Jump to content

Livada, kuća i nerazvrstane ceste


dtadijanovic

Preporučene objave

Poštovani,

posjedujem livadu u građevinskoj zoni. Od kuće preko puta dijeli me nerazvrstana cesta koja je asfaltirana do sredine moje livade odnosno do ulaza u dvorište te susjedne kuće. 

Osim asfalta provedena su i voda, struja i telefon. 

Komunalno odnosi smeće i ralica zimi cisti snijeg. 

Kuca preko puta ima uporabnu dozvolu. 

 

E sad za mene nastupaju problemi. Taj put je privatan i u vlasništvu vlasnika kuće preko puta. 

Trazio sam od općine da postupi po Zakonu o nerazvrstanim cestama gdje se takve ceste trebaju ucrtati kao javne, ali me službenik odgovoran za to uvjerava da on to ne mora. ( To je isti službenik koji rukovodi poduzećem koje cisti smeće i snjijeg)

 

moze li mi netko savjetovati ima li tu elemenata kaznenog djela s obzirom da taj službenik iz javne uprave nekom radi posao na privatnom posjedu?

 

te, treba li se ova cesta ucrtati u knjige i ako treba kome se mogu obratiti i žaliti. 

 

Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , dtadijanovic je napisao:

po Zakonu o nerazvrstanim cestama gdje se takve ceste trebaju ucrtati kao javne

Po zakonu o cestama gdje bi se takova cesta trebala ucrtati kao nerazvrstana, te bi bila javno dobro u općoj upotrebi u vlasništvu JLS, na to ste mislili jer to ne može biti javna cesta.

Tko je asfaltirao i kada? Pristupačan je većem broju korisnika od prije 2011.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je unazad 100-200 godina put kojim su naši preci koristili okolne livade i polja. 

Devedesetih su se počele tamo graditi kuće. 

 

Asfaltirala je komunalno iz općine prije koju godinu, te to isto komunalno održava. 

 

Koliko je to obvezujuće za onoga tko radi planove (jel to GUP) da ta cesta bude javno dobro?

 

Ja se u ovu tematiku ne razumijem, ali mi je čudno da netko može dobiti građevinsku i uporabnu dozvolu, jer je put bio javan u trenucima izdavanja iste, a onda se opet taj put proglasio privatnim, ali i dalje se održava općinskim novcem.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema ovome kako ste opisali, postojali bi svi uvjeti da se postupi po čl.131 Zakona o cestama.

Ukoliko ste sigurni da je to tako, možete podnijeti prijavu predstavkom upravnom inspektoru ureda državne uprave u županiji kao i ministarstvu nadležom za komunalne poslove koje odredbama zakona provodi upravni nadzor nad provedbom odredbi Zakona o cestama u dijelu koji se tiče nerazvrstanih cesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija