Jump to content

Ovrha


Diana1966

Preporučene objave

Vlasnik ove nekretnine je suprug, a ja sam suduznik i imam nekretninu na svoje ime. Da žalili bi se po tome. Vec smo skali žalbu na ovrhu na novčanim sredstvima ali nismo dobili odgovor nego ovo rješenje. 

 

Postupak na novčanim sredstvima je bio u 7 mjesecu, a ovaj sada u 9

 

Zanima me da li ce me oni vec kroz par dana izbaciti iz kuće ili to traje duže. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalite se i na to da je sud preuranjeno prihvatio prijedlog za promjenu predmeta ovrhe, jer da je propustio donijeti odluku o Vašoj prethodnoj žalbi. Također, novu žalbu temeljite i na prijedlogu za odgodom ovrhe (pogledajte čl. 65. Ovršnog zakona).

Nema šanse da to bude za par dana, jer ovrha na nekretninama ima svoj tijek i to traje, ponekad i godinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, 2003. donesena je sudska presuda u korist tuženika u postupku koji je pokrenula jedna autokuća protiv mog pokojnog oca. On 2009. umire, a ta firma 2008 se gasi. Jesu li se ikada naplatili od njega, ne znam. Do danas, meni kako nasljedniku nije ništa došlo, iako mi otac nije ništa ostavio, ipak sam nasljednik u ostavinskom rješenju. Moje je pitanje, postoji li neka šansa da se pojavi potraživanje naplate za tim dugom i kako to provjeriti ili je ovo otišlo u zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, goga2103 je napisao:

2003. donesena je sudska presuda u korist tuženika u postupku koji je pokrenula jedna autokuća protiv mog pokojnog oca.

 

Prije 38 minuta, goga2103 je napisao:

Jesu li se ikada naplatili od njega, ne znam.

Presuda je u korist Vašeg oca (tuženika)?

Prije 38 minuta, goga2103 je napisao:

On 2009. umire, a ta firma 2008 se gasi. 

Što stoji u sudskom registru za tu firmu i je li bio napravljen prekid postupka?

Prije 38 minuta, goga2103 je napisao:

Do danas, meni kako nasljedniku nije ništa došlo

Jeste li ikada napravili uvid u spis, da vidite kada je i što zadnji put poduzimano u postupku?

Prije 38 minuta, goga2103 je napisao:

meni kako nasljedniku nije ništa došlo, iako mi otac nije ništa ostavio, ipak sam nasljednik u ostavinskom rješenju

Što je navedeno u rješenju o nasljeđivanju tj. čega ste nasljednik kada nije bilo ostavinske mase?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Presuda je u korist Vašeg oca (tuženika)?

 

 

Ne, presuda je donesena u korist autokuće, koja je tužila mog oca

 

 

Prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Što stoji u sudskom registru za tu firmu i je li bio napravljen prekid postupka?

 

 

Subjekt je ugašen 2008, brisan 2008.

 

Prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Jeste li ikada napravili uvid u spis, da vidite kada je i što zadnji put poduzimano u postupku? - 

 

 

Ne, tek bi trebali napraviti. Što mi treba da se napravi uvid u to?

 

Prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Što je navedeno u rješenju o nasljeđivanju tj. čega ste nasljednik kada nije bilo ostavinske mase?

 

Bio je samo automobil čega smo se brat i ja odrekli u korist maćehe

 

Što ako nikad nije napravljen prekid postupka, moram li strepiti da mi u svakom trenutku i 15 godina nakon presude i 9 godina nakon smrti oca netko pošalje ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

U ovakvoj situaciji je najbolje ne poduzimati ništa. Vrijeme koje prolazi ide u Vašu korist i dovodi do zastare. Inače je pravilo da se postupak prekida, jer je stranka u postupku brisana iz sudskog registra i potom se predmet arhivira i čuva trajno, odnosno do zastare (10. godina). 

Hvala puno. Možete mi samo napisati od kojeg trenutka se točno računa zastara? Od sudske presude ili smrti oca? 

I kada protekne tih 10 godina, može li netko nakon tog proteka zatražiti naplatu duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato sam Vas pitala, jeste li napravili uvid u spis, jer se zastara računa od posljednjih radnji u spisu. Znači zastara nastupa, ako u tom spisu ovrhovoditelj punih 10. godina ne poduzme baš nikakvu radnju po kojom bi zahtijevao naplatu svojih potaživanja. U svakom slučaju, sada u ovoj fazi postupka, da bi se ovaj zastarni rok koji trenutno teče uopće mogao prekinuti, trebao bi eventualni pravni slijednik ove brisane pravne osobe predložiti sudu nastavak postupka i to prije isteka naprijed navedenog roka od 10. godina. Svakako prema navedenom mislim da možete mirno spavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam puno na odgovoru. Oprostite, možda malo dosađujem, ali čisto da budem skroz miran - ukoliko izvršim uvid u spis, da ne bi to tzv. 'talasanje' izazvalo neke akcije? Odnosno da sud ili javni bilježnik ne obaviještava ovrhovoditelja da netko vrši uvid u spis? Možda je pitanje glupo, ali čisto da budem skroz miran. Hvala puno još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija