Jump to content

razvod s mlt. djecom a supruga se povremeno drogira


MarinK

Preporučene objave

Supruga i ja ćemo uskoro imati saslušanje na sudu zbog razvoda braka jer me supruga tuži i želi razvod braka jer na sporazumni prekid nisam pristao jer smatram da mi supruga nije posložena u glavi - subjektivno vidi stvari kao loše / u braku nemamo takvih problema koji se ne bi mogli riješiti. Imamo djecu između 10 i 15 god., i po njenoj volji sam morao otići iz našeg zajedničkog stana prije 2 godine gdje ona sada živi sama s djecom. Ona već preko godinu dana par puta mjesečno ima seksulane odnose s oženjenim muškarcem, a prije seksa se drogiraju. Također se drogira kada ponekad izađe van s društvom. Za dokaz imam fotkane viber poruke. Ako za drogiranje budem rekao na sudu hoće li je sigurno netko iz sustava poslati na testiranje na prisutnost droga? Hoće li sutkinja uzeti u obzir kod dodjele skrbništva nad djecom ako kažem da se supruga povremeno drogira jer to je samo moja riječ i neke viber poruke a ne želim govoriti loše stvari o supruzi? Kakva je praksa u Zg? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, bez obzira što Vi niste pristali na sporazumni razvod braka, stekli su se uvijeti da sud rastavi brak primjenom čl. 51. st. 3., jer, kako navodite, od prestanka bračne zajednice (koju ste Vi napustili) je prošlo više od godinu dana, tako da brak formalno-pravno još postoji, dok bračna zajednica ne postoji od kada ste je Vi napustili (dvije godine), a ispunjeni su i uvjeti propisani čl. 51. st. 2. ObZ (ozbiljno i trajno poremećeni obiteljski odnosi), tako da će sut sigurno razvesti brak, dakle Vi nikako ne možete spriječiti razvod braka, jer niko nikog ne može "silom" vezati za sebe...

Sve ovo što dalje navodite ističite u postupku pri odlučivanju o roditeljskoj skrbi, naravno, koji postupak je sastavni dio postupka za razvod braka, te svakako tražite, sukladno navodima koje iznosite, da se djeca povjere Vama na daljnju brigu i skrb, a supruzi da se odrede viđanja sa djecom i, naravno, plaćanje uzdržavanja djeci primjenom čl. 310. ObZ...

Što se tiče drogiranja supruge, naravno, ako možete dokazati, svakako će sud te činjenice uzeti u obzir, dapače....

Sve ostalo (viđanje sa muškarcima idr.) je njena privatnost i njezino pravo, tako da će sve ovisiti od suca kako će sagledati i reagirati na te činjenice...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razvod nećete moći izbjeći, čim jedna osoba više ne želi biti u braku, sud će razvesti brak. Ključno na što se sad morate koncentrirati jest briga i skrb o djeci. Djecu će dobiti onaj tko je u cijelosti podobniji za brigu o njima, a to se dokazuje i primanjima, i stambenom situacijom, i općenitim ponašanjem u ulozi roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ako stvarno nema drugih dokaza, no SMS i bilo koje vrste poruka može pisati tko i kada hoće, a obrana može biti "ja to nisam pisao, uzelo dijete mobitel i pisalo isl.", tako da se uvijek ti dokazi uzimaju sa rezervom....

Moj jedan prijatelj je, prilikom rasprave za dodjelu skrbništva, imao sličan slučaj, pozivao se na poruke, prikazujući temeljem tih poruka o kakvoj se osobi radi, majci, ali mu je bilo sve odbijeno...

Dakle, kao što Vam piše poštovana Ruby, gleda se tko ima bolje uvjete stanovanja, bolja primanja i općenito tko se adekvatnije skrbi o djeci, pa i prošlost svakog roditelja ponaosob, dakle gleda se i procjenjuje sve, cjelokupna situacija koja utječe na dobrobit djeteta prije donošenja odluke, a i djecu se pita (zavisi o starosti djece) i sagledava kojem roditelju su djeca priklonjenija, te se tek tada sve sagledava i donosi odluka o roditeljskoj skrbi ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija