Jump to content

Hipoteka i brisovnica


Bracek

Preporučene objave

U kratkim crtama:

-prodavala se kuća preko ovlaštene agencije za promet nekretninama

-iz Njemačke gdje sam rođen i radim stupim u kontakt sa agencijom

-povežu me sa vlasnikom koji mi priopći da je kuća opterećena hipotekom i da je to jedina hipoteka

-odem u banku, platim hipoteku koja je iznosila 205.000eur.

-ostatak novca u dva navrata dadem vlasniku u agenciji i ovjerimo ugovorom u JBU.

-u neđuvremenu ažurna strana banka šalje hrvatskom JBU na prevođenje brisovno očitovanje i skidaju teret u ZK u Sudu

-brisovnicu originalnu šalju vlasniku kuće bez ikakve napomene tko je skinuo teret sa kuće, btw.morao sam u banku dostaviti porijeklo novca i zbog čega ga uplaćujem

-u tom periodu dok sam ja u Njemačkoj pojavljuje se čovjek, koji, dok je kuća još bila pod hipotekom s vlasnikom AČ sklapa ugovor o pozajmici na 160.000eur i stavlja isti objekt u zalog

-neznajući za postojanje toga papira i dogovora između AČ i JJL (kamatara) dolazim na sud srediti papire i doživim šok. Kuća je pod založnim pravom JJL

-sve sam dao sudu a naposljetku i DORH-u ali još nemam nikakav odgovor

Ima tu još kriminalnih radnji koje nisam navodio ali vidljivo je iz cijele dokumentacije da je sve napravljeno organizirano. Mislim da je povezana i banka i kamatar i bivši vlasnik. To se vidi iz dokumenta JBU koji je odobrio hipoteku na hipoteku bez predočenog vlasničkog lista koji bi bio sa teretom banke. Ko bi lud nekome dao tolike novce a da nije muljaža u pitanju??? Usput sam saznao da je ovaj kamatar čak otkupljivao kredite po znatno nižim cjenama a vanka vi mu prebacivala hipoteku.

Može li mi netko reći kako uopće treba izgledati brisovnica od banke i što treba sadržavati?

Ima li smisla pošto sam njemački državljanin da se obratim pravnim institucijama u njemačkoj?

Što mi je činiti i što se uopće može napraviti u ovoj situaciji.

U koje pravo ovo uopće spada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija