Jump to content
Sign in to follow this  
Željka0505

Rad u dvije tvrtke mirovina

Preporučene objave

Poštovani,

prijavljena sam na neodređeno vrijeme kod istog poslodavca, ali u dvije tvrtke. Jedno je obrt, a drugo d.o.o. i u obje sam prijavljena na 4 sata.
U slučaju da obje firme ostanem raditi do 65/67, što se događa s obračunom mirovine?

LP

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovana Željka,

Nema nikakvih problema ako radite u dvije tvrtke i tako primate i plaću a poslodavac redovno uplaćuje sve doprinose.

Bruto primanja kao i uplate u mirovinske fondove se zbrajaju za svaku godinu i čine Vaš vrijednosni bod za tu godinu.

Lijep pozdrav

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio AnitaKozul
      Suprug mi je preminuo,satnik je bio i dragovoljac od 1990. sve borbeni sektor,umirovljen kao djelatna vojna osoba 2003. s 40 godina staža od tog 33 godine efektivno
      Dobila sam obiteljsku mirovinu nakon smrti prema zakonu o braniteljima ali sam primjetila da su mi zaračunati njegovi bodovi iz 2003. kada je on išao u mirovinu pa su izračunati prema zakonu o djelatnim vojnim osobama,jel to legalno da nisu izračunali ponovno njegove osobne bodove prema zakonu o braniteljima prema kojem su mi dali mirovinu nego prema tom drugom zakonu
      Dali je taj izračun bodova prema tom drugom zakonu povoljniji od izračuna prema novom zakonu o braniteljima ili šta,ne jasno mi je
    • objavio SKAFETIN
      Poštovani, u rujnu ću napuniti 65 g. i imam 33 g radnog staža. radim u školi. 
      prema pozitivnim zakonima imam pravo završiti ovu šk. godinu i raditi do 31. 8. 2019. dakle, idem u starosnu mirovinu.
      zanima me mogu li raditi i nakon umirovljenja kod istog poslodavca pola radnog vremena. 
      zakon o tome postoji, ali me zanima vrijedi li to i za školstvo. 

• objavio ive0007
      poštovani, 
      ako ko ima iskustva sa nasljeđivanjem, moli bi ga da mi objasni ovaj problem.
      moja prijateljica je živjela sa svojim mužem više od deset godina i nisu imali djecu.
      za vrijeme braka su dobili stan jer je njezin muž bio hrvatski branitelj.
      nakon 3 godine od dobijanja stana  su se razveli , a 2 godine nakon razvoda njen bivši muž umire.
      da li ona ima pravo na nasljedstvo iza njegove smrti jer ništa nije tražila za njegova života, pustila ga da živi u stanu.
      da li ona ima pravo na stan jer je postanar i pravo na mirovinu jer je nezaposlena, ili pripomoć ?
      hvala svim komentorima !
  • Online korisnici