Jump to content
Sign in to follow this  
okroo

Kazna iz Austrije 50€ - prokoračenje brzine

Preporučene objave

Pozdrav, dobio sam kaznu iz Austrije 50€ zbog prekoračenje brzine. Vozio sam 62 gdje je dozvoljeno 50 km/h. 

Kazna je bila ostavljena u poštanskom sandučiću (dakle nije došla preporučenom pošiljkom) pa sam ju ignorirao na temelju nekoliko savjeta. Između ostalog i prema članku u Jutarnjem listu gdje piše da takve kazne možemo slobodno bacit u smeće. 

No sada mjesec dana poslije stigla je nova pošiljka, također ostavljena u sandučiću (opet nije preporuručena pošiljka) gdje se od mene traži da pošaljem podatke o tome tko je vozio vozilo tog datuma. Isto tako piše da je nedostavljanje tog podatka ili slanje lažnog podatka kažnjivo prema tamo nekom zakonu. 

E sad ja neznam što mi je činiti, jer ako pošaljem podatke o tome tko je vozio dokazao sam da sam primio kaznu. iako nije stigla preporučenom pošiljkom. 

Sad neznam što dalje da radim.  Mogu li imati probleme u Austriji ako me zaustavi policija i vidi u bazi da nisam platio kaznu? Mogu li se u tom slučaju praviti da nisam primio nikakvu kaznu?

Što mi mogu napraviti pošto sada u drugom pismu piše da je kažnjivo prema nekom zakonu ako ne dostavim taj podatak?

Hvala na odgovorima... 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio blind
      Pozdrav, 
      zanima me odnosi li se i na mene ugovorna zabrana natjecanja ako sam u jednoj firmi radio za stalno te bio povremeno outsourcean u drugu firmu, u koju bih sad volio prijeci. Te firme nisu konkurenti na trzistu, bave se totalno drugim stvarima, znaci ne bih radio za konkurenciju. Posto se bavim programiranjem bilo bi glupo da ne mogu u nijednu IT firmu, ali me muci tocno ovaj primjer posto je bivsa firma imala kontakt s njima, tocnije ja sam bio iznajmljen. 24 bruto place mi se takoder cine dosta nerealna cifra, posto samo zelim raditi gdje se bolje osjecam. 
    • objavio noname992
      Živim u Bosni, u Au sam bila kod prijatelja par dana. Prije par dana sam uhvaćena u krađi u dm u Austriji, roba je imala vrijednost oko 18e. Zaštitar je primjetio na kameri da sam ukrala, izašao za mnom iz marketa i uputio me u malu sobicu gdje sam odmah priznala i željela da platim ukradeno. Tako je i bilo, plus, 216e kazne što sam ukrala, a to mi je zaštitar lično napisao račun. Pozvao je policiju i policija me odvela u stanicu i uzela podatke, kako sam ukrala, što sam to uradila, adresu stanovanja, broj telefona, dosta su pisali. Dali su mi kopiju toga što su pisali i pustili me kući.  Rekli su koja su mi prava i da sam počinila krivično djelo. Mene sad zanima šta dalje, da li može policija da me tuži, da mi se sudi, ili samo dm? Jer odveli su me u stanicu, uzeli podatke i rekli da ako se pokrene postupak mogu očekivati poziv na kućnu adresu. Da li će oni pokrenuti postupak? Da li će mi zabraniti ulazak u Eu? Hvala unaprijed
    • objavio anovak

Poštovani,
      Dobio sam dvije kazne za prekoračenje brzine u Italiji, radi se o 3 i 4,6 km/h razlike. Bio sam nesmotren i preuzeo sam preporučena pisma. Molim vas za pravni savjet što se može učiniti.
      Negdje sam čitao da bi trebalo biti obvezatno da šalju na hrvatskom jeziku. Nisu predočili nikakav dokaz te nisam siguran tko je u tom trenutku vozio jer nas je više bilo. Mislim se žaliti ali u pravnom lijeku na kraju kažu da treba žalba biti na talijanskom i ako odbiju da će poduplati kaznu a nekako ne vjerujem da će uvažiti žalbu s obzirom da su za tako malo prekoračenje poslali kaznu.
      Što bi mi savjetovali, kako sam već preuzeo preporučeno ja bih im svakako nešto odgovorio (nabrojao tko je mogao u tom trenutku voziti ali ne znam da li bi trebao navesti i detaljne podatke o mogućim vozačima, tražiti dokaz o prekršaju, pozvati se na neki europski zakon ako postoji po kojem treba biti na jeziku prekršitelja, pisati im na hrvatskom jeziku , zamoliti za oprost od kazne s obzirom na stvarno malu razliku i da nisam znao jer je po našem zakonu 10% od brzine dopušteno)
      Ali što bi bilo ako ne bi dalje preuzimao njihove odgovore. Da li bi išlo na ovrhu na hrvatski sud ili? Čak bi i promijenio i tablicu za buduća putovanja po inozemstvu.
      U prilogu slike kazne.
      Iako sam svjestan da ste vrlo zauzeti molim Vas za što brži odgovor kako bi mogao pravovremeno reagirati.
      S poštovanjem,

Kazna iz Italije.pdf
    • objavio DaisyEmme
      Parkirala sam auto iza vec parkiranog automobila blizu tracnica kojima prolazi tramvaj, misleci da ce tramvaj imati dovoljno mjesta da prodje s obzirom na to da je vec bilo auta parkiranih na istom mjestu. Pola sata kasnije sam se vratila i zatekla policiju, dva tramvaja kako cekaju, novinare i gospodu iz gpp-a. Policija mi je naplatila kaznu od 300 kn, a gospoda iz gpp uzela podatke i policu osiguranja. Zanima me sto ce se dogoditi ako osiguranje odbije platiti to. Zastoj koji sam prouzrocila bi kostao oko 4000 kn. Student sam i ne radim, auto je na moje ime. Takoder me zanima sto mogu uciniti ako novinari objave fotografiju mene i mog automobila?
    • objavio logikarlo
      Postovani,
      prosli tjedan vozio sam se tramvajem i kada je kontrola usla shvatio sam da nemam pretplatnu kartu sa sobom (inace imam godisnji umirovljenicki pokaz jer sam primatelj obiteljske mirovine iza pokojnog oca), rekao sam to kontroloru, na sto mi je on uzvratio da nema problema i ispisao mi kaznu jer mora ali mi je napomenuo da samo slikam pretplatnu kartu uz kaznu i posaljem im reklamaciju na karte@zet.hr unutar 8 dana i da necu placati kaznu (sto je kraca i ugodnija verzija onoga sto se prije radilo sa fotokopiranjem pokaza i nosenjem toga u njihovo sjediste na Ljubljanici). Isto sam i ucinio jucer, unutar navedenog roka. Medjutim, danas dobivam odgovor koji prenosim u cijelosti:
      "Poštovani,
      Prilikom razmatranja navoda Vaše reklamacije i uvida u izdanu obavijest putniku broj XXXXXXXXXXXX, od XXXXXXXXXXX godine, navodimo sljedeće:
       U našoj evidenciji je vidljivo kako Vam je prekršaj od 10.5.2018. treći unazad nekoliko godina, nismo više u mogućnosti uvažiti Vašu zamolbu, bez obzira što se radi o zaboravu važeće pretplatne karte.
       Obzirom da ste dužni kartu imati sa sobom ukoliko koristite javni gradski prijevoz, zaborav karte se smatra prekršajem.
      Slijedom gore navedenog kaznu u iznosu 250 kuna možete platiti do kraja mjeseca lipnja.
      S poštovanjem,
      (ime i prezime gospodje sam uklonio)
      Referent zaštite tarifnog sustava
      Ured karata
      Poslovi zaštite tarifnog sustava
      Zagrebački električni tramvaj d.o.o."
      Nakon toga sam trazio da mi dostave po kojem clanku kojeg pravilnika se vode pri odlucivanju o takvim stvarima jer mi je apsurdno placati kaznu, za nesto na sto imam pravo ali sam zaboravio ponijeti pokaz sa sobom. Takodjer, to mi se dogodilo dva puta do sada, prvi put u 1. razredu srednje skole prije 9 godina kad sam izgubio novcanik, a drugi put u 3. razredu, prije 6 godina, iz tko zna vise kojeg razloga. Ali prema njima i njihovoj evidenciji koja se moze protezati tko zna koliko (moglo mi se dogoditi umjesto prosli tjedan da zaboravim pokaz za 20 godina, bi li njihovo obrazlozenje i dalje bilo isto?) oni mi ne mogu odobriti zamolbu za brisanjem kazne.
      Moj problem je sljedeci: ne znam gdje je javno objavljeno i dostupno to pravilo o 2 dozvoljena brisanja kazne i 3. crvenom kartonu, na zahtjev za uvidom u pravilnik nisam dobio nikakav odgovor, te naposljetku, da mi je to prilikom pisanja kazne bilo obrazlozeno, dvaput bih razmislio o tome dajem li svoju osobnu iskaznicu kontroloru ili ne.
      Moje pitanje - imaju li oni na to pravo, koji su to temelji, i sto je meni ciniti ukoliko ne zelim izgubiti 250kn koje mi kao podstanaru nisu nevazne.

Unaprijed hvala i srdacno,
      XXXXXXXXXX
  • Online korisnici