Jump to content

Ovrha te prodaja duga Eos Matrixu


JambroZg

Preporučene objave

Dobra večer,  molio bi vas pomoć   pošto ne znamo kome da se obratimo ili nas možete  uputiti nekome,  uglavnom curi su blokirali račun na fini bez ikakve obavjesti i ičega(tamo nam je djelatnik isprintao primjer ovrhe i bilo mu cudno kako nismo nista dobili) ali kako su nam povukli vec 1200kN sta je bilo na racunu i njoj blokirali racun posto je falilo jos 300kn odlucili smo staviti tih 300 da joj se u ponedeljak odblokira racun. Na primjeru ovrhe  smo vidjeli da ju je blokirao HT radi 400kN plus kamate, tako da smo isli zvat i vidjeti o cemu se radi,  na korisničkoj podrsci su nam rekli da je to za uredaj iz 2016g. ali da ne znaju koji uređaj, gdje je ugovor sklopljen i to sve i dali nam mail da se tamo obratimo sto i jesmo ali cekamo ogovor, i da su rate placane do sredine  2017g i da je od onda nema uplata i da su dugovanja rasla, točnije da je racun 1600kn za sto vidi ovrhu i da je to to,  e a nakon drugog poziva korisničkoj podrsci nam se javio gospodin koji nam je rekao uz to sta vidi da je ovrseno da jos vidi i neki dug od 2600kN(Zvali smo i treci puta gdje su nam rekli da vide tih 1600kn na sta je ovrha a da o ostalome ne smiju pričati?! Kako ne smiju ako nam je onaj drugi operater sve rekao...) koji vise nije kod njih nego da su ga oni prodali Eos matrixu na sto mi nismo imali pojma sta je to i da se obratimo njima sto i jesmo telefonskim putem gdje su nam u Eosu telefonskim putem rekli da oni ne vide nikakva potrazivanja i da pošaljemo mailom oib i Ime i Prezime za svaki slucaj da kao jos bolje provjere i da ce nam se javit,  sta je najbolje u cijeloj prici cura kaze da u zivotu nije bila u Htu i nikada imala mobitel kod njih na pretplatu tako da uopće pojma  sta i kako dalje, račune nikakve nikada nije dobila posto je prebivaliste imala prijavljenjo izvan Zagreba(vjerovatno su tamo racuni stizali, a boravište je imala u Zg gdje nikada nije nikakv racun od Ht-a stigao) i također zatržili smo od Ht-a da nam posalju kopiju ugovora tog ali naravno to se moze samo preko maila i pitanje je koliko ce to sve dugo trajati, jer sto je najgore od svega ne mozes doc nigdje kod njih i to sve dobiti na licu mjesta nego samo preko maila(bar su nam tako rekli) svaka pomoć dobro došla,  i ispricavam se na duljini posta i zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći, sugestiji itd..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ništa?  Barem netko da odgovori na ovo,  posto su vec blokirali racun jer na racunu nije bilo dovoljno novaca nego su nam na Fini savjetovali da položimo na racun jos 300kN koliko je falilo i da ce odblokirati racun,  sada nas zanima time sto se HT naplatio mi smo rijesili sve prema Htu ili(Barem su nam tako tel. rekli)? Sta je sada sa navodnim dugom od Eos Matrixa koji su oni njima prodali po riječima operatera,  jesmo mi duzni ista platiti tome Eosu(Ispalo bi da placamo isti racun dva puta) pošto smo prema Htu sve podmirili i nije nam jasno zasto HT nije odmah blokirao na 4200kN nego kako piše u ovršnom rijesenju na 400kN plus kamate,  a ostatak prepustio Eos Matrixu,  zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, JambroZg je napisao:

Nitko ništa?  Barem netko da odgovori na ovo,  posto su vec blokirali racun jer na racunu nije bilo dovoljno novaca nego su nam na Fini savjetovali da položimo na racun jos 300kN koliko je falilo i da ce odblokirati racun,  sada nas zanima time sto se HT naplatio mi smo rijesili sve prema Htu ili(Barem su nam tako tel. rekli)? Sta je sada sa navodnim dugom od Eos Matrixa koji su oni njima prodali po riječima operatera,  jesmo mi duzni ista platiti tome Eosu(Ispalo bi da placamo isti racun dva puta) pošto smo prema Htu sve podmirili i nije nam jasno zasto HT nije odmah blokirao na 4200kN nego kako piše u ovršnom rijesenju na 400kN plus kamate,  a ostatak prepustio Eos Matrixu,  zahvaljujem

Također nam nije jasno , receno nam je telefonski da je dug prema njima(Ht)  1600kN,  racun je i bio blokiran radi 1600kN ali onda u rijesenju o ovrsi piše da se izvršava ovrha radi Ht ovih 400kN plus kamate,  javni bilježnik,  odvjetnik i kada se zbroji ispada 1600kN,  Jel to sada podmireno sve ili smo mi podmirili tek tih 400kN plus kamate?!  Vise nam nista nije jasno Jel kada god smo zvali smo dobili druge informacije od Htovih djelatnika,  unaprijed zahvljem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate pogledati broj ovršne isprave pod kojim Vam je provedena blokada na Fini. Zatim, od onoga u čiju je korist naplaćena, tražiti da Vam da informaciju koji je javni biljeznik donio to rješenje o ovrsi, a potom bi trebali napraviti uvid u taj javnobilježnički spis da bi uopće znali kome i na ime čega ste dugovali.

Također, za ovaj drugi dio duga, trebali bi pisano i preporučeno poslati HT da Vam se sukladno čl. 82. Zakona o obveznim odnosima, hitno očituju koji dug su prodali Eosu, jer su isto propustili učiniti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Trebate pogledati broj ovršne isprave pod kojim Vam je provedena blokada na Fini. Zatim, od onoga u čiju je korist naplaćena, tražiti da Vam da informaciju koji je javni biljeznik donio to rješenje o ovrsi, a potom bi trebali napraviti uvid u taj javnobilježnički spis da bi uopće znali kome i na ime čega ste dugovali.

Također, za ovaj drugi dio duga, trebali bi pisano i preporučeno poslati HT da Vam se sukladno čl. 82. Zakona o obveznim odnosima, hitno očituju koji dug su prodali Eosu, jer su isto propustili učiniti. 

Jutro,  evo racun je vec odblokiran,  znamo koji je javni bilježnik jer piše na rijesenju o ovrsi,  čak smo i zvali javnog bilježnika tel.  da ga pitamo zasto nismo doma dobili nikakvu obavjest o pokretanju ovrhe tako da nismo niti stigli reagirati nego su samo sjeli na racun na sta smo dobili odgovor da smo morali dobiti poštom i da nije njezin posao istraživat zasto nismo dobili u posti obavijest o pokretanju ovrhe,  a sto se Hta tice oni su nam dali mail i da sve to sredimo i zatražimo preko maila?!  Da drugacije ne možemo sto meni nema smisla jer tko zna koliko ce to trajati

uređeno: od JambroZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To Vam nije dovoljno. Za javnobilježnički spis, najbolje Vam je otići do njihovog ureda i kao stanka u postupku tražite da Vam se omogući uvid u spis. Pogledajte za koje račune Vas terete, kad je ovršni prijedlog dostavljen javnom bilježniku i na koji način i na koju adresu Vam je poslana pošta. Vjerujem da je na kraju stavljeno na oglasnu ploču i tako steklo pravomoćnost i ovršnosti, pa treba provjeriti je li bilo uvjeta za isticanje rješenja o ovrsi na oglasnu ploču.

Mišljenja sam da je najbolje slati pismena poštom i to isključivo preporučeno i sa povratnicom. Pošaljite im kako sam Vam navela, pa ćete vidjeti reakciju. 

I na kraju, je li to stvarno Vaš dug ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK hvala puno,  cura kaze da nije njen dug i da u životu nije bila u Htu a kamoli na pretplati tako da smo poslali mailom da nam isprintaju kopiju ugovora jer kazu da se drugacije ne moze,  tako da kada stigne kopija ugovora trebalo bi se vidjeti kakav potpis je na tom ugovoru i di je to uopce sklopljeno i za sta pa cemo s tim svim papirima na policiju makar cisto sumnjam da cemo ista od toga uspijet srediti, jer ipak su oni „Veliki" a mi „Mali"

uređeno: od JambroZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, JambroZg je napisao:

OK hvala puno,  cura kaze da nije njen dug i da u životu nije bila u Htu a kamoli na pretplati tako da smo poslali mailom da nam isprintaju kopiju ugovora jer kazu da se drugacije ne moze,  tako da kada stigne kopija ugovora trebalo bi se vidjeti kakav potpis je na tom ugovoru i di je to uopce sklopljeno i za sta pa cemo s tim svim papirima na policiju makar cisto sumnjam da cemo ista od toga uspijet srediti, jer ipak su oni „Veliki" a mi „Mali"

Moguće je da postoji kopija ugovora i u javnobilježničkom spisu. 

Prije 1 minutu, JambroZg je napisao:

Sada nas zanima posto se Ht naplatio preko ovrhe za taj račun dali mogu oni opet sjest na ovrhu za taj račun ? Ili taj Eos Matrix?

Za isti dug koji je plaćen, ne bi Vam smjeli blokirati račun ni jedni ni drugi. Samo je ovdje upitno, je li to cjelokupno dugovanje ili ima još potraživanja tj. je li HT sve prodao Eosu ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK otici cemo danas do javnog bilježnika da nam to sve da...  Zbunilo nas je to sto su nam u Htu rekli da je dug prema njima 1600kN +2600kN da su prepustili Eos Matrixu,  a na rijesenju o ovrsi piše da su blokirali racun zbog Hta radi 400kN plus kamate plus odvjetnički ured plu javni bilježnik i to ispadne tih 1600kN i dali je sada to to ili ima jos dugovanja prema Htu?  Ako ima žašto nisu odmah blokirali radi cijelog iznosa a ne radi djela a dio ustupili Eos Matrixu....ako Kužite uopće sta želim pitat jer sam se i ja vise pogubio u svemu ovome...

uređeno: od JambroZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo bili smo kod javnog bilježnika  i rekli su da su slali dva puta ali da nitko nije primio postu i da je visilo u zgradi suda i automatski provedena ovrha,  i jedino sta imaju od Hta je ispis rata koji nije placen i da niti javni bilježnik nema uvid u ugovor,  evo slike sta je postar napisao na nepreuzetu postu i ovo potraživanje od hta

 

IMG_20181001_144737.jpg

IMG_20181001_144813.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Je li na ovoj adresi osoba imala prijavljeno boravište u vrijeme kad je poštar utvrdio da je na njoj nepoznata? 

Je,  kada smo se preseli u stan cura se prijavila jos u prvom mjesecu,  prvo je htijela izvaditi boravište ali nije mogla posto joj je staro prebivalište bilo nevažeća tako da je 13.1 2018 prijavila prebivalište na ovoj adresi koja se i nalazi na spisima od javnog bilježnika i odvjetničkog ureda,  znaci ta adresa di zivimo nikakva druga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok kako to moramo napisati i kome predati tu žalbu? 

 

I zar je njima stvarno dovoljan samo onaj list na kojem pisu kao nepodmirene rate da bi ovrsili nekoga?  Pa ono izgleda kao jeftini pokusaj fotosopa

 

  i ako su oni vec ovrdili racun radi tih 400kN za neplaćene rate te odvjetničke troskove kakve veze sa icine jos ima Eos Matrix?  I to sa 2600kN?

 

SAD nam tek nije ništa jasno,  javili nam se na mail iz Eos Matrixa da su sva dugovanja prema njima podmirena?!  A u Htu nam rekli da imamo duga prema Eos Matrixu 2600kN pa tko tu koga?  IMG_20181001_154927.thumb.jpg.b9a235a8ae0eddb99c29d31a0741a508.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, JambroZg je napisao:

I zar je njima stvarno dovoljan samo onaj list na kojem pisu kao nepodmirene rate da bi ovrsili nekoga?  Pa ono izgleda kao jeftini pokusaj fotosopa

Da, dovoljan je.

Prije 2 minuta, JambroZg je napisao:

SAD nam tek nije ništa jasno,  javili nam se na mail iz Eos Matrixa da su sva dugovanja prema njima podmirena?!  A u Htu nam rekli da imamo duga prema Eos Matrixu 2600kN pa tko tu koga?  

Zatražite od Eosa ako Vam mogu poslati broj ovršne isprave (poslovni broj javnog bilježnika) po kojoj tvrde da je dugovanje podmireno. Tako možete vidjeti je li u pitanju isto dugovanje ili postoje dvije osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, dovoljan je.

Zatražite od Eosa ako Vam mogu poslati broj ovršne isprave (poslovni broj javnog bilježnika) po kojoj tvrde da je dugovanje podmireno. Tako možete vidjeti je li u pitanju isto dugovanje ili postoje dvije osnove.

IMG_20181001_160410.thumb.jpg.2ad815fae06bcc87d6c26ec98d284408.jpgSAD sam pogledao i oni su poslali ovo gdje spominju neku ovrhu iz 2017 godine o kojoj isto nista ne znamo niti je bilo blokade racuna,  a na ovoj novoj ovrsi se ne spominje uopce Oes Matrix nego samo odvjetnički ured i Ht,  mi smo njima slali u subotu mail dali imamo ikakva dugovanja kod njih a ovo gore su nam odgovorili

uređeno: od JambroZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dal da zovemo te iz Eos Matrixa ili?  Sta bi nam VI savjetovali? Mi smo se njima javili u subotu na mail da nam posalju ako imaju kakva potrazivanja prema nam da nam posalju koliko za sta itd na sto su oni samo ono odgovorili da je po toj ovrsi iz 2017 sve podmireno

uređeno: od JambroZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo znači da imate dva predmeta. Stariji je predmet koji je kod Eosa, a ovaj kod javnog bilježnika je noviji. To vidim po poslovnim brojevima i to ukazuje da postoje dva posve različita duga, odnosno dvije osnove po kojima dugujete. Pitanje je tko je Eosa podmirio, a za ovo drugo treba tražiti ukidanje klauzule i uložiti prigovor na rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo ovako laički posto niti znamo di niti kako se zaliti i da odlučimo da ostane na ovome... dali ovo znaci da su sva dugovanja riješena ili opet mozemo ocekivati probleme?  I nije mi jasno zasto su na mail od Eosa odgovorili da po predmetu iz 2017 nismo ništa duzni kada sam ih lijepo pitao za sva dugovanja?

uređeno: od JambroZg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni, tri su opcije u igri -

1. Netko je, predstavljajući se kao vaša djevojka, sklapao pretplatničke ugovore s HT-om (to je nažalost danas postao uhodan biznis pojedinaca zbog nikakve kontrole naših teleoperatera, iako je zakonodavac to mogao prevenirati, ali ima prečih briga, jelte). Rješenje toga vam je da odete do policije i prijavite to, no onda budite spremni na pitanja tipa "ukoliko to doista nije vaš dug, zašto ste ga plaćali". Ako je ta opcija u igri, tko zna koliko još takvih ugovora ima. Bilo je slučajeva gdje su ljudi imali dugove u visini nekoliko desetaka tisuća kuna, tako da vam to nije bezazlena stvar.

2. Postoji osoba istog imena i prezimena kao i vaša djevojka, pa su ih zamijenili (desi se, vidite recentan slučaj 7-godišnje djevojčice, koju su htjeli ovršiti). To možda objašnjava ovu drugu ovrhu, koja je podmirena (kod Eosa). Dobar savjet vam je dala Borbena.

3. Djevojka vam laže, koliko god ćete se naljutiti sad na mene. Neku četvrtu opciju ne vidim.

 

Inače, nemojte očekivati da su cedent i cesionar (HT i Eos) sinkronizirani po pitanju stanja duga. Ako ga je HT "prodao", boli ih briga dalje kaj bude s tim, oni su svoje dobili, a Eos nek se zeza dalje.

Borbena vam je dala dobar savjet za ovu ovrhu koju jeste podmirili, a definitivno ne bi bilo loše otići do JB-a i glede ove druge ovrhe, pa i nju provjeriti te pokušati od Eosa doći do informacija odakle je naplaćena ta druga ovrha, jer ako su je naplatili, taj novac došao je odnekud, ako nije od djevojke, otkud? Ovisno o saznanjima, u obzir vam dolazi i odlazak na policiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija