Jump to content

Prodaja luksuznog sata - primopredaja


Dominoes1

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Vlasnik sam jednog luksuznog sata kojeg oglašavam i želim prodati, te pretpostavljam da ću postići prodajnu cijenu od oko 13.000 kn, možda malo manje. S obzirom da nikad nisam prodavao predmet ovakve vrijednosti, zanima me kako se osigurati da mi netko, tijekom primopredaje, jednostavno ne uzme sat i otiđe bez da je platio, te kako uvjeriti i kupca u to da je transakcija sigurna.

Postoji li mogućnost da se nađemo kod javnog bilježnika te mi on tamo preda gotovinu a ja njemu sat s kutijom i papirima, te da tamo potpišemo zapisnik o primopredaji? Ili neka slična varijanta, npr. posrednik ili nešto tipa "escrow" makar ne znam kako se to kod nas zove?

Zanima me što je najpametnije za činiti obzirom na iskustva prodavača/kupaca koji su bili u sličnoj situaciji.

Unaprijed hvala svima na odgovorima :-)

uređeno: od Dominoes1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste baš toliko nepovjerljivi i jedan  drugi, možete sami sačiniti ugovor o kupoprodaji pokretnine-sata, u kojme ćete navesti prodavatelja i kupca, te predmet prodaje, kao i odredbu da će se primopredaja i isplata obaviti trenutku potpisa i ovjere ugovora od strane JB, tj. u njegovim prostorijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Spitfire je napisao:

Ukoliko ste baš toliko nepovjerljivi i jedan  drugi, možete sami sačiniti ugovor o kupoprodaji pokretnine-sata, u kojme ćete navesti prodavatelja i kupca, te predmet prodaje, kao i odredbu da će se primopredaja i isplata obaviti trenutku potpisa i ovjere ugovora od strane JB, tj. u njegovim prostorijama.

Hvala, ovo je dobra ideja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija