Jump to content
mišel petrin

prijetnje fizičkim napadom na poslu

Preporučene objave

Šef sale sam u jednom hotelu,jedan od radnika mi je prijetio fizičkim napadom.Slučaj sam prijavio nadređenima ali njihov odgovor je bio da se vratim na posao i da radim.Može li mi se reći što još mogu uraditi policija ili...

Inače radnik je strani državljanin na privremenom radu u hr.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Jeste li to prijavili pisanim putem? Je li poslodavac poduzeo kakve korake (premjestio tog radnika dalje od vas, u drugu smjenu ili sl.)?

Vaša želja je baš da se obratite policiji?

Podijeli ovu objavu

Ovako, smatram da biste se trebali obratiti poslodavcu (ili od njega ovlaštenoj osobi) pisanim putem sa zahtjevom za zaštitu dostojanstva, i tek onda, po inertnosti poslodavca i činjenici da ništa ne bi učinio, mogli biste prekinuti s radom uz uvjet da biste tražili sudsku zaštitu.

Vi ste sada preskočili neke korake i otvorili put ka tome da vam poslodavac otkaže ugovor o radu.

Kaznena prijava odnosno prijedlog za progon vezano uz kazneno djelo prijetnje uvijek vam ostaje opcija, jedino vodite računa da imate rok od 3 mjeseca od saznanja za djelo i počinitelja da to učinite (i jasno, uvijek je bolje i vjerodostojnije da se to učini čim prije).

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad