Jump to content

Ustupanje okucnice


ciovo1

Preporučene objave

Postovanje, ispričavam se ako je moje pitanje u krivom forumu

Općina je objavila da svi koji koriste zemljišta kao okucnicu više godina mogu poslati pismo namjere za ustupanje ili kupnju istog

To sam učinila,pošto je dvorište cca 100m2 direktno vezano za moju terasu,a u vlasništvu općine,uredno ogradjeno.

Odgovor je: kupnjom stana automatski ste postali vlasnik,odnosno suvlasnik okućnice.

Sad me zanima: da li se to odnosi (nije navedeno) samo na tih 100m2 koje se nalazi uz stan ,a vl.opcine. ili na cijelu okucnicu zgrade,što mi je učiniti da se to dvorište upiše kao pripadajuće stanu

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, ciovo1 je napisao:

: da li se to odnosi (nije navedeno) samo na tih 100m2 koje se nalazi uz stan ,a vl.opcine. ili na cijelu okucnicu zgrade,

Na cijelu okučnicu,na što upućuje sljedeće;

 

Prije 27 minuta, ciovo1 je napisao:

Odgovor je: kupnjom stana automatski ste postali vlasnik,odnosno suvlasnik okućnice.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala 

e sad 

po novoj izmjeri čestice na kojoj se nalazi stan i to dvorište(kč.1022/17 i 1022/21 )sada je 1379    kao jedna cjelina,a sve ostale koje su kao okućnica zgrade vode se pod drugim brojem čestice1380 

da li se temeljem nove izmjere može upisati kao dvorište pripadajuće stanu nekakvom izjavom općine 

hvala 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija