Jump to content

DexTM

Preporučene objave

Poštovani,

 

od 01.03.2016. godine primam obiteljsku mirovinu preminule majke. Tada sam imao 21 godinu te sam dobio rješenje gdje ću kao redovni studenti primati mirovinu do 26. godine. Od Regosa sam zaprimio potvrdu da je osobni račun majke zatvoren kako bi se sredstva upotrijebila za isplatu obiteljske mirovine. 

U 08. mjesecu sam dobio stalno zaposlenje te sam izgubio pravo na obiteljsku mirovinu. 

S obzirom da se to dogodilo prije nego sam navršio 26 godina (21 mjesec ranije), zanima me gdje ja mogu provjeriti koliki je iznos sredstava koji je proslijeđen u državni proračun za svrhu moje mirovine, te da li mogu ostvariti pravo isplate iznosa umanjenog za troškove obiteljske mirovine?

 

Pitam iz sljedećeg razloga:

  • Po nasljedstvu sam imao pravo povući sav novac iz Regosa
  • Novac nisam povukao, već je sav novac otišao u državni proračun u svrhu obiteljske mirovine
  • Da li se može dogoditi, u hipotetskom scenariju, da je sredstva na računu bilo 200 000 kn, a za potrebe moje mirovine je isplaćeno 50 000 kn?
  • Ukoliko da, da li to znači da državi ostaje razlika od 150 000 kn ili mogu ostvariti pravo na povrat razlike?

 

Hvala.

 

Lp,

Antonio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija