke)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Marta01 je napisao:

Nisam sigurna baš u potpunosti da će oni pokretati nove ovrhe za sve vraćene predmete sa Fine.....(mislim na naplatne agencije, ne banke)

Mišljenja sam da hoće, možda ne nužno na novčanim sredstvima, ali da će krenuti sa pokušajima naplate jer su izgubili svoj red čekanja u naplati na Fini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Marta01 je napisao:

Meni osobno to odgovara :)

Nisam sigurna baš u potpunosti da će oni pokretati nove ovrhe za sve vraćene predmete sa Fine.....(mislim na naplatne agencije, ne banke)

Slazem se s ovim. Ako ce cekati, nacekat ce se. Dotad lipe nece dobiti. A sto se tiče naplate nekretnina i pokretnina, samo ih tu cekam :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Upravo ova činjenica im daje prostora da čekaju i računaju na dodatnu dobit od zateznih kamata.

E sad meni nije jasno cemu zvanja od 2x tjedno i nudenje rješenja, tako da im ja uplatim 100 kn barem, ako su oni u sve većem plusu. 

Mozda da ih ne muci strah, da se nece nikako naplatiti, jer dok kod Fine otplatim 1. dug pitanje kako ce se naplatiti i kada. Napominjem da stan, auto i sve druge stvari ne glase na moje ime. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , gorand56 je napisao:

E sad meni nije jasno cemu zvanja od 2x tjedno i nudenje rješenja, tako da im ja uplatim 100 kn barem

Vjerujem da na ovaj način žele izbjeći uvjete za ispunjenje pokretanja stečaja potrošača ili tzv. osobnog bankrota koji je do 1.1.2019. dobrovoljan, a od tada će za određenu skupinu građana biti obvezan i provedbu tzv. jednostavnog stečaja potrošača provodit će sudovi, a očekuje se preko 200 tisuća ovakvih slučajeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Vjerujem da na ovaj način žele izbjeći uvjete za ispunjenje pokretanja stečaja potrošača ili tzv. osobnog bankrota koji je do 1.1.2019. dobrovoljan, a od tada će za određenu skupinu građana biti obvezan i provedbu tzv. jednostavnog stečaja potrošača provodit će sudovi, a očekuje se preko 200 tisuća ovakvih slučajeva.

Zanima me koja je to određena skupina, te što znači osobni bankrot, koji će po Vama biti obavezan od nove godine. Što će biti s mojim dugom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , gorand56 je napisao:

Zanima me koja je to određena skupina, te što znači osobni bankrot, koji će po Vama biti obavezan od nove godine. 

Stečaj potrošača tzv. osobni bankrot se provodi nad imovinom potrošača, a cilj mu je poštenog potrošača osloboditi obveza koje preostanu nakon unovčenja njegove imovine i raspodjele prikupljenih sredstava vjerovnicima, znači oslobađanje od preostalih obveza.

Do sada je ovakav postupak bio na prijedlog dužnika ili vjerovnika, a uvjet je bio da je dužnik nesposoban za plaćanje dospjelih obveza 90 dana uzastopno, i to iznos veći od 30.000,00 kn. Po zadnjim izmjenama koje stupaju na snagu 1.1.2019. ovo i dalje vrijedi, ali se dodaje i posebna kategorija kad će sud provoditi stečaj potrošača ako je u Fininom Očevidniku tražbina do 20.000,00 kn s osnova glavnice, i ako je takav status duži od 3. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija