Jump to content

Pad sa marihuanom


Tyson123

Preporučene objave

Pozdrav ekipa,hitno bi mi trebala pomoc.Dakle situacija je sljedeca.U petak oko 17:20 minuta bili smo u društvenoj prostoriji u selu ja i moja tri prijatelja i krim policija nam je uletjela.Nakon cega slijedi pretres jer se cuo miris trave.Ja sam sjedio na kauču sa prijateljem koji je imao kod sebe 19 grama marihuane,on je to stavio prije nego su oni došli u jastuk.Nakon toga on se odmah dignuo na noge kad su ovi usli i govorio kako nema tu nista i svi smo detaljno bili pretreseni.Policajac je otisao do auta dok je drugi ostao sa nama u prostoriji.Nakon toga taj policajac sto je isao do auta vratio se i napisao je raspored sjedenja i da sam jedini ja sjedio na kauču u to vrijeme,a taj prijatelj sta je njegovo da je sjedio preko puta kauča na stolici.Počeli su tražiti prostoriju i situacija se desi da se našlo tih 19 grama i pošto sam ja bio najbliži tome meni se pisala kazna.Privedeni smo u prostoriju da bi se taj vlasnik marihuane pustio prvi kuci gdje nije htio reci da je njegovo,a mene se ostavilo zadnjeg i znao sam koja je situacija.Nisam htio nikoga drukati ili cinkati i preuzeo prakticki na sebe jer sam bio najblize sto sam vec naveo.Dakle dobio sam 5000 kuna kazne i nabili su mi tih 19 grama da je moje.Sad me zanima vaše mišljenje jer pišem žalbu,a taj vlasnik marihuane je voljan priznati da je njegovo,sad me zanima sto me ceka sljedecih dana i sto napraviti u tom slucaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tema ti je premještena jer se radi o prekršaju.:palac:

Na ovom linku imaš ukratko o prigovorima, pa vidi.

S obzirom da ćeš negirati, možda je najbolje da koristiš prigovor bez izjašnjavanja o krivnji, tako da imaš priliku stati pred sutkinju/suca i reći svoje, a onda možeš predložiti i njega kao svjedoka. Ako sud prihvati njegovo svjedočenje i oslobodi te, jasno vam je da će policija nakon toga tužiti prijatelja za isti prekršaj?

Druga opcija je da preuzmeš krivnju i tražiš smanjenje novčane kazne (iskustva s foruma su da se dobije 700-2000 kuna kazne), pa da ti prijatelj da novac da platiš kaznu. To ovisi o tome jeste li kažnjavani, imate li kakvih olakotnih okolnosti i sl., tj. kome će prije smanjiti kaznu na sudu.

Uglavnom, preleti linkanu temu, pa pitaj dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svijestan sam toga,problem je šta bih ja trebao ici u vojsku ja sam voljan platiti kaznu samo da me se ne tereti u dosjeu da je to moje iako nemam nikakve veze sa tim.Kad sam u postaji bio govorio sam cijelo vrijeme da nije moje i da ne zelim da me se tereti za to,ali naravno ne moze moja rijec protiv njihove.Problem je sto i on sam nezna sto bih od sebe bi li preuzeo ili nebi,ova dva momka su sprema svjedociti da je to njegovo,pa ne znam sad ukoliko on ne prizna,a njih dvojica svjedoce da je to njegovo,postoji li mogucnost oslobadajuce presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kako to ide u praksi, ali u Zakonu o službi u Oružanim snagama RH ne vidim da je prekršaj direktno naveden kao zapreka za prijam, ali tu je uvijek sigurnosna provjera na koju takve stvari itekako imaju utjecaja. U svakom slučaju, neće izgledati lijepo...

Ako te uvalio i nije za dogovor, nije ti to neki prijatelj... Napišeš prigovor bez izjašnjavanja o krivnji i u njemu navedeš da želiš iznijeti svoju obranu na sudu, te predlažeš sve njih za svjedoke (napišeš sve podatke). S obzirom da nije pronađeno kod tebe, nego u prostoru, ako će oni svjedočiti da je od tog "prijatelja", mislim da imaš solidne šanse da te sud oslobodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

 Dakle to je moja prica sta mi je bilo prije 9 mjeseci.

Dakle sada me zanima,dobio je moj svjedok poziv za sud gdje ce naravno reci sve u moju korist i reci cija je marihuana bila.Sada me zanima koliko mi on moze pomoci kada kaze sve kako je bilo i da li postoji mogucnost tu da se oslobodim krivnje?inzistirao sam da se i pozove drugi svjedok na sud,ali on je tu vecer pao sa 1 gram trave(isto nije bilo njegovo nego od tipa cije je) međutim taj drugi svjedok nije pozvan na sud ili ce biti pozvan nakon sta ovaj svjedok da iskaz?

Hvala.

uređeno: od Tyson123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Tyson123 je napisao:

Ali on je tu vecer pao sa 1 gram trave(isto nije bilo njegovo nego od tipa cije je) međutim taj drugi svjedok nije pozvan na sud ili ce biti pozvan nakon sta ovaj svjedok da iskaz?

Ako je bilo kod njega u posjedu onda je kriv.

Ako sudu nije jasno može pozvat i drugog svjedoka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Pad sa marihuanom

Dakle da razjasnimo situaciju,taj drugi svjedok je pao sa 1 gram trave koja je bila ispod kauča i on je najblizi tome bio i pisana mu je prekrsajna prijava,mene ovdje zanima samo koliko mi znaci svjedok na sudu koji ce reci da nije bila moja trava nego od tog tipa cija je stvarno bila,jer kod mene isto nije pronađena trava nego u kušinu od mene cca.1 metar i pisano mi je 19 grama trave jer sam bio najblizi tome.Sada me zanima moze li mi to proci na sudu ako moji svjedoci daju iskaz i kazu da je njegovo bilo da ja nemam veze sa tim.Jer ja sam bio na sudu i rekao da je to od tog treceg tipa jer sam naknadno tek saznao da je njegovo i nisam htio drukat nekog ako nisam siguran cije je...dakle ja sam rekao cije je i moja dva svjedoka ce reci cije je bilo zapravo...kolika mi je mogucnost da me se odriješi krivnje

uređeno: od Tyson123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Tyson123 je napisao:

Dakle da razjasnimo situaciju,taj drugi svjedok je pao sa 1 gram trave koja je bila ispod kauča i on je najblizi tome bio i pisana mu je prekrsajna prijava,mene ovdje zanima samo koliko mi znaci svjedok na sudu koji ce reci da nije bila moja trava nego od tog tipa cija je stvarno bila,jer kod mene isto nije pronađena trava nego u kušinu od mene cca.1 metar i pisano mi je 19 grama trave jer sam bio najblizi tome.Sada me zanima moze li mi to proci na sudu ako moji svjedoci daju iskaz i kazu da je njegovo bilo da ja nemam veze sa tim.Jer ja sam bio na sudu i rekao da je to od tog treceg tipa jer sam naknadno tek saznao da je njegovo i nisam htio drukat nekog ako nisam siguran cije je...dakle ja sam rekao cije je i moja dva svjedoka ce reci cije je bilo zapravo...kolika mi je mogucnost da me se odriješi krivnje

Buump

Netko odgovor??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Pozdrav,

Sin mi je noćas uhićen s nekoliko grama marihuane ( nisam još vidjela zapisnik jer se dogodilo na moru pa ne znam o kojoj se količini radi), stariji je maloljetnik.

Priveden je u pp i otac je došao po njega, potpisao zapisnik i otišli su.

Priznao je konzumaciju iako nije zatečen, a ostatak je pokušao baciti, no našli su.

U ekipi ih je bilo trojica, jedan je zatečen kako puši, moj sin kako baca ostatak, a treći ništa.

Zna li netko kakve su posljedice za sina, te nas kao roditelje.

Samo da napomenem, razvedeni smo.

Kod oca je na praznicima( gdje se to i dogodilo), a inače živi sa mnom.

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija