Jump to content

Mora li tvrtka za određenu djelatnost imati zaposlenu stručnu osobu za to područje?


Gigabit

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me možete li me uputiti u propise, konkretno, recimo da želim obavljati elektroinstalaterske poslove (iliti biti električar), ali legalno, da ja mogu dati čovjeku račun i garanciju itd, imam iskustva, ali nemam završen smjer za to. Ako ja zaposlim sam sebe u svojoj j.d.o.o. tvrtki, postoji li kakav propis o tome da ja moram imati završeno školovanje za električara? Ili bi tvrtka uvijek morala imati barem jednog električara sa školom? Znam da što se tiče obrta treba imati majstorski ispit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno - Mora te imati bar jednu osobu koja je KV ili VKV - Električar..

a, ako se odlučite..kasnije ..da firma otvori i ..npr..Frizerski Salon..morate imat KV - Frizera.

Da, pojasnim -osnovali ste firmu -sjedište firme,,može biti i u vašem Stanu.

Ali..kad firma počinje da radi -jednu od djelatnosti za koju je registrirana - otvara te - Poslovnu Jedinicu..

Poslovna jedinica - može biti u nekoj -hali- ili adekvatnom prostoru za rad koji obavlja te - to vamje 

Poslovna Jedinica - i ta -KV - Osoba je >voditelj < poslovne jedinice.

Još..jednostavnije -vidjeliste..u svomkvartu..Kafič..na ulazu..sitnim slovima ..je napisano.. xxxxx D.o .o.

i piše sjediše..vjerovatno -kuča ili stan..vlasnika firme -Ali..posao se odvija u posl jedinici za ugostiteljstvo.

Cafe bar..xxxxx..sa svojom adresom...evo..pojednostavljeno.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze li taj voditelj biti zaposlen preko student servisa i moze li biti ing. elektrotehnike ili bas nuzno mora biti KV elektroinstalater? Znam da se d.o.o moze registrirati za sve i svasta, a da nitko ne pita za struku osnivaca i zaposlenika, pa me zanima kada se i na koji nacin provjerava strucna sprema voditelja jedinice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija