Jump to content

Krada


Melisa98

Preporučene objave

Evo ovako znaci prije nekih 2 tj uhvacena sam u kradi imam 21 god ok nezz stvarno zasto ali ja i moj prijatelj isli smo i ukrali neke stvari iznos je bio manji od 1000 kn dosla je policina popisala podate te stvari koje sam uzela stvari sam dobrovoljno vratila te me nisu sudski gonili niti sam dobila kakvu kaznu ...zanima me dali se go vidi kad prelazim granicu te kad ce se to maknuti i hoce li uopce te me zanima dali sad mogu izvaditi potvrdu o nekaznjavanju ...hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , drot13 je napisao:

Policija to vidi, a potvrda o nekažnjavanju ti je čista.

A dali je ikako moguce brisanje te evidencije....naravno vise mi nikad nece pasti na pamet takva glulost i sad mi je jako zao i krivo zbog toga :/

 

 

Znaci zanima me dali se moze kako izbrisati ta evidencina da ja saljem neku zamolbu ili se ona brise sama kroz neki period i koji ?..

.samo da se ne vidi kad prelazim granicu 

uređeno: od Melisa98
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipa nadam se da može ovako upit da ne otvaram novu temu. Pratim vas kroz godine ali nisam se nikada nadao da ću morati pisati ovdje.

Naime pokvario nam se TV i majstor je došao vidjeti u čemu je kvar, nakon što je vidio u čemu je stvar odvezao je Tv i nije se javljao par tjedana. Kad smo otišli vidjeti šta je sa TV-om on je rekao da nema ništa od njega i da ga je ekološki zbrinuo. Samo da kažem da je Tv radio i da je samo izgubio crvenu boju koja se povremeno vraćala, znači nije bio neki veći kvar već po mojoj procjeni izgubio se neki kontakt. Znači on je bez našeg dopuštenja dao Tv vjerojatno u zamjenu za novac otkupljivčima otpada.

Kad smo obavjestili policiju za krađu TV-a on je njima dao nekakav papir od otkupa ali ne piše kinkretno da je naš Tv otkupljen već piše općenito za cjelokupan otpad.  Oni kažu da ne mogu ništa pošto je vrijednost TV-a oko 1000kn i da nam preostaje jedino privatna tužba. Znači on je dao u otkup Tv bez našeg znanja i nikome ništa. Također policija kaže da ne vrijedi ništa jer nismo dobili dokument da je on preuzeo Tv na servis. Iako je on njima priznao da je dao nas Tv otkupljivačima otpada.

Inače nisam prvi kojem je ovaj čovjek to napravio iako sam prvi koji ga je prijavio. Šta sad jel stvarno on može okolo uzimati ljudima stvari bez da mu itko išta može.

uređeno: od HeadHunter28
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, drot13 je napisao:

Znači, dali ste TV na servis, ali niste dobili baš nikakav papir od servisera?

 

Tako je, ništa nam nije dao jer je obiteljski poznanik pa smo mu vjerovali. Da naglasim on je došao osobno kod nas jer je sve izgledalo kao manji kvar, odnosno Tv je samo izgubio kontakt sa crvenom bojom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, HeadHunter28 je napisao:

Imam njegovo priznanje policiji kao i dokument da je on taj Tv proslijedio otkupljivačima otpada, što Direktno dokazuje da je prisvojio tv I ostvario korist.

I lako kaže da si mu ti dao TV da ga odnese na otpad i zadrži novac. Jednostavan nesporazum...

Izjava policiji nije dokaz u postupku, osim ako su ga snimali u smislu ispitivanja osumnjičenika...

 

Prije 12 minuta, HeadHunter28 je napisao:

svaka krađa i utaja je kazneno djelo

Jesu (ovo bi bila utaja), ali se u ovom slučaju (mala šteta) progone po privatnoj tužbi. Znači, prijaviš policiji i oni ti kažu da počinitelja tužiš privatno. 

 

Prije 12 minuta, HeadHunter28 je napisao:

nemam pravo prijaviti policiji

Slušaj savjete koje sam daješ. Nisam rekao da "nemaš pravo prijaviti", nego da "nemaš što prijaviti". Počinitelj ti je poznat i radi se o kaznenom djelu (ako se radi) koje se goni privatnom tužbom, a policija tu neće ništa postupati. Obave razgovor s tobom i sa njim (ako i to) i spis ide u arhivu. Sve dalje je na tebi.

 

I molim te da se držiš uobičajenog načina komunikacije na ovom forumu, tj. da se držiš teme, a ne drugih korisnika (u ovom slučaju mene, ali manje bitno). Jednostavno, vidiš kako svi drugi komuniciraju i pratiš te okvire. Zahvaljujem.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si čovjek nije kriv a danas je išao na policiju da se povuče prijava i da će on meni platiti odštetu. Vjerojatno ni to ne vrijedi u pravnim krugovima kao priznanje, jer ipak kako kažeš to ne vrijedi osim ako nije sniman razgovor. Ili sam nešto pobrkao.

Znači zeliš reći da policija i njihovo izvješće ne vrijedi kao svjedok u ovom slučaju, dok kad je kolega imao fizički sukob u privatnu tužbu prvo je ušao zapisnik policije. Jako čudno je to pravo ovdje to ne vrijedi a tamo vrijedi. 

Jesam dobro shvatio ili sam nešto pobrkao?

uređeno: od HeadHunter28
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On u ovom slučaju nije ispitivan, nego je obavljan razgovor u svojstvu građanina. Sastavlja se službena zabilješka koja služi samo policiji i nije dokaz u postupku, tj. na nekom budućem sudskom kaznenom postupku se uopće neće uzimati u obzir i on može reći nešto potpuno drugačije.

Što se tiče fizičkog sukoba, o kakvom sudskom postupku se točno radilo? Vjerojatno privatni postupak za naknadu štete, a ne kazneni po privatnoj tužbi? I o kakvom zapisniku policije se radilo? Vjerojatno o službenoj zabilješci o dojavi ili nečem takvom, što je jednostavno utvrđivanje činjeničnog stanja, ali opet ne one o razgovorima s osobama... Svaka vrsta postupka se vodi po nekim pravilima koja mogu biti slična ili različita, ali ispitivanje osumnjičenika se provodi točno po određenim pravilima kako bi se moglo kasnije koristiti u postupku (bilo kojem), a inače nikakva pismena ne vrijede (npr., kada se obavlja razgovor u svojstvu građanina, drugačija su prava nego kada se obavlja razgovor s osobom u svojstvu osumnjičenika, a policija/sud ne mogu u pola postupka odlučiti da se više ne radi o građaninu/svjedoku, nego o osumnjičeniku). To je užasno komplicirano i dovodi do bolesnih situacija, a smišljeno je s dobrim ciljem, radi radi zaštite nevinih osumnjičenika od policijskog/sudskog pritiska. Naravno, žrtvi (u ovom slučaju, tebi) se to čini kao da zakoni štite počinitelja.

Što se tiče toga da će ti on platiti odštetu, ovdje ponekad savjetujemo ljudima da zaprijete podnošenjem kaznene prijave iako nema kaznenog djela, a kako bi se izvršio pritisak na drugu stranu i kako bi se postigao bolji dogovor. Dogovor i ponuda za kompromisom (naknadom štete) ne znači automatski i priznanje krivnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem sad. Znači ovo je obavijesni razgovor koji nije u istom zakonu kao i recimo prijava remećenja javnog reda  i mira, o čemu je bila riječ kod kolege. On je privatno tužio čovjeka koji mu je nanesao tjelesne ozljede pa je uzet u obzir policijski zapisnik.

U biti to sam i napravio ali nisam mu se prijetio, znam da se ne smijem nikome prijetiti, nego sam ga samo pitao ako se ne možemo dogovoriti da zovem policiju pošto sam to smatrao krađom u to vrijeme. On je rekao da može i tako sam i napravio.

A samo još pitanje. Kako kažu kad te zovu oni iz agencije za potraživanje da samo tvoj pregovor oko duga znači kao priznanje, dok ovdje njegova volja da plati odštetu ne znači priznanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, HeadHunter28 je napisao:

U biti to sam i napravio ali nisam mu se prijetio, znam da se ne smijem nikome prijetiti, nego sam ga samo pitao ako se ne možemo dogovoriti da zovem policiju pošto sam to smatrao krađom u to vrijeme. On je rekao da može i tako sam i napravio.

Da, to nije prijetnja, nego upozorenje. Oštećen si nekim njegovim postupkom i imaš pravo potražiti pravnu pomoć, a podnošenje kaznene prijave je legitimni oblik zaštite. Ne odlučuješ ti ima li ili nema elemenata kaznenog djela i je li on kriv, nego sumnjaš i podnosiš prijavu, a to je svačije pravo.

 

Prije 12 minuta, HeadHunter28 je napisao:

A samo još pitanje. Kako kažu kad te zovu oni iz agencije za potraživanje da samo tvoj pregovor oko duga znači kao priznanje, dok ovdje njegova volja da plati odštetu ne znači priznanje?

Da, to je još jedan drugačiji pravni postupak u kojem vrijede drugačija pravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , HeadHunter28 je napisao:

Razumijem sad. Znači ovo je obavijesni razgovor koji nije u istom zakonu kao i recimo prijava remećenja javnog reda  i mira, o čemu je bila riječ kod kolege. On je privatno tužio čovjeka koji mu je nanesao tjelesne ozljede pa je uzet u obzir policijski zapisnik.

Kod slučaja kolege policija je i sama postupala po službenoj dužnosti tj.prijavila počinitelja sudu pa papirologija ima drugu "težinu".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija