Jump to content

izračun mirovine


bakonja

Preporučene objave

Imam 54 godine i 30 staža , 410 dana borbenog sektora, vonik sa prve linije , nemam status dragovoljca,imam traume iz rata,lječenja, bolnice itd.Sve ove godine nisam bio zainteresiran i nisam  nikad tražio nikakve povlastice, prava ili mirovinu.Kako sada mnogi o tome govore i pokušavaju, eto vas pitam kolika bi mogla biti moja mirovina sa 30 % HRVI za koje mi govore da bih mogao lako dobiti obzirom na medicinsku dokumentaciju i dijagnozu. Ovo pitam jer neznam ni kolika bi mi bila nit ova civilna mirovina i koja bi bila veća.Ako ne može baš precizno onda barem okvirno.Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prijevremenu starosnu mirovinu po ZOMO-u moci cete tek kad navrsite 60 godina zivota i 35 godina mirovinskog osiguranja

Pitanje:

- dali ste sad jos u radnom odnosu

- u ovih navedenih 30 godina staza vec je uracunato vrijeme provedeno u DR u dvostrukom trajanju ( dodano jos 1 godina 1 mjesec i 20 dana radnog staza) ili...

- dali ste podnjeli zahtjev za priznanje HRVI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još sam u radnom odnosu,vrlo mala primanja, nije mi uračunato vrijeme u dvostrukom trajanju ,nisam podnio zahtjev za HRVI ali me zanima visina te mirovine kad bi bilo 30 posto hrvi  , rečeno mi je da manje ne bih smio dobiti i da ne bi bilo problema.Zato molim za okvirni izračun .Zbog zdravstvenog stanja morat ću vjerovatno u skoro vrijeme, u nekakvu mirovinu ,vojnu ili kakvu već budem mogao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, bakonja je napisao:

još sam u radnom odnosu,vrlo mala primanja, nije mi uračunato vrijeme u dvostrukom trajanju ,nisam podnio zahtjev za HRVI ali me zanima visina te mirovine kad bi bilo 30 posto hrvi  , rečeno mi je da manje ne bih smio dobiti i da ne bi bilo problema.Zato molim za okvirni izračun .Zbog zdravstvenog stanja morat ću vjerovatno u skoro vrijeme, u nekakvu mirovinu ,vojnu ili kakvu već budem mogao

Neozbiljno pitanje, neutemeljeno na konkretnim činjenicama. 

S obzirom na isto evo vam i odgovor kao takav, mogli bi imati mirovinu od 2500 do 9200 kn, ako vam se prizna barem 20% hrvi trajno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , bakonja je napisao:

Iskren odgovor,osjećam nije ni vama lako, svako dobro želim

E moj fra Brne pred tobom je dugotrajan i težak višegodišnji trud ako želiš 30% , osim ako nisi iz povlaštene loze...

uređeno: od mobiliziranidragovoljacZNG
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani bakonja, bez ljutnje, ali stvarno ste lose pitali. Ako zelite konkretan odgovor, pogotovo na pravnom portalu, MORATE postaviti pitanje u kom se nalaze konkretne cinjenice. Sigurno ste pregledali koju temu o braniteljima, pogotovo njihovim mirovinama, morali ste vidjeti da se barata sa tocnim datumima, clancima zakona, tablicama, sve - konkretno. I na to se odgovara. Postaviti pitanje za koje je osnov "rekla - kazala" je neozbiljno prema ljudima koji se ovdje trude pomoci svojim znanjem. Ako postavite pitanje potkrijepljeno cinjenicama, sigurno cete ovdje dobiti pomoc. I samo da ponovim odgovor... put do braniteljske mirovine je za neke trajao i desetak godina, a mnogi nisu ni stigli do cilja.

Puno srece

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bakonja je napisao:

još sam u radnom odnosu,vrlo mala primanja, nije mi uračunato vrijeme u dvostrukom trajanju ,nisam podnio zahtjev za HRVI ali me zanima visina te mirovine kad bi bilo 30 posto hrvi  , rečeno mi je da manje ne bih smio dobiti i da ne bi bilo problema.Zato molim za okvirni izračun .Zbog zdravstvenog stanja morat ću vjerovatno u skoro vrijeme, u nekakvu mirovinu ,vojnu ili kakvu već budem mogao

Prvi i osnovni korak je da podnesete zahtjev za RVI , i ostavite se priča " znalaca" o tome koliko ste "zaslužili" postotaka invalidnosti.tek , i ako dobijete minimum od 20% treba Vam se odrediti omjer i vrsta mirovine , pa se tek onda može pokrenuti izračun mirovine ( uz druge parametre koji sačinjavaju izračun).a do toga ima dosta vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija