Jump to content

Ivanbračna zajednica i alimentacija


Wxodus0810

Preporučene objave

Pozdrav...zivjela sam u izvanbracnoj zajednivi koja je zavrsila.Dogovorno je bilo da necemo ici na skrbnistvo poradi djeteta ...mjesecno mi daje 500kn...nazalost nije dovoljno da ni djetetu nesto priskrbila..interesira me da li na Czss dok se utvrdi podjeljeno skrbnistvo postoji nekakva alimentacija...ili svaki roditelj mora dati jedan dio od place..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Ivanbračna zajednica i alimentacija

Poštovana, naravno da nije i ne može biti dosta, no, Vi se prije svega morate obratiti CZSS i provesti medijaciju, te potpisati Plan o zajedničkoj roditeljskoj skbi, što je razvidno da niste, isti plan, zajednički, dostavljate sudu koji vrši provjeru da li je isti sastavljen sukladno dobrobiti djetetu, te ga odobrava kako bi dobio svojstvo ovršne isprave...

Bez toga ništa, sve što ste se Vi dogovorili, a niste "stavili na papir" je, da oprostite, "račun bez krčmara" i CZSS nema što intervenirati temeljem tog, nigdje evidentiranog, Vašeg usmenog dogovora...

Jedina mogućnost je, naravno, ako ispunjavate uvjete da od CZSS zatražite ZMNN, naravno to nije postupak što se tiče prava djeteta, nego Vas osobno...

Što se tiče prava djeteta, obratite se CZSS, sastavite plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi nad mld. djetetom i riješite to, a sve u interesu djeteta, na način kako to predviđa Obiteljeki zakon...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija