Jump to content
beni

hrvi novi zakon

Preporučene objave

Zna li se je su li počele prve komisije iliti filteri za hrvi?

Gdje se ide na prvostupanjsku po regijama?......

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, beni je napisao:

Zna li se je su li počele prve komisije iliti filteri za hrvi?

Gdje se ide na prvostupanjsku po regijama?......

Hvala

A valjda će se čuti !? I mene zanima jer čekam poziv za vještačenje!

Podijeli ovu objavu

Nema to veze sa vremenom nego kad počnu komisije da rade a ja sam predao u 2 mjesecu i dobio samo predpoziv prije 2 mjeseca a čini mi se da su komisije sad počele da rade¸¸

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , gmail je napisao:

Nema to veze sa vremenom nego kad počnu komisije da rade a ja sam predao u 2 mjesecu i dobio samo predpoziv prije 2 mjeseca a čini mi se da su komisije sad počele da rade¸¸

Čemu nervoza narode ?? Ako ste čekali do 2018.za predaju dokumentacije ,pa možete valjda pričekati da Vam pošalju poziv.neće netko umriijeti ( ne daj Bože) dok čeka poziv.svi su čekali.netko kraće netko duže .Vi već par mjeseci udarili u " kuknjavu" kad će komisika.kad dobijete invalidnost, morat ćete ići da Vam odrede omjer.i za to se mora malo pričekati.pa onda ponovni izračun mirovine.

Čini mi se da bi Vi dok popijete kavicu ? i pročitate novine u bircu, odmah da Vam dostave i rješenje o mirovini i malo ?? ? i na odmor ???.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Čemu nervoza narode ?? Ako ste čekali do 2018.za predaju dokumentacije ,pa možete valjda pričekati da Vam pošalju poziv.neće netko umriijeti ( ne daj Bože) dok čeka poziv.

Nažalost neki jesu. 

Problem je u tome što u tom slučaju možebitni zakonski nasljedni korisnici mirovine ( mldb djeca i supruga ili suprug), će dobiti puno nižu mirovinu. 

Inače postupak dobivanja trajnog invaliditeta ako je ptsp u pitanju traje 3 do 5 - 6 godina, a ponekad i dulje. 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Nažalost neki jesu. 

Problem je u tome što u tom slučaju možebitni zakonski nasljedni korisnici mirovine ( mldb djeca i supruga ili suprug), će dobiti puno nižu mirovinu. 

Inače postupak dobivanja trajnog invaliditeta ako je ptsp u pitanju traje 3 do 5 - 6 godina, a ponekad i dulje. 

Odavno ja tražim HRVI.! Od 2003.god.i dobila prošle god.20%.privremeno do 31.11.2018.god.sad me ponovo trebaju zvati a evo čekam već 5.mjeseci.nije mi teško čekat naučila sam.samo se brate odužilo!

Podijeli ovu objavu

Prije 37 minuta, Mara123456789 je napisao:

Odavno ja tražim HRVI.! Od 2003.god.i dobila prošle god.20%.privremeno do 31.11.2018.god.sad me ponovo trebaju zvati a evo čekam već 5.mjeseci.nije mi teško čekat naučila sam.samo se brate odužilo!

Onda je nešto pošlo ukrivo kod vas. I to dooosta ukrivo. 

Do danas ste već trebali dobiti status hrvi trajno, ako je postupak pokrenut 2003 god. 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Onda je nešto pošlo ukrivo kod vas. I to dooosta ukrivo. 

Do danas ste već trebali dobiti status hrvi trajno, ako je postupak pokrenut 2003 god. 

2017. je dobila prvi put 20% privremeno

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , beroduba je napisao:

2017. je dobila prvi put 20% privremeno

Da 2017.privremeno 20%do 31.11.2018.prije su me odbijali.hoću reć da sam se počela liječiti od 2003.god.Zar me nisu već trebali pozvati na komisiju?

Podijeli ovu objavu

Prije 35 minuta, Mara123456789 je napisao:

Da 2017.privremeno 20%do 31.11.2018.prije su me odbijali.hoću reć da sam se počela liječiti od 2003.god.Zar me nisu već trebali pozvati na komisiju?

31.11.2018.????????

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, beroduba je napisao:

ili dan ili mjesec

Što ti nije jasno?Prošle god.dobila 20%privremeno.i trebam još 2.puta izaći na komisiju pa trajno tako mi doktor na komisiji rekao.

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Mara123456789 je napisao:

Što ti nije jasno?Prošle god.dobila 20%privremeno.i trebam još 2.puta izaći na komisiju pa trajno tako mi doktor na komisiji rekao.

Poštovana! Vjerovatno mu nije jasan datum pošto jedanaesti mjesec ima samo 30 , a ne 31 dan

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , Mara123456789 je napisao:

Poštovana, do kad Vam "vrijedi" privremeno rješenje (30.11.2018) , ima još 50 dana.poziv za komisiju je dostatno poslati 7 dana prije, jer ako netko i živi i radi vani, sasvim je dovoljno vremena za prisustvo na komisiji.a više nego dovoljno vremena za one koji su u matičnoj zemlji.smatram da ne trebaju nikakve "izvanredne pripreme" za izlazak na komisiju.

U slučaju da se "probije " rok dobit ćete napismeno da Vam sve vrijedi kao prije ( odnosno kao da ste bili na komisiji) dok Vas ne pozovu.

Podijeli ovu objavu

Prije 12 minuta, buda2 je napisao:

Poštovana, do kad Vam "vrijedi" privremeno rješenje (30.11.2018) , ima još 50 dana.poziv za komisiju je dostatno poslati 7 dana prije, jer ako netko i živi i radi vani, sasvim je dovoljno vremena za prisustvo na komisiji.a više nego dovoljno vremena za one koji su u matičnoj zemlji.smatram da ne trebaju nikakve "izvanredne pripreme" za izlazak na komisiju.

U slučaju da se "probije " rok dobit ćete napismeno da Vam sve vrijedi kao prije ( odnosno kao da ste bili na komisiji) dok Vas ne pozovu.

O.k.hvala!

Podijeli ovu objavu

Napokon dobio poziv za komisiju iduće srijede za hrvi iako imam 30 % NA PTSP ali ne idem na psihu nego na cirozu jetre a ona nosi 60% e sad me zanima ako kojim slučajem prođem na vječu vještaka postoji li mogučnost da mi odmah za stalno priznaju jer kod ciroze nema popravka a zašto kažem vječu vještaka zato što idem na komisiju kod infektologa koji me i lijeći i sam mi kaže da hepatis c kronični do ciroze potječe za vrijeme ratnih djelovanja napismeno¸¸hvala

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , gmail je napisao:

Napokon dobio poziv za komisiju iduće srijede za hrvi iako imam 30 % NA PTSP ali ne idem na psihu nego na cirozu jetre a ona nosi 60% e sad me zanima ako kojim slučajem prođem na vječu vještaka postoji li mogučnost da mi odmah za stalno priznaju jer kod ciroze nema popravka a zašto kažem vječu vještaka zato što idem na komisiju kod infektologa koji me i lijeći i sam mi kaže da hepatis c kronični do ciroze potječe za vrijeme ratnih djelovanja napismeno¸¸hvala

Da li Ti je hepatitis c otkriven dok si bio u DR ? Jer hepatitisu ( imam ga i sam) je teško vremenski odrediti kada je nastao.meni nisu priznali 2005.( pronađen 1/2000) uz obrazloženje da je prošlo puno vremena od moje demobilizacije ( 12/1995) do pronalaska bolesti.mada se u medicinskoj dokumentaciju spominje DR.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad