Jump to content

ostavinska rasprava:ŠOK!


sinky00

Preporučene objave

Poštovani,molim vas pomoć.

Ovako:djed mi je umro prije dva mjeseca i ja i moj brat(polubrat po očevoj strani)dobili smo poziv za ostavinsku raspravu.Otac(vanbračni sin od djeda) nam je umro 2013.god.i ja i brat smo trebali nasljediti njegov dio.

Međutim:moj pokojni otac ima polusestru i moj djed je napravio sa njom "ugovor o doživotnom uzdržavanju"

E sad:kad smo došli na raspravu moja "teta"je donijela te ugovore gdje se navodi da moj djed njoj nakon njegove i smrti njegove supruge(mačeha od mog oca) ostavlja sve. ispalo je da smo ja i brat ostali bez svega,čak i bez (kak se ono zove)nužnog djela.

djed je imao nekretnine i pokretnine u vrijednosti cca 300000kn.

javi bilježnik navodi da je ugovor sklopljen 2002.god. JAVNI BILJEŽNIK NAM NIJE DAO NA UVID TE PODATKE.

Recite mi molim vas imamo li pravo po zakonu na ikakav dio s obzirom da je moj otac ipak bio djedovo dijete(iako ga nije volio)

uređeno: od Borbena7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sinky00 je napisao:

Hvala vam na odgovoru:znaći:ja mogu napravit vanbračne djece koliko želim,samo moram sa nekim napravit ugovor o doživotnom uzdržavanju i sva moja imovina je sigurna.

FENOMENALAN ZAKON.

Nemojte tako. Osoba s kojom je sklopljen ugovor o doživotnom uzdržavanju ima velike obaveze prema uzdržavanom, koje mogu trajati godinama, čak i desetljećima. Pravo je i pravedno da osoba koja uzdržava i preuzima obveze uzdržavanoga dobije sve ono što je u ugovoru navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija