Jump to content

Pravo nad krov nad glavom


silvija zadar

Preporučene objave

Nakon 30 godina braka pobjegla sam od psiho fizičkog nasilnika ;sa maloljetnim djetetom.Brak je rastavljen.Otac redovito daje alimentaciju.Dijete i ja živimo kao podstanari u 30 kvadrata, namještaj je bio truo i morala sam ga zamijeniti , potkrovlje sa visinom prostorija od 7 metara,betonska ploča bez izolacije-zimi se ne može zagrijati. Zidovi su puni plijesni. Bivši suprug koristi dvije nekretnine ,u jednoj živi (oko 200 kvadrata ) , manju ( 100 kvadrata ) izdaje turistima . Zanima me, imamo li dijete i ja pravo ,do podjele imovine koja je u tijeku,dobiti riješenje Suda da privremeno koristimo manju nekretninu.Ako nema ja pravo , kakva su prava djeteta? Ja sam srčani bolesnik te dijabetičar. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me koliko otprilike traje sudska podjela imovine,uzima li se u obzir da je u pitanju maloljetno dijete?Ja sam sa djetetom podstanar u 30 kvadrata bivši suprug koristi dvije kuće,jednu iznajmljuje turistima.Može li Sud dijete i mene smjestiti u jednu nekretninu do završetka sudske podjele imovine. Te kuće smo zajedno stekli.Prošla sam 30 godina psiho fizičkog nasilj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete nema veze s podjelom bračne stečevine bračnih drugova (pretpostavljam da su obje kuće stečene u braku radom bračnih drugova), a postupak podjele nije hitan, pa ovisno o dokazima, potrebi vještačenja, držanju stranaka (odugovlačenju, protivljenju, ulaganju žalbi), do pravomoćnog okončanja postupka može proći i nekoliko godina. Da, i ažurnost, odnosno zatrpanost suda igra ulogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija