Jump to content

Uhvatili me s 1 jointom dva puta u 9 mjeseca


Nixon7587

Preporučene objave

prije 6 sati , Nixon7587 je napisao:

Pozz...treba mi savjet...znaci prvi puta me murjaci zaustavili sa jednim jointom bruto tezine 0.4 g i dobio kaznu 600 kn... u razmaku od 1-10 mjeseca  sad me drugi puta zaustavili sa jointom bruto tezine 1 g... zanima me kolika bi kazna biila i neznam sto da kazem sudu??? 

Bit će veća nego prva jer si već kažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće sud previše istraživati, jer im to nije posao, ali ono što kažeš mora biti životna priča jer izuzetno utječe na kaznu koju će ti izreći. Oni čuju svašta i malo je vjerojatno da ćeš im prodati priču koju još nisu čuli. Ukratko, nasekiraj sutkinju/suca i kazna će biti veća...

Radiš ili studiraš? Što radiš/studiraš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, drot13 je napisao:

Neće sud previše istraživati, jer im to nije posao, ali ono što kažeš mora biti životna priča jer izuzetno utječe na kaznu koju će ti izreći. Oni čuju svašta i malo je vjerojatno da ćeš im prodati priču koju još nisu čuli. Ukratko, nasekiraj sutkinju/suca i kazna će biti veća...

Radiš ili studiraš? Što radiš/studiraš?

Radim vise od 3 godine...toga se i bojim... neznam sta iznijeti... dal promjenim pricu od prvi puta ili jos najlakse mi se cini da ja priznam da sam si sam spusio ali opet sud ce misliti da mi je to za osobnu potrebu..?sta mislis ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neovisno o priči, kazna bude definitivno veća budući ste specijalni recidivist (ponavljač istog djela), jedino što možda još sud razmisli o nekom liječenju, jel vas to muči?

Do toga može i ne mora doći, zato bi možda najbolja obrana bila da je to bilo u svrhu izlaska, zabave i slično (ali da se radilo o isključivo vašem jointu i da ste ga jedino vi popušili, da još ne bude kazneno djelo na kraju), da ne ispadne da ste neki teški ovisnik, koji puši svaki dan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, G-man je napisao:

Neovisno o priči, kazna bude definitivno veća budući ste specijalni recidivist (ponavljač istog djela), jedino što možda još sud razmisli o nekom liječenju, jel vas to muči?

Do toga može i ne mora doći, zato bi možda najbolja obrana bila da je to bilo u svrhu izlaska, zabave i slično (ali da se radilo o isključivo vašem jointu i da ste ga jedino vi popušili, da još ne bude kazneno djelo na kraju), da ne ispadne da ste neki teški ovisnik, koji puši svaki dan.

Ja mislim da do lijecenja nebi trebalo doci..murjaci mi rekli samo novcana kazna ali nisu mi nista rekli ili nisu vidjeli/znali da mi to drugi puta...a isli mi u susret i napisali u izvjesce da sam dragovoljno predao...mislim da bi bio izlazak dovoljan argument

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragovoljno ili ne, cak nije toliko bitno. Drugi pad, prethodni prekrsaj u evidenciji, sada ce kazna ponovno vjerojatno biti ispod minimuma, ali sigurno u rasponu od 2 do 3 tisuce. Nema veze sa posao, sve je u domeni prekrsaja. Vasa droga, za vasu upotrebu, nije vam nitko omogucio, posjed je kako rekose vlasti dekriminaliziran, ali nije legaliziran. Da vam je drogu netko dao, prodao, ta osoba bi cinila kazneno djelo, stoga je bolje reci da je to vase i da ste to koristili samo vi. Prostora za neku obranu i nemate, a sud vas moze poslati na lijecenje, odnosno to odrediti kao zastitnu mjeru, sto mozda i nije lose ako ste aktivni korisnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija