Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Romeo 63

Razbijanje oporuke

Preporučene objave

Poštovani,

uskoro ću sudjelovati kao jedan od nasljedenika na ostavinskoj raspravi. Pokojna je sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju sa susjedom i prema dostupnim informacijama kao protuuslugu im je dala jednu nekretninu. Između ostalog pokojna je, pored navedene nekretnine, posjedovala još dvije kuće i dosta zemlje. O pokojnoj, kada je obolila, nitko nije htio voditi računa nego ljudi s kojima je sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju i ja koji sam uskakao kada sam mogao.

PITANJE

Ukoliko se na ostavinskoj raspravi pojavi osoba s oporukom na koju nema nikakvo moralno pravo osim što je bio simpatičan pokojnoj, mogu li ja zatražiti nužni dio??? Točnije, ukoliko se pokrene sudska parnica, hoću li ja taj nužni dio dobiti na toj sudskoj parnici. Pokojna nije imala djece  ni posvojenika, a nasljednici su braća i sestre ili njihovi potomci.

Unaprijed hvala na konkretnom odgovoru

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Romeo 63 je napisao:

hoću li ja taj nužni dio dobiti

Odgovor na upit leži u činjenici da li ste Vi nužni nasljednik,a sasvim izvjesno da niste,ovo glede sljedećeg citiranog;

prije 2 sati , Romeo 63 je napisao:

Pokojna nije imala djece  ni posvojenika, a nasljednici su braća i sestre ili njihovi potomci.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad