Jump to content

Izvanbračna zajednica


sanja321

Preporučene objave

Molim odgovor, u izvanbračnoj sam zajednici 12 g i sve te godine zivimo zajedno. Odlučili smo se vjenčati, pa me zanima da li se ta izvanbračna zajednica samo nastavlja sklapanjem braka ili po zakonu moramo biti opet 3 g u braku da bi imala sva prava koja sam sad imala u izvanbračnoj zajednici, pravo na mirovinu i pravo na imovinu. Koji dio imovine ulazi u nasleđivanje. Predpostavljam samo imovina koju smo stekli u ovih 12 g. Suprug je naslijedio i stan od tete pa me zanima da li i to ulazi u zajedničko nasljeđe. Pošto suprug ima 2 kćeri zelim zastiti svoja prava. U slučaju smrti supruga koja su moja prava. LP Sanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sanja321 je napisao:

u izvanbračnoj sam zajednici 12 g i sve te godine zivimo zajedno. Odlučili smo se vjenčati, pa me zanima da li se ta izvanbračna zajednica samo nastavlja sklapanjem braka

Sklapanjem braka se vaša zajednica nastavlja,no sad je bračna,a ne izvanbračna.

 

prije 4 sati , sanja321 je napisao:

ili po zakonu moramo biti opet 3 g u braku da bi imala sva prava koja sam sad imala u izvanbračnoj zajednici,

Bračna zajednica postoji čim ste sklopili brak i živite u zajednici.

 

prije 4 sati , sanja321 je napisao:

Koji dio imovine ulazi u nasleđivanje

Sva imovina koju je ostavitelj do svoje smrti imao u svom vlasništvu,osim imovine koja je tuđi udio u zajedničkoj imovini ili imovine koju netko trenutkom smrti ostavitelja stekne na posebnom pravnom temelju.

 

prije 4 sati , sanja321 je napisao:

U slučaju smrti supruga koja su moja prava

Po pitanju zakonskog nasljeđivanja imate ista prava kao i njegova djeca.

 

prije 5 sati , sanja321 je napisao:

Suprug je naslijedio i stan od tete pa me zanima da li i to ulazi u zajedničko nasljeđe.

Radi se o njegovoj vlastitoj imovini koju bi za slučaj smrti nasljeđivali svi njegovi nasljednici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sanja321 je napisao:

Molim odgovor, u izvanbračnoj sam zajednici 12 g i sve te godine zivimo zajedno. Odlučili smo se vjenčati, pa me zanima da li se ta izvanbračna zajednica samo nastavlja sklapanjem braka ili po zakonu moramo biti opet 3 g u braku da bi imala sva prava koja sam sad imala u izvanbračnoj zajednici...

O ovome se izjasnio i VSRH po reviziji u slučaju brako-razvodne parnice jednog poznatog bivšeg košarkaša. Gleda se cjelovitost zajednice, ne pravi se razlika po pitanju forme (iako su zagrebački sudovi neshvatljivo upravo to napravili, no bili su u krivu, žalosno da je tek VSRH to morao popraviti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija