Jump to content

Ovrhovoditelj brisan iz sudskog registra !


zec33

Preporučene objave

Poštovani,

Imam pitanje ukoliko netko može pomoći , ovršen sam od strane ovrhovoditelja čija se firma zatvorila ,  preko sudskog registra vidio sam da je prvo promijenila ime i vlasnika , zatim je otišla u stečaj , da bi ju na kraju izbrisali iz sudskog registra znači ne postoji više nikakva firma pod nazivom i oibom sa kojim meni stoji ovrha na računu. Isto tako provjerio sam i žiro račun na koji bi oni morali primati znači moja sredstva kao ovršenika , no ni taj račun više nije aktivan odnosno ne postoji ...

Da li netko zna što moram uraditi da mi se ovrha sa računa skine ? Jer gledam papire Rješenja o ovrsi i svaki podatak koji koji stoji o ovrhovoditelju ne postoji  a meni je račun i dalje blokiran ... Kome se moram obratiti ? Fini , banki, odvjedniku  ?  Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Zamolio bih pomoć ako je moguće ... kod mene je slučaj da je trgovački sud dostavio ovrhu za naplatu u ime ovrhovoditelja čija je tvrtka brisana iz sudskog registra i ne postoji im više ni žiro račun na koji bi im trebali sjedati novci  .. što mi je u tom slučaju činiti ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , zec33 je napisao:

Zamolio bih pomoć ako je moguće ... kod mene je slučaj da je trgovački sud dostavio ovrhu za naplatu u ime ovrhovoditelja čija je tvrtka brisana iz sudskog registra i ne postoji im više ni žiro račun na koji bi im trebali sjedati novci  .. što mi je u tom slučaju činiti ?

Dostavite podnesak Trgovačkom sud, a kojem ukazujete da je ovrhovoditelj kao pravna osoba prestao postojati zbog brisanja iz sudskog registra, ali da Fina nije postupila po službenoj dužnosti odnosno sukladno čl. 19. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, te da tražite da ih sud pozove na hitno postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , zec33 je napisao:

tvrtka brisana iz sudskog registra i ne postoji

Na temelju odredbi čl.212 Zakona o parničnom postupku, koji se podredno primjenjuju u ovršnim stvarima, postupak se prekida kad stranka koja je pravna osoba prestane postojati odnosno kad nadležno tijelo pravomoćno odluči o zabrani rada. Do prekida dolazi po sili zakona, a rješenje o prekidu ima deklaratoran karakter, postupak se može nastaviti ako stečajni upravitelj ili pravni sljednici pravne osobe preuzmu postupak ili kad ih sud na prijedlog protivne strane ili po službenoj dužnosti pozove da to učine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Na temelju odredbi čl.212 Zakona o parničnom postupku, koji se podredno primjenjuju u ovršnim stvarima, postupak se prekida kad stranka koja je pravna osoba prestane postojati

Ovo nije bilo problematično, već to što je u slučaju prekida postupka blokada ostajala na Fini. Ovakva pravna praznina je trajala sve do donošenja ovog novog Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima. Tek je sa ovim zakonom regulirano, da će u situacijama kada je ovrhovoditelj pravna osoba brisan iz sudskog registra bez pravnog slijednika, u tom slučaju Fina prestati s izvršavanjem osnove za plaćanje i istu pohraniti, a ako postoje zaplijenjena sredstva temeljem te osnove za plaćanje, po ispunjenju uvjeta za prijenos Fina će dati nalog banci za prijenos tih sredstava u korist računa državnog proračuna. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nažalost , nisam uspio . 

Išao odvjedniku, dobio odgovor fina je država u državi . Čeka me općinski sud.

 

Fina ne želi maknuti blokadu bez naredbe suda, trgovački sud rekao nemaju oni spis o tome da je ovrhovoditelj preko njih vršio naplatu, imaju samo moju žalbu na njegovu ovrhu, što znači da je ovrhovoditelj direktno poslao ovrhu. Fina tvrdi drugačije, Trgovački sud tvrdi svoje, odvjetnik je rekao da ne možemo ništa drugo nego preko Općinskog suda ( naravno da je frustriran kako je sve ovo nevjerojatno što se događa) ja sam i dalje blokiran, a očito ću biti još jedno vrijeme. 

... razočaran u sastav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija