Jump to content

Imovina u izvanbračnoj zajednici


Plavusa24

Preporučene objave

Ovako.ukratko cu opisat situaciju i ono sto me zanima.rijec je o izvanbracnoj zajednici.s bivsim partnerom sam ostala trudna,iznajmili smo stan.on je kupio sav namjestaj za stan..  Pred kraj trudnoce otisao je od nas i napustio nas je.namjestaj je ostao u stanu.sada on zahtjeva taj sav namjestan da mu se vrati.dali ima prava na sav namjestaj iz stana?? Ili imam ja i zajednicki sin kakva prava na stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovisi o Vašem dogovoru, ali ako je isti nemoguć i ako su stvari kupljene za vrijeme trajanja izvanbračne zajednice, na iste se primjenjuje ObZ kao i na bračnu zajednicu, one se tretiraju kao zajednička imovina, tj. trebalo bi i Vas pripasti polovica stvari, ali to trebate pokrenuti sudski postupak za utvrđivanje i podjelu zajedničke imovine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Plavusa24 je napisao:

Ovako.ukratko cu opisat situaciju i ono sto me zanima.s bivsim partnerom sam ostala trudna,iznajmili smo stan.on je kupio sam namjestaj za stan..bila sam trudna s njim.otisao je od nas i napustio nas je.namjestaj je ostao u stanu.sada on zahtjeva taj sav namjestan da mu se vrati.dali ima prava na sav namjestaj iz stana?? Ili imam ja i zajednicki sin kakva prava na stvari?

 

prije 10 sati , Rega Katalenić je napisao:

Onda da produbim pitanje. Da li se smatra izvanbračnom zajednicom ako muškarac i žena ne žive na istoj adresi bez obzira na duljinu trajanja veze?

 

prije 9 sati , Željac047 je napisao:

Sve ovisi o Vašem dogovoru, ali ako je isti nemoguć i ako su stvari kupljene za vrijeme trajanja izvanbračne zajednice, na iste se primjenjuje ObZ kao i na bračnu zajednicu, one se tretiraju kao zajednička imovina, tj. trebalo bi i Vas pripasti polovica stvari, ali to trebate pokrenuti sudski postupak za utvrđivanje i podjelu zajedničke imovine...

Ako on pokrene taj postupak tko snosi troskoskove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija