Jump to content
Aki420

Parking

Preporučene objave

Pozdrav.

Zanima me da otvorim privatan parking,dali netko ima iskustva sa tim.?

Koliko su porezi i davanja drzavi,? Dali ima nekih ultimatuma i tako dalje..

Unaprijed hvala ?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Isti porezi,kao u svim - uslužnim dijelatnostima.

POREZ - Ovisno - šta otvarate - obrt - firmu - zadrugu..itd.

Potreban vamje - prostor - u vlasništvu ili da ga unajmite.

Sve ostlo regulirate sa -knjigovođom.

i morate u registraciji - firme imati upisanu i tu djelatnost.

poz.

Podijeli ovu objavu

Nemojte se razbacivati,,sa Pameču.

Na svojoj parceli ..ako ispunjava uvjete za tu djelatnost - možete se baviti tom djelatnošču.

A,to dali je to Idealna lokacija za poslovanje -je Procjena Investitora.

Od , kad Policija - određuje - gdje se može baviti privatnom Djelatnošču.

Naravno da postoje Zakonske regulative.- kojih se mora pridržavati.

poz.

Podijeli ovu objavu

Radi  - Usporedbe.

Zagreb - Parkin se bavi iznajmljivanjem - parkirnih mjesta .

U gradskim - Ulicama - u jednosmjernim ulicama - dijelom -na Nogostupu - dijelom na prometnoj traci.

Uđite u Teslinu ulicu u Zagrebu i usporedite - zakonske norme -Parkirana  Vozola i Terese Uostiteljskih objekata 

na Prometnoj traci u Jednosmjernoj Ulici - 

Kreativitas in unsert đob.

poz.

Podijeli ovu objavu

prije 21 sati , vodovod1 je napisao:

Ultimatum je taj da ne možete otvoriti gdje hoćete nego se morate obratiti svom gradu ili općini koja uz prethodnu suglasnost Mup-a određuje parkirališne površine (Zakon o sigurnosti prometa).

Koji je to stavak zakona ?... Registriranje takve djelatnosti i početak rada iste , moguće da se koristi pod zakonskim aktima sa MTU ( minimalni tehnički uvjeti) po kojima je određeno što je potrebno za tu djelatnost.  U konačnici , konkretno bi se odnosilo na dio prostora ( kućice) u kojem bi djelatnik boravio ( sanitarni čvor,topla-hladna voda), protupožarni aparati.., parking dali bi bio asfaltiran ili zemljani ( posust kamenom tucanikom). Ako je asfaltirani parking , tada se MORAJU označiti parkirna mjesta  ( rade ocrtavanje firme koje su registrirane za djelatnost održavanja prometnica)....Ovo su samo mali djelovi po kojima bi se po odredbi MTU-a moglo tražiti . Parking isto tako ovisi o gradskim odredbama potrebe za parkirnim mjestima.....

Podijeli ovu objavu

Mješate - Pojam - MTU - Minimalni Tehnički Uvjeti - To se radi,kad je u Pitanju - Poslovni Prostor.

Parking - u -Branimirovoj - Šljunak - bez označenih mjesta - Betonska kučica - 2x2 m.

i..radi.

-----------------

Grad Zagrb - parking - Djelatnik - nema ni tu >betonsku < kučicu...več..bez obzira na vremenske uvjete,,

Obilazi vozila.

Teslina - Jednosmijerna - pola ulice -Terase - Pola - PARKING.

Iako zakonnalaže -Pješački Nogostup - min - 150.cm.

-----------------

Velika je razlika,,čitati -zakone ipravilnike,,i živjeti u Virtualnom Svijetu.

Poz.

Podijeli ovu objavu

Članak 5. Zakona o sigurnosti prometa na cestama

NN 67/08, 48/10, 74/11, 80/13, 158/13, 92/14,64/15, 108/17

(1) Jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, u skladu s odredbama ovoga Zakona, uz prethodnu suglasnost ministarstva nadležnog za unutarnje poslove, uređuju promet na svom području tako da određuju:
između ostalog
6. parkirališne površine i način parkiranja, zabrane parkiranja i mjesta ograničenog parkiranja,

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio DB123
      Pozdrav svima,

koliko iznosi dopuna djelatnosti za firmu i koliko za obrt?

Unaprijed hvala.
    • objavio Pepepe
      Pozdrav svima,
      Dobio sam upozorenje za nepropisno parkiranje (Slika 1). ZSCP članak 78. Stavak 1. Konkretno, radi se o slijepoj ulici, auto je parkiran uz lijevi rub kolnika (Slika 2) ali više prema poziciji fotografa kako ne bi smetao pri izlazu vozila s parkinga desno. Susjedima čiji je ulaz označen zelenom kvačicom auto ne smeta. Na inzistiranje stanara iz kuće desno (crveni X) dolazi komunalni redar i ispisuje upozorenje. 

Zanima me postoji li kakav normativ sa jasno definiranim dopuštenim udaljenostima od ulaza/izlaza vozila i u odnosu na širinu kolnika.
      Tražim savjet ako postoji mogućnost, ukoliko dođe do ponovnog dolaska komunalnog redara i eventualnog ispisivanja kazne, žalbe/prigovora uz vrlo vjerojatan pozitivan ishod u moju korist.
      Srdačan pozdrav,
      Petar

• objavio lolcathost
      Pozdrav,
      Ukoliko se Bitcoin kupuje i prodaje unutar platforme Bitstamp (Slovenija) za EUR ili USD, a ne vrši se nikakav prijenos natrag na HR bankovni račun, je li potrebno prijaviti poreznoj trading koji se tamo odvija ili se porez prijavljuje u trenutku kada izvršim cashout na račun svoje RH banke?

Hvala!
    • objavio JureM
      Pozdrav ljudi,

Zanima me dali je legalno da ti neki internet servis ili tvrtka preko koje zarađuješ (naprimjer prodajom 3d modela na internetu - Turbosquid) uplaćuje zarađeni novac na privatni/osobni tekući račun pored činjenice da posjeduješ paušalni obrt sa žiroračunom? Dali je to zapravo glupo, iligalno ili jedno i drugo?

Lijep Pozdrav
    • objavio ETAMARIJETA
      Kupila sam nedavno stan i s njim pripadajuće označeno parkirno mjesto u dvorištu zgrade. Prodavatelj nije kupcima ponudio mogućnost izbora vanjskog ili garažnog parkirnog mjesta. Susjed je voljan zamjeniti svoje garažno parkirno mjesto mojim vanjskim parkirnim mjestom uz moju nadoplatu razlike u cijeni međutim zanima me kako se takva zamjena parkirnih mjesta može provesti papinatim putem. Te koje su mogućnosti koje kao vlasnik vanjskog parkirnog mjesta imam ako se na njega neovlašteno parkira tuđi automobil, pauk služba ? Policija?

• Online korisnici