Jump to content

Obiteljska mirovina po zakonu o braniteljima


AnitaKozul

Preporučene objave

Suprug mi je preminuo,satnik je bio i dragovoljac od 1990. sve borbeni sektor,umirovljen kao djelatna vojna osoba 2003. s 40 godina staža od tog 33 godine efektivno

Dobila sam obiteljsku mirovinu nakon smrti prema zakonu o braniteljima ali sam primjetila da su mi zaračunati njegovi bodovi iz 2003. kada je on išao u mirovinu pa su izračunati prema zakonu o djelatnim vojnim osobama,jel to legalno da nisu izračunali ponovno njegove osobne bodove prema zakonu o braniteljima prema kojem su mi dali mirovinu nego prema tom drugom zakonu

Dali je taj izračun bodova prema tom drugom zakonu povoljniji od izračuna prema novom zakonu o braniteljima ili šta,ne jasno mi je

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Anita,

Pretpostavljam da je u pitanju Vaša životna dob u trenutku smrti supruga.

Zakonito je prema trenutnim propisima da nisu preračunali ponovno njegove osobne bodove prema Zakonu o hrvatskim braniteljima prema kojem su Vam dali mirovinu, nego prema Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS, prema kojem je on u trenutku smrti koristio mirovinu.

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , prof je napisao:

Poštovana Anita,

Pretpostavljam da je u pitanju Vaša životna dob u trenutku smrti supruga.

Zakonito je prema trenutnim propisima da nisu preračunali ponovno njegove osobne bodove prema Zakonu o hrvatskim braniteljima prema kojem su Vam dali mirovinu, nego prema Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS, prema kojem je on u trenutku smrti koristio mirovinu.

Lijep pozdrav

 

Ali gosp. ja imam 64 i 40 godina staža godine mogla sam i u svoju starosnu mirovinu pa ne vidim što dob moja ima sa tim?

Pa ako su odredili mirovinu prema zakonu branitelja jel nisu trebali i bodove onda nove odredit prema činu i zakonu?

Satnik ko djelatna vojna osoba umirovljen ima manji koeficijent nego satnik koji je bio prema hrvatskim braniteljima,znam da je i u plaći bila razlika skoro 3000kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana gosp. Anita,

Temeljem Vaše posljednje objave je jasno da su pogriješili odgovorni djelatnici u nadležnom uredu HZMO.

Prilikom priznavanja prava na obiteljsku mirovinu iza smrti Vašeg supruga, korisnika mirovine po Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS, bespotrebno se pozivaju na Zakon o hrvatskim braniteljima i Vas dovode u zabludu a izračun obiteljske mirovine rade pravilno, pozivajući se na iznos mirovine Vašeg pokojnog supruga, pa i osobne bodove temeljene na Zakonu o mirovinskom osiguranju DVO i PS, makar je to za Vas vjerojatno nepovoljnije.

Takav je život i naš mirovinski sustav.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , malicovjek je napisao:

Mozda ovaj link rijesi zbunjenost:

https://gov.hr/print.aspx?id=2001&url=print

Nije mi jasno zašto su onda išli u zakon o braniteljima,naprimjer polazni koeficijent za izračun bodova mom suprugu u riješenju je 1.0 za mirovinu a prema zakonu o braniteljima kolko vidim je 1.5 za dragovoljca bez statusa invalida a po istim bodovima sam ja dobila mirovinu bodovi x polazni x mirovinski znači da sam ostala bez pola mirovine jer nije zaračunat polazni koeficijent 1.5 nego 1.0!

I sad da odem s tim na upravni sud,kako kažu na linku izgubit ću!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana gosp. Anita,

Jedina stvarna pogreška u Vašem predmetu je spominjanje Zakona o pravima hrvatskih branitelja, jer po njemu nemate pravo na obiteljsku mirovinu (bez obzira što bi za Vas bila povoljnija), niti je po istom možete ostvariti u sudskom postupku.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija