Jump to content

Vodovodna cijev susjeda u mom stanu


vmd108

Preporučene objave

Poštovani,
Molim vas za pojašnjenje mojih prava i obveza u vezi slijedećeg.
 
Naime, od nedavno sam ugovorom o do smrtnom uzdržavanju postao vlasnik stana. Prijašnji vlasnik je bio moj otac. U jednom trenutku, dok je moj otac imao vlasništvo stana, stanari su podijelili vodomjer kako bi svaki imao mogućnost zasebnog očitanja brojila. Susjed na katu iznad mog stana uz usmeno odobrenje mog oca sproveo je cijev kroz moj stan i to van zidnih površina. To je učinio zato što bi ga sprovođenje cijevi sa vanjske strane objekta koštalo mnogo skuplje. 

Bivši vlasnik, moj otac, očigledno nije bio svjestan ili ga nije bilo briga opasnosti koja stoji iza takvog primitivnog rješenja (da se vodovodna cijev sprovodi kroz stan izvan zida). Mogućnosti su male, ali ukoliko bi se dogodilo puknuće susjedove cijevi u prostoru mog stana, šteta može biti ogromna - od poplave do požara.
 
Prvo, je li ovakvo rješenje da vodovodna cijev ide kroz stan izvan zidova uopće legalno?
Drugo, kako ispravno postupiti u slučaju da želim tu cijev maknuti iz svog stana, a susjed ne želi naći drugo rješenje kako bi svoju vodu sproveo na drugi način? Može li se i tko mu može zatvoriti vodu i ukloniti tu instalaciju?
Treće, ukoliko dođe do puknuća te cijevi, tko je dužan snositi troškove popravka i nastale štete?
 
Svako dobro i srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija