Jump to content
naiv

Županijski sud

Preporučene objave

Poštovani,zanima me u kojem zakonskom roku Županijski sud mora donijeti odluku vezanu na žalbu Opcinskog suda. Naime,radi se o dokazivanju prava vlasništva nekretnine.Može li se išta učiniti radi ubrzanja postupka. Zbog preopterecenosti suda spis je dodijeljen u drugu županiju.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Borbena vam je postavila to pitanje, vjerojatno iz razloga mogućnosti podnošenja zahtjeva za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, iako, po meni, to je još uvijek premalo vremena da bi zahtjev bio usvojen.

Podijeli ovu objavu

Da, upravo tako G-man, mislila sam da ako ima osnove da se odmah ide sa ovim zahtjevom. Međutim, slažem se da je rok za ostvarivanje prava putem njega još uvijek prekratak. 

Pogledajte temu na linku, pa ako imate pitanja, slobodno se javite.

Podijeli ovu objavu

Koliko je još potrebno da se krene s tim? Jel ima itko u praksi da je dobio odgovor u nekom razumnom roku?Zasto se to sporo riješava. Jel se može i na tu odluku(ako ikad bude donesena) žaliti?

Podijeli ovu objavu

Prije 51 minuta, naiv je napisao:

Jel ima itko u praksi da je dobio odgovor u nekom razumnom roku?

Meni je postupak po žalbi na prvostupanjsku presudu trajao 14mj., što je ok.

U drugom slučaju još traje postupak na županijskom, iako je prošlo 15 mjeseci.

Podijeli ovu objavu

Prije 53 minuta, naiv je napisao:

Jel se može žaliti na takve presude?(županijski).

Na drugostupanjsku presudu ŽS-a prava žalbe nema, eventualno izvanredni pravni lijek (i to ukoliko imate osnovu).

Podijeli ovu objavu

Meni je za dosjelost na općinskom sudu trebalo pet godina, sad su se tuženi žalili i predmet je u Bjelovaru na ŽS tek dvije godine. Kod tebe je to mlađahno!

Podijeli ovu objavu

Ljuuudiii pliz malo utjehe😑

Ako mi u e-spisu piše da je bila sjednica vijeća i da je određeno(u stavci pod Sudske radnje) jel to znači da uskoro mogu ocekivati riješenje???🤔

Podijeli ovu objavu

Prije 40 minuta, naiv je napisao:

Ako mi u e-spisu piše da je bila sjednica vijeća i da je određeno(u stavci pod Sudske radnje) jel to znači da uskoro mogu ocekivati riješenje???🤔

Da, trebali bi uskoro dobiti odluku.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad