Jump to content

Odbijanje potpisivanja ugovora moguce posljedice


Čovjek2

Preporučene objave

Ovako ugovor o radu je sklopljen poslodavac mi poslao na viber ugovor a orginal stiže kao na kućnu adresu na potpis.

Zanima me ako ja ne potpišem ugovor da li poslodavac ima kakva prava tražit od mene tipa da mu platim liječnički i tome slicno?

Pise samo ako radnik da otkaz kao da je duzan platit liječnički tako nešto.

vjerojatno ako ja odbim potpisivanje nemam prava tražit nikakve novce u vidu naknade sto sam radio kod njega ?

primjer ako ugovor dođe 30 na kućnu adresu a ja danas krenuo radit znaci onda mi nije duzan platit ovih 5 dana?

Posto je rečeno na razgovoru jedno a ugovoru stoji drugo sto se tice djela plaće.

Na razgovoru obećana 5000 kn 10 h rada u ugovoru piše 4000 i nešto bruto1. Znaci neto je 3.500 sto je 1.500 manje od odbecane

ima li kakvih mogucih posljedica ako odbim recimo potpisat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam kako trenutno radite kod tog poslodavca, a da sada pričate o aneksu ugovora o radu.

U slučaju ako ne potpišete poslodavac može, insistirajući na sklapanju aneksa, Vam otkazati ugovor o radu. Međutim, poslodavac onda mora dokazati da postoje opravdani razlozi za otkaz bez obzira na ponudu aneksa ugovora (npr. poslovno uvjetovani otkaz zbog organizacijskih razloga). Činjenica neprihvaćanja izmijenjenog ili novog ugovora ne predstavlja sama po sebi opravdan razlog za otkaz. Ovo je regulirano člankom 123. Zakona o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ŠumećiMagnezij je napisao:

Pretpostavljam kako trenutno radite kod tog poslodavca, a da sada pričate o aneksu ugovora o radu.

U slučaju ako ne potpišete poslodavac može, insistirajući na sklapanju aneksa, Vam otkazati ugovor o radu. Međutim, poslodavac onda mora dokazati da postoje opravdani razlozi za otkaz bez obzira na ponudu aneksa ugovora (npr. poslovno uvjetovani otkaz zbog organizacijskih razloga). Činjenica neprihvaćanja izmijenjenog ili novog ugovora ne predstavlja sama po sebi opravdan razlog za otkaz. Ovo je regulirano člankom 123. Zakona o radu.

Radim kod tog poslodavca. Poslofovac je napravio ugovor isti nije potpisan od strane mene. Ako su obećali jedno nek se drže toga . Kaže 5000 kn plaća +troškovi govoriva 10h rada i ja mislim Ae nije lose. Da bi vidio kako u ugovoru stoji ds je plaća bruto1 4000  i nešto i to kad se izračuna dobije se neto 3.500.

Posto sam lagan za placu Nezz jel uopće plaćaju gorivo . 3.500 je premalo za 10 h stajanja . 

Nema nikakvog aneksa ugovora. Samo ovaj ugovor 37808742-DDB8-4F93-B3B1-4D8E2E032079.thumb.jpeg.b55c6ce34e2a5acd7d2a3709b56c450b.jpeg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, ŠumećiMagnezij je napisao:

Nije mi potpuno jasno o čemu se radi.

Je li radite kod tog poslodavca već neko vrijeme npr. zadnjih godinu dana (onda bi to bilo pretpostavljam "na crno") ili ste tek nedavno bili na razgovoru za posao kod tog poslodavca, dogovorili se da ćete raditi skupa pa je sada potrebno potpisati ugovor? 

To je agencija. S njima bi trebo potpisat ugovor . Krenio rwdirnvjucer u jednoj firmi tj proizvodnom pogonu. Kada sam pito agenciju za placu rečeno je 5000 kn a jucer mi poslali kopiju ugovora i vidim da je 3.500 plaća. Ugovor je napravljen jedino jos moj potpis fali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Plaća je plaća, troškovi prijevoza nisu plaća i nisu uključeni u plaću, je li tako? Možda dio provizije za posredovanje pri privremenom zapošljavanju dobiva agencija?

Prem čl. 44. st. 6. Zakona o radu gencija ne smije od radnika naplaćivati proviziju za ustupanje radnika već to naplaćuje od korisnika (tj. poslodavca) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija