Jump to content

Odbijanje testa na droge i lijekove


loschby

Preporučene objave

Poštovani, prije 10 dana sam zaustavljen na svom motociklu i gospon policajac je ponudio test na droge i ljekove.. Ja sam taj test odbio, pod izlikom ( što je u stvari istinito ) da uzimam ljekove za psihu... Njemu nisam htio priznat da povremeno zapalim koji joint... Uglavnom, dobio sam prekršajnu prijavu i sad čekam poziv na sud... Šta mogu očekivat na sudu? I koje argumente da ispucam? Uzimam ljekove, i to Zyprexu i Zoloft. Oboje u poprilično malim količinama i odlična mi je koordinacija i funkcioniram odlično i motorički i kompletno psihofizički... Inače sam i rekreativni extremni biciklist, a ne padam tako lako.. :) Nisam do sad bio prekršajno kažnjavan... Oće me tražit kakve dokaze da uzimam te ljekove? Nebi volio da me testiraju na ljekove i droge.. Imam nalaze od psihijatra u kojima su navedeni prije specificirani ljekovi, šta planiram uzet na sud kao dokaz... Uglavnom, svaka sugestija ili iluminacija po pitanju daljneg odvijanja mog slučaja je izuzetno dobrodošla i srdačno zahvaljujem unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Odbijanje testa na droge i lijekove
prije 23 sati , loschby je napisao:

Njemu nisam htio priznat da povremeno zapalim koji joint.............. Nebi volio da me testiraju na ljekove i droge.. Imam nalaze od psihijatra u kojima su navedeni prije specificirani ljekovi, šta planiram uzet na sud kao dokaz

ajmo sagledat realno..

koji je razlog odbijanja testiranja?

lijekovi?....ako je to ,pogriješio si....šta mijenjaa činjenica ,ako bi ti kojim slučajem pokazalo da koristiš lijekove.....imaš nalaze,ako lijekovi nisi opasni za vožnju ,nikome ništa...pije lijekove tisuće ljudi...a i svakako to planiraš reci na sudu......

droga?.....ako je to razlog ......onda si dobar pokušaj napravio...a možda i nisi...prvo ,možda ti ne bi ni pokazalo (ako to jako rjetko koristiš ili vremenski "davno")...drugo,može se tretirati kao vožnja pod uticajem droge ,a dokazi o lijekovima sama alibi da to sakriješ i da se opravdaš....

ako nisi bio pod drogom,onda si zakomplicirao sebi situaciju,ako jesi onda ok,možda upali ta priča...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav ekipa. Danas mi je stigo na kućnu adresu prekršajni nalog od policije. Kazna 5000 kuna + 500 kuna sudskih troškova, te gubljenje A kategorije na godinu dana. Šta mi je najbolje učinit? Treba mi A kategorija naravno.. Ukoliko platim tu kaznu, ne moram na sud? Ne kužim se previše... U interesu mi je platit čim manju kaznu i izbjeć gubljenje kategorije.. Hvala svima još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda bi ti više preporučio prigovor bez izjašnjavanja o krivnji, tako da osobno odeš na sud i kažeš što imaš.

Tužili su te za odbijanje, a ne da si bio pod utjecajem, tako da je to što koristiš lijekove manji razlog da te oslobodi kazne/mjere, ali ako sjedneš tamo i sutkinja/sudac vidi životnu situaciju, imaš više šanse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, drot13 je napisao:

Onda bi ti više preporučio prigovor bez izjašnjavanja o krivnji, tako da osobno odeš na sud i kažeš što imaš.

Tužili su te za odbijanje, a ne da si bio pod utjecajem, tako da je to što koristiš lijekove manji razlog da te oslobodi kazne/mjere, ali ako sjedneš tamo i sutkinja/sudac vidi životnu situaciju, imaš više šanse.

ok, hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, loschby je napisao:

Pitanje, u nalogu piše da A kategoriju gubim tekući dan od primanja istog naloga ( danas ).. Dali to vrijedi i ako šaljem žalbu?

Ne, zabrana (u svakom slučaju) počne teći tek kad dobiješ obavijest o početku od policijske uprave (to dođe u plavoj koverti i baš se zove Obavijest).

Normalno dalje voziš, bez brige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisao sam prigovor bez izjašnjavanja o krivnji. Dali moram šta napisat na koverte ( pošto predajem osobno u PP ) i dali bi bilo dobro da predam nalaz psihijatra zajedno ( pošto je prigovor bez izjašnjavanja o krivnji ) ?

Prigovor sam radio po naputku sa linka.. Evo copy paste-a, pa bacite oko, pliz..

 

 

xxxxxxxxxxxxxx

OIB: xxxxxxxxxxxxxxxx

rođ. xxxxxxxxxxxxx god.

xxxxxxxxxxxxxxx

br. Mob. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

 

                                                                                                           PREKRŠAJNI SUD U RABU

                                                                                                           RAB, Ul. Biskupa Draga 2

 

                                                                                                                                             putem

 

                                                                      POLICIJSKA UPRAVA PRIMORSKO-GORANSKA

                                                                                                           POLICIJSKA POSTAJA RAB

                                                                                                                              RAB, Palit 144a

 

 

PREDMET:  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

             Prigovor na Prekršajni nalog.-

 

 

VEZA:  Prekršajni nalog PU Primorsko-Goranske,

Policijska postaja Rab,

 

       posl. br.  xxxxxxxxxxxxxxxxxx od dana xxxxxxxxxxxxxx god.

 

 

      Poštovani,

 

      ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana 21.09.2018. god. u 16:55 sati, u Rabu, u mjestu Kampor kod kbr-a 18, na županijskoj cesti ŽC 5139, počinio prekršaj kažnjiv po članku 282. st.  9. Zakona o sigurnosti prometa na cestama tj. da sam odbio ispitivanje na prisutnost droga u organizmu uređajem marke Doa Multignost 96 ver.A, te ponuđen stručni pregled, odnosno uzimanje krvi ili urina radi analize.

 

     Prigovaram na Prekršajni nalog u cijelosti i molim da se provede postupak pred Prekršajnim sudom u Rabu.

 

     S poštovanjem,

 

U Rabu, dana 30.10.2018. god.

                                                                                                       Ime i Prezime **

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav ekipa. :)

Dali mi ostaju A1 i A2 kategorije? U dostavljenom policijskom prekršajnom nalogu piše da mi se zabranjuje upravljanje motociklom A kategorije na 12 mjeseci.. U vozačkoj su mi trenutno i A1 i A2 kategorije također upisane, a motor mi spada pod A2 ( 250 ccm, 21 kW ) pa bi bila ljepa utješna nagrada ostat legalan na cesti, ukoliko na sudu izreku zaštitnu mjeru oduzimanja A kategorije na neko vrijeme..

 

   Hvala. :=)

uređeno: od loschby
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija