Jump to content

Razbijanje oporuke


Znam da ne znam

Preporučene objave

Poštovani,

uskoro ću sudjelovati kao jedan od nasljedenika na ostavinskoj raspravi. Pokojna je sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju sa susjedom i prema dostupnim informacijama kao protuuslugu im je dala jednu nekretninu. Između ostalog pokojna je, pored navedene nekretnine, posjedovala još dvije kuće i dosta zemlje. O pokojnoj, kada je obolila, nitko nije htio voditi računa nego ljudi s kojima je sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju i ja koji sam uskakao kada sam mogao.

PITANJE

Ukoliko se na ostavinskoj raspravi pojavi osoba s oporukom na koju nema nikakvo moralno pravo osim što je bio simpatičan pokojnoj, mogu li ja zatražiti nužni dio??? Točnije, ukoliko se pokrene sudska parnica, hoću li ja taj nužni dio dobiti na toj sudskoj parnici. Pokojna nije imala djece  ni posvojenika, a nasljednici su braća i sestre ili njihovi potomci.

Unaprijed hvala na konkretnom odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Romeo 63 je napisao:

hoću li ja taj nužni dio dobiti

Odgovor na upit leži u činjenici da li ste Vi nužni nasljednik,a sasvim izvjesno da niste,ovo glede sljedećeg citiranog;

 

prije 2 sati , Romeo 63 je napisao:

Pokojna nije imala djece  ni posvojenika, a nasljednici su braća i sestre ili njihovi potomci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija