Jump to content

zajednički stan, a kredit na zenu-prava po razvodu


mmala

Preporučene objave

Molim Vas za savjet!!

dakle, planiram pokrenuti brakorazvodni postupak. U braku smo bili 4g,imamo malo dijete. Kredit za stan glasi na mene i otplacujem ga vec 7g, te ostalo jos cirka 3g. Stan je uknjizen na oboje. Vecina racuna glasi na mene. u braku sam ja ta koja imam stalna primanja i koja zapravo sve i otplacuje, od kredite do rezija, on vecinu vremena nezaposlen. Koja su moja tocna prava po pitanju stana? Ne zelim se iseliti iz njega,a suprotna strana bi mogla imati potrazivanja po pitanju isplate, pa me zanima da li ima na to pravo i kakvo?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, ako planirate pokrenuti brakorazvodni postupak, pošto imate mld. dijete, dužni ste u nadležnom CZSS pokrenuti postupak savjetovanja prije razvoda braka, kao i medijaciju, što Vam je temelj za pokretanje sudskog postupka za razvod braka i dodjelu skrbništva nad djetetom, naravno, ako se za vrijeme trajanja postupaka pri CZSS ne dogovorite i sastavite plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi sukladno čl. 106. ObZ...

Kažete da je stan u ZK uknjižen na obadvoje, onda nije sporan stan, jer ste već upisani kao suvlasnici istog, jedino što bi Vam suprug, poslije razvoda, trebao nadoknađivati polovicu kredita, te tri godine, za isti...

Nadalje, nije bitno tko je i koliko pridonosio tijekom bračne zajednice, tko je bio zaposlen, a tko nije, na koga idu računi, a na koga ne, to je sve bračna stečevina, naravno, ako imete još nešto osim navedenog stana koji je već, kako navodite, uknjižen kao suvlasništvo Vas i supruga, i sukladno ObZ o imovinsko-pravnim osnosima bračnih drugova, sve se dijeli po pola (svakom od bračnih drugova polovica bračne stečevine), stečevine koja je stečena radom ili proistječe iz tog rada za vrijeme trajanja bračne zajednice...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija