Jump to content

alimentacija za studenta


patnik socijalnog sustava

Preporučene objave

ovo je moj slučaj (siguran sam da ovakvih slučajeva ima još, ali nisam našao u odgovorima):

1. sinu plaćam alimentaciju u visiii od 1500kn. 

2. upisao je redovan studij 2015/2016

3. ponovo je na prvoj godini 2016/2017 (dobio sam potvrdu sa fakulteta)

4. 2017/18 nema potvrde o redovnom studiranju, ali sam i dalje plaćao alimentaciju

5. 2018/2019 upisuje drugi fakultet kao redovan student (opet sam dobio potvrdu o redovnom studiranju)

6. Iz svega ovdje pročitanog, ne preostaje mi ništa drugo nego plaćati alimentaciju do njegove 26-te godine, jer očito je njemu dosta tih 1500kn mjesečno, završio on fakultet ili ne.

7. Zanima me postoji li mogućnost povrata plaćene alimentacije za školsku godinu 2017/18, jer niti znam gdje je bio ni što je radio tu godinu, na fakultetu očito nije bio. 

Hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , patnik socijalnog sustava je napisao:

4. 2017/18 nema potvrde o redovnom studiranju, ali sam i dalje plaćao alimentaciju

Da li ste tražili potvrdu od škole u kojoj je studirao?

Ako jeste i ako ste dobili da je isti napustio studij, zašto niste, temeljem toga, pokrenuli postupak za prekid prava na uzdržavanje?

No, bez obzira na to, Vi ste dužni plaćati uzdržavanje sinu i godinu dana nakon završetka škole ili studiranja, ako se isti ne može zaposliti...

prije 2 sati , patnik socijalnog sustava je napisao:

7. Zanima me postoji li mogućnost povrata plaćene alimentacije za školsku godinu 2017/18, jer niti znam gdje je bio ni što je radio tu godinu, na fakultetu očito nije bio.

Ne, iz razloga kojeg sam naveo u svom prethodnom postu (niste pokrenuli postupak za prestanak plaćanja uzdržavanja)

 

prije 2 sati , patnik socijalnog sustava je napisao:
prije 2 sati , patnik socijalnog sustava je napisao:

6. Iz svega ovdje pročitanog, ne preostaje mi ništa drugo nego plaćati alimentaciju do njegove 26-te godine, jer očito je njemu dosta tih 1500kn mjesečno, završio on fakultet ili ne. 

 

Da, ako on bude studirao do svoje navršene 26. godine života i na vrijeme bude ispunjavao obveze na studiju, te ako završi studiranje, a ne može se zaposliti godinu dana, te nema još navršenih 26 godina starosti...

Dakle, kada se steknu uvjeti za pokretanjem postupka prestanka dužnosti uzdržavanja, dužni ste ga odmah osobno pokrenuti, jer će se uzdržavanje nastaviti sve dok sud, u postupku, ne donese odluku o gubitku prava na uzdržavanja, a koji postupak pokrećete Vi osobno....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto, dobro sam iščitao iz prethodnih odgovora na sličnu temu. država ovakvim zakonom podržava stvaranje neradnika i lijenčina. očito je iz gore navedenog da moj miljenik ne ispunjava obveze na studiju (to se ne treba posebno obrazlagati, vidljivo je iz aviona), pa se pitam tko je taj kome ovakvi zakoni odgovaraju? magarce stare 20 i više godina, zdrave i jake moramo servisirat iz ionako malih primanja, umjesto da ih tjeramo da se osamostale i oni nama u konačnici pomažu. ne mora me hraniti, ali može doprinositi društvu u cjelini, bar uplatama u mirovinski i zdravstveni sustav. na kraju će u svojoj 26-oj biti nezaposlen, a neće ni znati ništa raditi, pa će kao takav biti potpuno ne konkurentan na tržištu rada. dakle država ovakvim zakonom stvara invalide rada. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani u potpunosti se slažem sa Vama, ali sve dok je sudska odluka na snazi i dok Vi, osobno, ne zatražite, sukladno činjenicama koje ste naveli, ukidanje (poništenje) iste, nažalost, dužni ste ju poštivati, jer sud ne može znati da su se promjenile okolnosti temeljem kojih je donio postojeću odluku i automatizmom je ukinuti, tj. poništiti je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , patnik socijalnog sustava je napisao:

ne preostaje mi ništa drugo nego plaćati alimentaciju do njegove 26-te godine,

Zakonodavac ovdje smatra kako je 26 godina prekretnica, po kojoj bi punoljetno dijete trebalo izaći iz dugotrajne faze adolescencije, te okončati svoje obrazovanje i pronaći posao. Međutim i ovakvo definirana dobna granica ime nedostatke u odnosu na one studente koji koji su imali nekakve probleme kao npr. bolest, neplanirana trudnoća i slično, što je dovelo do situacije da su opravdano morali izgubiti studijsku godinu, a u konačnici su tako i premašili ovu dobnu granicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Zakonodavac ovdje smatra kako je 26 godina prekretnica, po kojoj bi punoljetno dijete trebalo izaći iz dugotrajne faze adolescencije, te okončati svoje obrazovanje i pronaći posao. Međutim i ovakvo definirana dobna granica ime nedostatke u odnosu na one studente koji koji su imali nekakve probleme kao npr. bolest, neplanirana trudnoća i slično, što je dovelo do situacije da su opravdano morali izgubiti studijsku godinu, a u konačnici su tako i premašili ovu dobnu granicu.

1. Sa 23 g. sam išao u rat, a ovi izlaze iz adolescencije s 26. i razumijem kad se iz opravdanih razloga mora izgubiti studijska godina. mislim da bi svima bilo od koristi jasno odrediti granice redovnog  i "vječnog" studenta.

2. Da se nisam razveo od njegove majke, imao bi mogućnost smanjiti izdavanja za njegov studij ili ga uopće ne plaćati. ovako ...  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija