Jump to content

Kazneni postupak-PIROMANIJA


crime473

Preporučene objave

Pozdrav,
Na sudu mi je potvrđena optužnica za dva kaznena djela iz čl.215 st.1 Kaznenog zakona (Dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom).
Tužiteljstvo traži jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od godine i 6 mjeseci i naknadu štete u iznosu od 120 tisuća kuna + sudski troškovi.
Radi se o podmetnutom požaru u dva stambena objekta (apartmana) za koje sam optužen.U policiji sam dao priznanje iz straha ne znam zasto sam to napravio jako glup potez jer nisam bio na mjestu dogadjaja u to vrijeme i imam osobe koje to mogu potvrditi.Iako znam detalje dogadjaja ja fizicki nisam bio prisutan prilikom paljevine i nisam zapalio navedene objekte.Jos jedan dodatni problem je sto se moram sam braniti jer nemam sredstava za odvjetnika.Dosada nisam kaznjavan osim prekrsajno za remecenje javnog reda i mira novcanom kaznom od cca 400 kn.
Pa me zanima jel netko imao slican predmet ili ima iskustva u ovakvim slučajevima da mi kaze sto otprilike mogu ocekivati na sudu i jel mogu ikako proci bez zatvora?
Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko na sudu promijenite priču, prvo će vas se pitati da objasnite zašto, a ovo što ste ovdje naveli kao objašnjenje, bojim se, neće biti prihvaćeno. Tada sve ostaje na ostalim dokazima.

No, moja sugestija vam je, obzirom na loše financijsko stanje, da zatražite od suda postavljanje branitelja na teret proračunskih sredstava, koji će vam 99,9% biti dodijeljen, jer je praksa da se, uvijek kada se traži kazna bezuvjetnog zatvora, odobrava takav zahtjev, pa možda on može biti od pomoći u postupku, posebice glede plana da se promijeni obrana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To nije branitelj po službenoj dužnosti, već branitelj na teret proračunskih sredstava. Prvi je obveza u slučajevima tzv. obvezne obrane, drugi je opcija, ako se zadovolje uvjeti.

Zahtjev za postavljanjem branitelja na teret proračunskih sredstava adresirate sudu, samo pripazite da zahtjevu priložite podatke o vlastitu imovinskom stanju te stanju osoba koje ste eventualno dužni uzdržavati ili osoba koje su eventualno dužne uzdržavati vas. Smatram da će branitelj biti dodijeljen, jer kao što sam napomenuo, praksa je da kada DORH traži kaznu bezuvjetnog zatvora, uvijek ide odobrenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

To nije branitelj po službenoj dužnosti, već branitelj na teret proračunskih sredstava. Prvi je obveza u slučajevima tzv. obvezne obrane, drugi je opcija, ako se zadovolje uvjeti.

Zahtjev za postavljanjem branitelja na teret proračunskih sredstava adresirate sudu, samo pripazite da zahtjevu priložite podatke o vlastitu imovinskom stanju te stanju osoba koje ste eventualno dužni uzdržavati ili osoba koje su eventualno dužne uzdržavati vas. Smatram da će branitelj biti dodijeljen, jer kao što sam napomenuo, praksa je da kada DORH traži kaznu bezuvjetnog zatvora, uvijek ide odobrenje.

U redu hvala vam lijepa :)

Da li mozda poznajate ovakve ili slicne slucajeve iz sudske prakse?Da li bih mogao proci bez zatvora s obzirom na prijasnju neosuđivanost,normalno ponasanje i svjedoke koji ce svjedociti o mom karakteru i cinjenici da nisam bio na mjestu u vrijeme izvrsenja djela.Jer materijalni dokazi i nisu bas cvrsti ustvari jedino sto tuzitelj ima je moje priznanje i indicije o mojoj povezanosti sa slucajem nikakvih drugih dokaza nemaju 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je vrlo nezahvalno za prognozirati, jer radi se o dva djela i popriličnoj šteti.

Da priznate (kao što i jeste), pokajete se, molite za benevolentnost suda, izrazite spremnost za naknadu štete, na dobar dan suda, možda bi čak išla i uvjetna osuda. Možda. Ovako, mislim da će najbolje što ćete proći biti djelomična uvjetna osuda, što znači da ćete najmanje na 6 mjeseci morati u zatvor, a na ostalu kaznu će se primijeniti uvjetna osuda. Sve ovo, jasno, ako dođe do osude. Što će se doista desiti, pogotovo imajući u vidu promjenu obrane - samo nebo zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija