Jump to content

Ovrha u inozemstvu


edicucina@gmail.com

Preporučene objave

Od 2011g živim u Republici Srbiji a dotada sam zivio u Hrvatskoj. Hrvatski ssm državljanin a u Srbiji imam prijavljeno prebivalište i stalan boravak. Primio sam putem pošte opomenu za neplaćeno zdravstveno osiguranje iz 2013 g u iznosu od cca1800 kuna. U opomeni mi se prijeti s mogućnosti ovrhe nekretnine i bankovnog racuna u Srbiji . Htio bih da znam da li je to moguće? ! Ako netko može da me posavjetuje bio bih zahvalan !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o dopunskom osiguranju za period od prosinca 2010g do prosinca 2011g. Stvar je u tome što sam ja otišao iz HR u travnju 2011 i nije mi jasno zašto moram platiti za cijelu 2011g i to sa kamatama plus troškove javnog biljeznika koji je vodio ovrsni postupak?! Baš jutros sam zvao ured koji mi je poslao opomenu i jednostavno su mi rekli da je bolje da odmah platim jer za 10 godina samo kamate(koje su sada 700kuna)će biti 7000kuna ! Između ostalog rečeno mi je da će se oni svejedno naplatiti ako treba i putem pljenidbe moje imovine u Srbiji !!!???Da li je to moguće???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

Nije, europski ovršni nalog ne vrijedi za Srbiju.

Bez obzira na ovu činjenicu, mišljenja sam da Vam je bolje podmiriti taj dug, naravno ukoliko ste u mogućnost. Naime, osim što oni raspolažu pravomoćnom i ovršnom ispravom, također je realno očekivati da će Srbija jednog dana biti članica EU, i da će Vas čekati za naplatu taj dug sa kamatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

realno očekivati da će Srbija jednog dana biti članica EU, i da će Vas čekati za naplatu taj dug sa kamatama.

Na tu činjenicu se može isto tako odgovoriti da će se EU raspasti prije nego da Srbija postane njezina članica.

Ako i uđe u EU, europski ovršni nalog vrijedi od tog razdoblja, ne retroaktivno.

Naravno, na korisniku je da odluči što će sa dugovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Wanksta je napisao:

Na tu činjenicu se može isto tako odgovoriti da će se EU raspasti prije nego da Srbija postane njezina članica.

Ako i uđe u EU, europski ovršni nalog vrijedi od tog razdoblja, ne retroaktivno.

Naravno, na korisniku je da odluči što će sa dugovanjem.

Jedno je sigurno, pravomoćna i ovršna isprava postoji i kao takva čeka da bude naplaćena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija