Jump to content

Kad možemo pisat uvjetni otpust


Bmw320

Preporučene objave

Postovani molim pomoc.Radi se o suprugu koji je na izdrzavanju kazne zatvora u trajanju od 1godine.Trebao se javit sam 8.01.2018 ali nije bio je doma sve do 4.10.2018 i sad nas zanima sljedece.Prije je bio u zatvoru i kad je objedinio kazne bilo je jedinstvena kazna od 2god i 7mj sad kad bi tu kaznu spojio sa ovom 1god onda bi bila jedinstvena kazna 3god i 7mj. i koliko bi on morao bit u zatvoru da bi pisao uvjetni otpust?Ako sam dobro napisala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da izdržana je..piše na rijesenju da je objedininjena prijasnja kazna sa tom sta je u to vrijeme otslužio i onda je postala jedinstvena od 2god i 7mj e sad jel moze tu od 2god.7mj objedinit sa ovom koju sad služi od jedne godine? 

I kad bi onda mogao pisat uvjetni otpust?

Znamo da moze nakon pola kazne a jel ji mogao objedinit sad sve to pa trazit uvjetni otpust nakon 3mj sta prodju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci on je imao prije izrecenu kaznu zatvora u trajanju od 1godinu i 4mj i to je izdržao,pa je dobio 1godinu i 3mj onda je tražio mislim objedinavanje i izrecena mu je jedinsvena kazna zatvora u trajanju od 2god.7mj pa je pisao molbu za uvjetni otpust gdje je izasao 9mj.prije.Znaci on bi sada ako se moze opet pisao to objedinjavanje od 2god.7mj sa ovom sta sada izdržava u trajanju od 1god..znaci od prije su kazne izdrzane.

Znaci jedinstvena bi bila 3god.7mj ili kako to ide...

Ako nebi bilo dobro to objedinjavanje jer i on mi je nesto tako rekao..kad bi onda mogao pisat molbu za uvjetni otpust bez tog objedinjavanja ako nije pametno to objedinit....

Nadam se da sam dobro pojasnila...

A ovo za sta je sada na izdrzavanju to je bio sud 2017god..a on je zavrsio prijasnji zatvor u 2016god..

Hvala

uređeno: od Bmw320
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema ovome, bojim se da objedinjavanje najvjerojatnije nije moguće zbog čl. 53. Kaznenog zakona.

Također, treba vidjeti je li možda došlo do opoziva uvjetnog otpusta (mislim ovog prijašnjeg).

Što se tiče "novog" uvjetnog otpusta (mislim po ovoj novoj kazni od godine dana), on bi se mogao tražiti po polovici izdržane kazne (dakle 6 mjeseci), ali gotovo sigurno, imajući u vidu ovo sve što ste napisala, da bi prijedlog bio odbijen. Najbolje sačekati da upravitelj zatvora pokrene po službenoj dužnosti postupak uvjetnog otpusta.

Uglavnom, ovo je dosta kompliciran slučaj, gdje ima puno nepoznanica, pa vam neće škoditi da vam odvjetnik kaznenjak pogleda sve te presude i druge odluke sudova, pa će vam moći dati najbolje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije nista to spominjano..I jutros sam pricala sa savjetnicom iz zatvora di je prike bio u koji bi trebao doc po adresi svojoj te mu je najblizi taj zatvor,i rekli su mi da se uvjet nemoze opozvat jer je uredno obavljao svoje obaveze po izlasku iz zatvora..bar nesto pozitivno! Mi mozemo pisat uvjet nakon pola kazne otsluzene znaci nakon 6mj a zatvor po sluzbenoj duznosti pise sak nakon 9mj...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Jel mjesec prije zavrsetka kazne  ili mjesec prije nego istekne 8mj ili 9mj? U sudu su mi rekli kao i u zatvoru nakon 9mj pisu sami tj.3mj orije isteka kazne a mi mozemo trazit nakon 6mj tj.nakon pola kazne kao u nasem prvom slucaju! 

I jos molim vas pomoc,htjela bih trazit brisovnicu za supruga imam sve brojeve presuda koje je imao uvjet,novcana kazna i zatvor jel moram to sve napisat i sta navest te jel saljem direkt na ured pretsjednice ili u ministarstvo pravosudja? 

Te jeli mogu pisat to s obzirom da je on u zatvoru,ili bolje da pisem dok izadje? Jer pisala bih zbog ove kazne koju sad sluzi jer mozda ce bit bolje gledanje kad bude pisao uvjetni otpust?!

Hvala

uređeno: od Bmw320
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Bmw320 je napisao:

 Jel mjesec prije zavrsetka kazne  ili mjesec prije nego istekne 8mj ili 9mj? U sudu su mi rekli kao i u zatvoru nakon 9mj pisu sami tj.3mj orije isteka kazne a mi mozemo trazit nakon 6mj tj.nakon pola kazne kao u nasem prvom slucaju!

Vidite čl. 158a ZIKZ-a.

prije 16 sati , Bmw320 je napisao:

I jos molim vas pomoc,htjela bih trazit brisovnicu za supruga imam sve brojeve presuda koje je imao uvjet,novcana kazna i zatvor jel moram to sve napisat i sta navest te jel saljem direkt na ured pretsjednice ili u ministarstvo pravosudja? 

Te jeli mogu pisat to s obzirom da je on u zatvoru,ili bolje da pisem dok izadje? Jer pisala bih zbog ove kazne koju sad sluzi jer mozda ce bit bolje gledanje kad bude pisao uvjetni otpust?!

Ne razumijem, što mislite pod "brisovnicom", možda molbu za pomilovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne molba za pomilovanje to znam da bi prije suprug izasao izbzatvora nego sta taj odgovor dodje..jer slali smo i molbu za pomilovanje jos u 3-em mjesecu eto jos nista nema tako da na to ne racunam.

Mislila sam dali je moguce trazit brisanje ovih prijasnjih kazna uvjetnih i zatvorskih dok je on u zatvoru to bi slali u Ministarstvo isto ili? 

I kako da napisemo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani,

Imam pitanje suprug je dobio dobrotvorni rad u trajanju 116 sati koji nije odradio ... Nakon toga je dobio pravomocnu presudu zatvorske kazne od u trajanju od 3mjeseca. 04.12 je mjesec dana kako je u Remetincu na izvrsavanju kazne.. pa sad mene zanima sljedece dali ima pravo na prekid zatvorske kazne s uvjetom i dali se i kome pise zahtjev za uvjet?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekid i uvjetni otpust su vam dva različita pojma. Ukoliko mislite na uvjetni otpust, isti se pokreće prijedlogom sucu izvršenja Županijskog suda na čijem se području nalazi zatvor ili kaznionica. Koliko mi je poznato, te ako dobro računam, upravitelj zatvora ili kaznionice bi za 8-9 dana trebao podnijeti prijedlog za uvjetni otpust po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija