Jump to content

Izračun mirovine po ZOPHB - tablica


gonzo-stari

Preporučene objave

U privitku je tablica za izračun mirovine prema važećim propisima ZOPHB.

Potrebno je samo upisati podatke. Izračun je informativnog karaktera sa relativno malom pogreškom ovisno o točnosti upisanih podataka. Odričem se odgovornosti za bilo kakvu štetu nastalu upotrebom ovih izračuna.

Sve radnje koje ćete poduzeti nakon upotrebe ove tablice, činite na vlastitu odgovornost.

Lijep pozdrav 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, gonzo-stari je napisao:

Uvećanje osobnog boda - tu prema danima borbenog sektora upišeš postotak, skini ovu zadnju tabllicu o tamo ti je kometirana svaka ćelija u koju se upisuju podaci. To sve vrijedi prema važećem zakonu. Od 1.1.2019 se neke stvari mijenjaju.

Da sorry sad sam tek primjetio da si napisao prema važećem zakonu. Uglavnom hvala gonzo stari na trudu pomaže nam izračunati,bar okvirno ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, zahvalio bih se profi na tablicama koje mi je poslao za izračun mirovine! Sve parametre sam dobio putem e građanin na zahtjev za izračun mirovine bez uvjeta! Podatci su izračunati zaključno s 2017.! Znači li to, ako odem u mirovinu 2019. da se situacija poboljšava kad obračunaju 2018? Zna li netko od vas koji ste u mirovini, koliko se čeka poziv za vještačenje obzirom da je moja dokumentacija u HZMO od 6. mjeseca i dali u obračun ulazi osobni ili ustrojbeni čin? Ako je ustrojbeni bojnik- pukovnik, koji se prizna? Neki dan sam razgovarao sa dvojicom suboraca koji su otišli u mirovinu 2008. i dobili su 100% opću po osnovi PTSP-a! Sigurno vas ima više koji imaju slična pitanja, ali zato molim one koji su to prošli da nas malo informiraju. Hvala svima na razmjeni iskustava jer nama koje sve to čeka, to puno znači! Svaki dobronamjerni savjet i informacija je dobrodošla jer ima nas dosta koji nismo reagirali na vrijeme i sad se oslanjamo na vas koji imate iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Šime2,

Ovisno o uplatama u 2018.g. može doći o minimalnih promjena ukupnog PVB.

Iz nekoliko primjera mi je poznato slijedeće:

- osobni čin satnik

- ustrojbeni čin; bojnik - pukovnik

Obračun je izveden sa podacima za čin bojnik, što mi ima logike.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija