Jump to content
Ivandrago

Ovrha-utjerivaci-svea ekonomi doo

Preporučene objave

Postovani

Od 2014 godine sam maltretiran od strane raznih utjerivaca dugova.
Od 2012 zivim i radim u inozemstvu gdje sam otisao trbuhom za kruhom - nazalost raznim nedacama sam bio primoran napustiti domovinu i obitelj.
Dug za koji sam proganjan je po nedozvoljenom minusu od jedne hrv banke. Nikad nisam trazio da mi odobre minus po racunima. A kad sam usao u tada dozvoljeni minus, vec nakon mjesec dana je postao “nedozvoljeni” tako da su odmah poceli naplacivati dodatne triskove, kamate...
Dug se od 2012 povecavao i povecavao. Nisam ga placao jer nisam bio u mogucnosti i napustio sam hevatsku.
Od 2012 niti jednom vise nisam pristupao bankovnim racunima u hrv tako da neznam tocan dan blokade rn.
2014 razni itkupljivaci su poceli slati pisma, uplatnice te zvati i maltretirati moju obitelj. Prijetiti se ovrhom...
Posljednje pismo sam dobio 1.10.2018 gdje ponovno potrazuju “x” iznos uvecan za kamate i troskove te se prijete ovrhom.
Sto ja mogu uciniti po tom pitanju i dali postoji kakva zastara po toj trazbini koja je po meni izlihvarena na neposten nacin.
Do sad niti jednom nisam primio na adresu rijesenje o ovrsi.

S postovanjem
Ivan

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Trebate dati više informacija...prvenstveno imate li u Fini u očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje evidentirane osnove (što vjerujem da imate jer vas nebi zvali telefonski da se uspješno mogu naplatiti) te stanje vašeg duga odnosno koji su sve vjerovnici od vas zatražili naplatu. Ako imate u vlasništvu određene pokretnine ili nekretnine, morate imati na umu da se vjerovnici (ovrhovodlitelj) mogu i iz toga naplatiti. Tek kad to saznate možete poduzimati daljnje pravne korake koje možete poduzeti (stečaj potrošača, mogućnost otpisa dugova...). Činjenica što ste odselili iz Hrvatske neće dovesti do prestanka vaših obveznopravnih ili drugih pravnih odnosa, vi ste i dalje (pretpostavljam) državljanin Republike Hrvatske i moja topla preporuka je da činjenicu što sada radite u normalnoj i uređenoj sredini sa stabilnim i višim primanjima, iskoristite za "raščišćavanje" svih postojećih odnosa u Hrvatskoj.

Podijeli ovu objavu

, Ivandrago je napisao:

Sto ja mogu uciniti po tom pitanju i dali postoji kakva zastara po toj trazbini

Ukoliko ste bili blokirani po ovom dugovanju, to znači da ovrhovoditelj raspolaže sa ovršnom ispravom. Za nju zastara nastupa nakon 10 godina, računajući od dana pravomoćnosti, s tim da se ovršnim radnjama ovrhovoditelja ovaj zastarni rok prekida i počinje ponovno teći. Tako da je zastaru gotovo nemoguće ostvarit tj. samo ukoliko ovrhovoditelj zaboravi na dug i punih 10 godina ne poduzima baš ništa da bi se naplatio od ovršenika.

, Ivandrago je napisao:

trazbini koja je po meni izlihvarena na neposten nacin.

Ovo ste trebali navesti kao razloge za prigovor na rješenje o ovrsi.

, Ivandrago je napisao:

Do sad niti jednom nisam primio na adresu rijesenje o ovrsi.

Ukoliko ne preuzimate redovno poštu, postoji mogućnost da Vam je ista dostavljena putem oglasne ploče.

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovorima.

Kad dodem u Hrv provjerit cu situaciju na Fini.

Roditelji zaprimaju redovito moju postu i niti jednom nisam primio rijesenje o ovrsi.

Ukoliko bi ovrha bila na snazi vjerovatno se Svea ekonomi doo nebi prijetio ovrhom.

Ili se varam?

Ako ovrha nije poslana dali se mogu pozvati na zastaru jer je dug iz 2013?

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , Ivandrago je napisao:

Roditelji zaprimaju redovito moju postu i niti jednom nisam primio rijesenje o ovrsi.

Kad Vam je račun bio blokiran to znači da je rješenje o ovrsi dostavljeno, da li roditeljima ili preko oglasne ploče, ali je dostavljeno i kao takvo je postalo pravomoćno i ovršno, jer samo po takvim rješenjima Fina postupa.

Podijeli ovu objavu

Ukoliko bi ovrha bila na snazi vjerovatno se Svea ekonomi doo nebi prijetio ovrhom.

Vjerujem da je ovršni postupak pokrenut, a da se oni prijete promjenom predmeta i sredstva ovrhe.

Podijeli ovu objavu

Ako ovrha nije poslana dali se mogu pozvati na zastaru jer je dug iz 2013?

Kako Vam je račun blokiran, ovrha je pokrenuta i za sada nemate uvjeta za zastaru. Možete se Vi pozvati na nju, ali nećete je moći dokazati.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio zbunjen22
      Poštovanje, 
      U sljedećoj sam situaciji:
      Imam nekretninu nad kojom postoji više ovrha.
      Mislio sam predmetnu prodati na način da uzmem nekakva pisma namjere ili izjave od svih ovrhovoditelja, i da će eventualni kupac prilikom kupnje predmetne nekretnine isplatiti svima moj dug u cijelosti, a meni ono što ostane (kao prilikom kupnje nekretnine s više vlasnika).
      Ovrhovoditelji ne žele takvu kombinaciju, nego zahtjevaju isplatu - što je s moje strane nemoguće prije prodaje (krediti, posudbe, ...).
      Postoji li nekakva kombinacija koja mi je promakla da se ovo riješi, osim da se ide na dražbu i onda predmetna nekretnina proda za pretpostavljam  dosta umanjenu cijenu od koje je pitanje da li će se sve riješiti, a gotovo sigurno da meni neće ništa ostati?
      Puno hvala unaprijed.
    • objavio adriatic
      Poštovanje
      dužnik sam osiguravajuće kuće kojoj uslijed gubitka posla nisam platio cijeli iznos. Iznos ne poričem no dobio sam poštom ovrhu sa izuzetno visokim troškovima ovrhe (većim nego iznos druge slične ovrhe koju imam). Na iznos duga 1600 Kn dobio sam za platiti troškove ovrhe 1100 Kn. Na drugom sličnom dugovanju dobio sam troškove ovrhe 280 Kn, skoro četiri puta manje.
      Specifikacija:
      Odvjetnički troškovi (sastavljanje prijedloga) - 312.00 Kn
      Javnobilj. troškovi (nagrada, dostava) - 156.00 Kn
      Predvidivi troškovi (pribava pravom. ovršnosti) - 469.00 Kn
      Javnobilj. troškovi - 95.00 Kn
      Dostava pravomoć. rješenja - 19.00
      Molim ljubazno za odgovor, da li je država dala pravnu mogućnost za toliku razliku u cijeni sličnih ovrha sličnog iznosa dugovanja. Da li sam obavezan platiti sve troškove navedene ovrhe koji iznose 70% dugovanja ili imam prave osnove osporiti iznos. Nisam u materijalnoj situaciji da mi ta razlika ne predstavlja problem.
      Zahvaljujem na odgovoru.

• objavio mikica76
      Poštovani, molim pomoć.
      Sin uskoro navršava 18 godina, uzdržavanje mu je određeno sudskom odlukom prije 15 godina, a obzirom da otac od početka nije uredno plaćao određena mu je ovrha na primanja (ima trajna i stalna primanja, vojna mirovina).
      Obzirom da se sin još školuje (jesenas je upisao 4. razred srednje, a plan mu je i studirati), znam da ostvaruje pravo na nastavak uzdržavanja, međutim, ne znam kako to ide, jer me još nitko nije kontaktirao za dostavom potvrde o školovanju. Hoće li se sada ovrha prekidati obzirom na punoljetnost pri čemu bi trebali novi zahtjev/tužbu raditi ili se ona automatski nastavlja, i što ja trebam napraviti - odnosno, koga bih trebala kontaktirati? Stvarno mi se ne da ponovno na sudove, to mi je već dovoljno energije potrošilo, a teško da bih s ocem mogla dogovoriti nastavak plaćanja, makar i na djetetov račun... Ima li tko kakav savjet, iskustvo?
    • objavio Puslica
      Poštovani,
      imam dugovanja za koje je prošlo i više od 10 godina od pravomoćne presude i donešenog ovršnog naloga. Predmeti se sve ove godine nisu "dirali" (osim onog koji se trenutno naplaćuje).
      Zanima me kako da napišem zahtjev za otpis duga zbog zastare, postoji li neki obrazac koji se ispunjava, što treba pisati ?

Hvala unaprijed,

LP
    • objavio random_user
      Kako su meni pomogla razna iskustva drugih, evo da i ja vratim dio. Pokušat ću biti koncizan.
      TL;DR
      Kupovao sam struju od HT-a, nisu mi slali račune mjesecima, na što sam ih upozoravao kontinuirano.
      Uspio ih namoliti da mi počnu dostavljati račune, da bi oni na kraju godine raskinuli ugovor, naplatili mi sve troškove i rekli da im još dugujem.
      Ponovo ih morao moliti da mi pošalju uplatnice za preostali dug. Platio sve, nakon par mjeseci dobio obavijest o ovrsi radi nepostojećeg duga.
      Završio na sudu, koji neobjašnjivo uzima u obzir samo dio mojih uplata i koji me na kraju djelomično prisilio da platim 2 put iste račune.
      Na kraju je ispalo da su mi doslovno ukrali cca. 500 kn.
      --
      Preskočit ću dio sa HT-om, jer nije bitno za cijelu priču. Radilo se o 6 uplatnica koje mi nisu bili u stanju dostaviti. Nakon puno natezanja uspio sam im podmiriti sve dugove i mislio sam da je to kraj tog neugodnog iskustva.
      Prođu 3 mjeseca i za mene grom iz vedra neba, imbecili iz HT-a su pokrenuli ovrhu na temelju vjerodostojne isprave! Pogledam u nevjerici šta se događa, kad oni pokrenuli ovrhu radi 6 računa od kojih su im 3 plaćena, a 3 su otišla u zastaru, jer ih nisu bili u stanju dostaviti! Potpuno ludilo me uhvatilo, jer nikome u životu nisam ostao nešto dužan, a da ne govorim o tome da sam ikad pokušavao izbjegavati plaćanje komunalija i sl. Dug na tih 6 uplatnica je cca. 300kn, ali tu su se nakotili imaginarni troškovi javnog bilježnika i odvjetnika od cca. 500kn, te prijetnja da će narasti za još cca. 500kn ukoliko ne platim i dođe do prisilne naplate preko Fine. Ostavljen mi rok od 8 dana za žalbu. Nisu to neki ne znam, kako visoki troškovi, ali doslovno me ta nesposobna gamad reketari. Zainatim se i odlučim se uz pomoć interneta žaliti. Sastavio sam žalbu u kojoj sam osporio sve, jer su na temelju čl. 232.st.1. Zakona o obveznim odnosima (35/05, 41/08, 125/11) potraživanja djelomično u zastari, a djelomično već plaćena. Priložio sam 3 uplatnice i prepisku sa korisničkom službom HT-a gdje je vidljivo kako me vozaju i poslao sve skupa javnom bilježniku, koji je to proslijedio nadležnom sudu.
      Sud stavlja izvan snage ovrhu i pokreće se postupak pred Općinskim građanskim sudom u Zagrebu (to je ona zgradurina u Vukovarskoj preko puta Lisinskog). FFWD otprilike godinu i pol na zakazano pripremno ročište, na kojem se pojavljujem ja i odvjetnička vježbenica odvjetničkog ureda koji zastupa HT. Predan mi je odgovor na moju žalbu za koji mi se čini da je pisao netko sa vidljim manjkom profesionalnosti, jer se u tom dokumentu pribjegavalo nekim osobnim diskvalifikacijama, poput da sam ja namjerno zavlačio cijeli proces, što je notorna glupost, sve je rađeno u proceduralnim rokovima. Između ostalog, u tom podnesku su priznali da su 3 uplatnice u zastari, ali da ostaju pri potraživanju preostale 3 za koje sam inače poslao dokaz da su plaćene. Ja nisam tu imao šta dodati, jer sam sve što sam imao poslao u sudski spis. Sve je bilo gotovo u 2 min doslovno, te je zakazano izricanje presude za mjesec dana.
      Ok, so far so good, odvjetnički ured nije mogao skužit prije sastavljanja ovrhe da su potraživanja u zastari, a ja sam kao potpuni laik uspio na internetima naći članak i zakon koji je na to upućivao. Sa blagim optimizmom sam očekivao presudu, jer sam se pouzdavao u razum suda koji će očito primjetiti da sam platio preostale 3 uplatnice kako je naloženo, te da je tužitelj odustao od dijela potraživanja. Gadno sam se prevario. Uručen mi je text presude na zakazani datum, u kojem je uredno navedeno što je u spisu, od ugovora o opskrbi, moje žalbe, podneska tužitelja, mojih priloga u vidu prepiske sa korisničkom službom (koje uopće nisu zanimale sud čini se) i 3 uplatnice na kojima je vidljivo da sam zapravo preplatio čak i ono što je tužitelj tražio, prije nego je ovrha uopće pokrenuta. Čitam dalje i na moj užas iz neobjašnjivog razloga, sud je uzeo u obzir samo jednu od tri uplatnice koje sam priložio i čije je postojanje u prethodnom paragrafu potvrdio?! Ono, jednostavno su ignorirane 2 uplatnice i činjenica da dug, odnosno potraživanje ne postoji. Tako je sud presudio da je tužitelj uspio dokazati 30% svog potraživanja te da će se u tom omjeru snositi sudski troškovi. Gledam i jednostavno ne vjerujem. Razmišljao sam nastaviti se žaliti, ali dalje se mora ići na višu instancu, odnosno na županijski sud. Odustao sam od toga, jer u svim koracima su napravljene greške na moju štetu i bilo me strah koju glupost će još napraviti županijski sud, a zatezne kamate idu. Misilo sam da bih mogao završiti plaćajući nepostojeći dug od boga pitaj kolko tisuća kuna jer sam se inatio u provođenju pravde. Moram još spomenuti da je text presude prepun sramotnih pravopisnih grešaka. Tako sam ni kriv ni dužan ostao bez cca. 500kn.
      Uglavnom, prevario me je HT koji nije dostavljao uplatnice koje je po ugovoru morao dostaviti, unatoč mojim upozorenjima i molbama, prevario me je odvjetnički ured koji je zastupao HT, jer nije bio u stanju niti jednostavan zaključak iz svoje struke izvući i na kraju me najviše izigrala pravna instanca države, koja nije bila u stanju presuditi da crno nije bijelo. Strah me šta se događa sa ljudima koji imaju bilo kakav spor koji nije potpuna trivijalnost, kao što je moj bio.
      Još jedna pobjeda hrvatskih institucija.

• Online korisnici