Jump to content

povrat poreza (rezident s prijavljenim boravištem)


sanja72

Preporučene objave

Molim pomoć u slijedećem slučaju: fizička osoba obratila mi se sa zamolbom da vidim iz kojega razloga nije dobila povrat poreza za 2018 godinu. Izračunom sam utvrdila da osoba ima pravo na povrat. Kako mi nije bilo jasno u čemu je stvar, obratila sam se Poreznoj upravi odnosno nadležnoj ispostavi a koji su me uputili u ispostavu za nerezidente. ALi, sukladno Zakonu o porezu na dohodak, pročišćeni tekst Zakona, u nastavku izvadak iz Zakona 

"Rezident

Članak 3.

(1) Rezident je fizička osoba koja u Republici Hrvatskoj ima prebivalište ili uobičajeno boravište."

Gospođa ima prijavljeno boravište u 2018 godini, točnije od 2015, jer je ovdje stalno zaposlena, te je nesumnjivo došlo do pogreške Porezne uprave, budući da gospođa nije nerezident. To su mi u konačnici I potvrdili u Poreznoj upravi te mi dali obrazac TU za ispuniti. No, na drugom kraju Porezne uprave ne mogu se dogovoriti.

Stoga molim pomoć jer ne znam više kome se obratiti, ili mail središnjeg ureda Porezne uprave na koji bih poslala upit. 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija