Jump to content

Brisano poduzeća ... Što dalje?


Amilov

Preporučene objave

Nakon stečaja poduzeće mi je izbrisano iz sudskog registra. O tome nisam dobio nikakvu obavijest već sam slučajno provjerom došao do tog podatka i obavijesti na web stranici trgovačkog suda u Rijeci.

Sad, slijedi pitanje ... što dalje?

Kako sam ja osobno bio zaposlen u tom poduzeću za vrijeme trajanja stečaja trebam li se odjaviti sa zdravstvenog i mirovinskog. Mogu li baciti hrpu dokumentacije koju posjedujem od zatvorenog poduzeća. Što napraviti s transakcijskim računima. Sto pitanja a ja bez odgovora.

Dali bi se možda trebao obratiti sudu te tražiti pismeno rješenje. Nije baš da imam nekoga tko bi me mogao usmjeriti što i kako dalje.

Hvala.

uređeno: od Amilov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otiđite u Trg. sud - u sudski registar i tražite to riješenje.

Umjesto tog riješenja , može te tražiti - Pravni Status za navedeno trg. društvo.

Sa, time se odjavite, mirovinsko , zdrav. zatvoriti račun.. ostalo.

Ako je Firmi - Stečaj završen i ona više ne postoji.,svu dokumentaciju možete,,

na - stari papir.

Iako zakon nalaže da se poslovne knjige moraju čuvati - 10.g. od prestanka rada,,

iz - prakse - Niko više nikad za istu neče ni pitati.

Jer, prilikom otvaranja stečajnog postupka,postojao je - rok,,za sve vjerovnike,,

a tu se ubraja i -Država,,da iskažu svoje ,eventualno potraživanje.

Klijent je - Preminuo,,i o pokojnici ma - sve najbolje.:cuga:

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

˝ a tu se ubraja i -Država,,da iskažu svoje ,eventualno potraživanje ˝ .. hm

Kako sam planirao pametnije i s više iskustva krenuti nanovo zainteresirao sam se za poticaje prilikom samozapošljavanja. Tamo me traže od porezne da nemam dugova za prošlu firmu. Mislim da tu spadaju i doprinosi a ostalo mi je nešto dugova. Od ponedjeljka krećem u rješavanje tog problema pa ću znati više informacija.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija