Jump to content

Kredit za blokirane


trne

Preporučene objave

Postovani,

Da li itko od Vas ima iskustva s bankom ili bilo kojom vrstom institucije da odobri kredit osobi koja je u blokadi cca 50000kn, te ima li itko iskustva s kreditnim uredima, koliko su oni legalni I legitimni za rjesavanje blokada I odobravanje zajmova, osobno.me strah davati vlastite podatke bez da se savjetujem I cujem necija iskustva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskustva su da možete naći banke/kreditne urede koji će odobriti vama kredit iako ste u blokadi/prezaduženi.

Isto tako su iskustva da ćete tako zapravo ući u još veći dug a nerijetko imati i sudskih postupaka.

U svakom slučaju, možete se kod banke/kreditnih ureda informirati o kreditu, iznosu bez da dajete svoje podatke, osim naravno stanja stvari i iznosa kojeg tražite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , trne je napisao:

te ima li itko iskustva s kreditnim uredima

Za ovaj ured koji ste bili naveli u originalnoj objavi, ljudi iz iskustva kažu da im je pomogao pri izlazak iz nezavidne situacije, odnosno da su svoja poslovanja prepustili financijskom stručnjaku koji se specijalizirao baš za blokirane.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , wrritteer je napisao:

Po kojem članku zakona ?

Ako sam vlasnik banke mogu dati kredit i crnom vragu na lijepe oči ako želim.

vlasnik banke ne daje sigurno kredit već djelatnici banke (bar kad govorimo o kreditima običnih građana)

a djelatnici banke imaju pravila po kojima računaju nečiju kreditnu sposobnost.....tako da nije baš da mogu davati kredite bez sankcija......možda netko i daje mimo pravila,ali onda netko drugi ne radi svoj posao,ali to je sad druga priča.....

ali sve to ne znači da blokirana osoba ne može biti sposobna...vi možete biti blokirani jer trenutno imate veće obveze nego što možete platiti,ali ako se te obveze rasporede kreditom na duže vrijeme postajete kreditno sposobni....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, wrritteer je napisao:

Koji zakon sam ja prekršio?

Prvo ste prekršili čl.7 st1 ZOO, jer nije ista vrijednost činidbe, tj. dajete novac a svjesni ste da je osoba prezadužena i da taj novac neće vraćati, znači i svjesno kršite zakon o sprečavanju štete kao i načelo o savjesnosti i poštenju u pravnim odnosima a nadovezuje se i na to da taj kredit osigurava/odobrava i osiguranje koje bi u tom slučaju bilo ništetno jer se ne može osigurati slučaj u nastanku ili gdje je velika vjerojatnost da će se slučaj dogoditi. To su sve stavke u ZOO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, Wanksta je napisao:

Prvo ste prekršili čl.7 st1 ZOO, jer nije ista vrijednost činidbe, tj. dajete novac a svjesni ste da je osoba prezadužena i da taj novac neće vraćati, znači i svjesno kršite zakon o sprečavanju štete kao i načelo o savjesnosti i poštenju u pravnim odnosima a nadovezuje se i na to da taj kredit osigurava/odobrava i osiguranje koje bi u tom slučaju bilo ništetno jer se ne može osigurati slučaj u nastanku ili gdje je velika vjerojatnost da će se slučaj dogoditi. To su sve stavke u ZOO.

Netko tko je blokiran i ima par ovrha i par kredita i te kako može biti kreditno sposoban.

Nakon reprograma svih dugovanja i jednog kredita sa manjom ratom na duži period otplate.

A upravo takve ponude stoje u ponudama pojedinih kreditnih institucija koje nisu na tržištu od jučer,

uredno posluju a pojedine su i pod nadzorom HNB-a jer zakonski i moraju biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, wrritteer je napisao:

Netko tko je blokiran i ima par ovrha i par kredita i te kako može biti kreditno sposoban.

Takvo stanje stranke predstavlja jako loš rizik koji se po gore navedenim zakonima ne odobrava a pogotovo ne osigurava.

 

Prije 53 minuta, wrritteer je napisao:

 

Sve ostalo je hazard.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Wanksta je napisao:

Takvo stanje stranke predstavlja jako loš rizik koji se po gore navedenim zakonima ne odobrava a pogotovo ne osigurava.

 

Sve ostalo je hazard.

 

Poštovani  A gdje da nađem taj ured za blokirane u Splitu? Ako neko ima saznanja il kontakt br.tel.bila bi zahvalna.! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, Wanksta je napisao:

Takvo stanje stranke predstavlja jako loš rizik koji se po gore navedenim zakonima ne odobrava a pogotovo ne osigurava.

 

Sve ostalo je hazard.

 

Nisam vidio da je itko kažnjen po navedenim člancima ali vidim da je takvih ponuda sve više.

Ako su nezakonite zašto su onda u ponudi?

Čisto sumnjam da pravnici neke banke kojih ima cijela hrpa nisu prije izlaska sa tom ponudom ustanovili da je sve po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, wrritteer je napisao:

Nisam vidio da je itko kažnjen po navedenim člancima ali vidim da je takvih ponuda sve više.

Ako su nezakonite zašto su onda u ponudi?

Čisto sumnjam da pravnici neke banke kojih ima cijela hrpa nisu prije izlaska sa tom ponudom ustanovili da je sve po zakonu.

A gdje naći te ponude? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, wrritteer je napisao:

Nisam vidio da je itko kažnjen po navedenim člancima ali vidim da je takvih ponuda sve više.

Ako su nezakonite zašto su onda u ponudi?

Čisto sumnjam da pravnici neke banke kojih ima cijela hrpa nisu prije izlaska sa tom ponudom ustanovili da je sve po zakonu.

Brojke blokiranih, ovršenih, deložiranih su vam dokaz.

Koliko je netko od njih voljan podnesti kaznenu prijavu protiv banaka/kreditnih institucija (ima ih) je drugo pitanje.

Ako je netko pod ovrhom, znači da nije platio tri rate kredita, a po čl.5 stečajnog postupka to je jedan od uvjeta za bankrot.

Zašto pravnici banaka odobravaju insolventnim ljudima kredit, pokazuje broj gore navedenih osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, wrritteer je napisao:

Čemu onda služi regulator ( HNB ) ako prepušta pojedincima da rade njihov posao ?

HNB ne dobiva istinite podatke od banaka/kreditnih institucija koje odobravaju loše rizike/kredite.

To dobije tek u nekom sudskom postupku ili po kaznenoj prijavi.

Prikazuju se drugačiji podaci o dužniku, sudužniku, poslu (što HNB ne provjerava) samo da prodaju novac kojeg si u tom slučaju višestruko vrate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , wrritteer je napisao:

Ajmo ponovo.

ajmo :)

napisao si:

prije 14 sati , wrritteer je napisao:

Ako sam vlasnik banke mogu dati kredit i crnom vragu na lijepe oči ako želim.

ne možeš dati na lijepe oči bilo kome bez kršenja zakona/pravilnika itd i na to sam ti odgovorio...

prije 12 sati , Mister-X je napisao:

.....tako da nije baš da mogu davati kredite bez sankcija......možda netko i daje mimo pravila,ali onda netko drugi ne radi svoj posao,ali to je sad druga priča.....

 

prije 5 sati , wrritteer je napisao:

Ja kao vlasnik banke dozvoljavam da moji djelatnici na šalteru dijele kredite blokiranim osobama

e sad ovo je ipak malo drugačije......ali nije na lijepe oči...

ako čovjek bude blokiran i banka procijeni da je to trenutno stanje i klijent ima dobra osiguranja za vraćanje večeg kredita kojeg će dobiti za vraćanje svih blokada to nije onda zloupotreba...jer čovjek može imati stalan posao ili ga je dobio ili ima jamca ili ima hipoteku od 100 000 eura a kredit treba 100 000 kn...normalno da se toj osobi može dati kredit iako je trenutno blokirana...

ali ako je čovjek blokiran i nema nikakve sigurnosti za vraćanje kredita koji bi dobio na lijepe oči onda je to kršenje zakona/pravilnika itd...

banke ne vole davati blokiranim osobama kredite jer su se pokazale nepouzdane...ali kod dobrog osiguranja mogu dati i tu leži odgovor na pitanje:
 

prije 3 sati , wrritteer je napisao:

A upravo takve ponude stoje u ponudama pojedinih kreditnih institucija koje nisu na tržištu od juče

ako mislite na ponude kreditnih posrednika koji dogovaraju sa bankama kredite....da,rade po zakonu jer u principu ona traže baanku koja je spremna dati malo rizičniji kredit i banka odgovara za odobrenje tog kredita...znači umjesto da građanin šeta od banke do banke ,oni to naprave....kažu besplatno...iako to nije točno jer obično svoju uslugu "uvjetuju" neki životnim osiguranjem i slično

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala svima na odgovorima, no konkretno

ima li itko ovdje iskustva s agencijama? traže moj očevidnik i osobne podatke

imaju odobrenje od MIN Financija za rad no nekako me strah upustiti se u to s njima pa ukoliko ima netko da je s njima prošao nekakav proces ili 

ima saznanja nek me MOLIM uputi kako oni to rade i na koji način i je li to sve legalno, imam dobar posao i plaću i konačno bi se želio rješiti ovrha da mogu disati

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš naslov u ovom forumu glasi, kredit za blokirane.

Moj savjet je da sami pokušate riješiti ovrhe s pregovorima i mogućnošću otpisa djela duga, pošto si to možete priuštiti s obzirom da navodite vaše dobro plaćeno radno mjesto.

Ne znam visinu vaših ovrha, ali ja bih tako postupio.

Naravno to je moje mišljenje s argumentom, ali pričekajte još koji odgovor.

Agencije bilo kojeg naziva rade po istoj šabloni i ja ih ne preporučam radi negativnih iskustava, (friziranja podataka,  platnih lista, fiktivni ugovori ) naravno da možda ima forumaša s pozitivnim iskustvima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, wrritteer je napisao:

Ajmo ponovo.

Ja kao vlasnik banke dozvoljavam da moji djelatnici na šalteru dijele kredite blokiranim osobama .

Koji zakon sam ja prekršio?

Članak zakona molim,u kojem članku zakona piše kako se gleda kreditna sposobnost klijenta?

Pozdrav ja bi trebao kredit dali me moze tko kontaktirat imam blokiran racun......hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Pozdrav, 

Imam blokadu računa od strane FINA-e (online pozajmice) na nekakvih 15k kn. Moje pitanje je, kad bih zatražio kredit u banci koja nije moja matična, jel' bi ta banka vidjela tu  blokadu?

Ako bi imam li opće šansu negdje do kredita? Imam ugovor na neodređeno i 9k plaću neto.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija