Jump to content

Trošenje droge,pitanje


tikili

Preporučene objave

Pozdrav.

Prije nepuna 2 mj, "pala" sam sa količinom od 4,8g(marihuane).

Bila sam u drustvu jedne osobe kojoj sam ustupila količinu dovoljnu da si smota "joint"

Uhvacene smo na putu do kuce te smo naravno bili odvedeni u stanici i kako to vec vide.

Osoba koja je bila samnom je dobila prekrsajnu prijavu za posjedovanjeodnosno koristenje. 

U mom zapisniku piše kolicina koju sam imala kod sebe, no pravno me se tereti za kazneno djelo omogucavanja i trosenja droge(sto bi znacilo da me se optuzuje zbog jednog jedinog jointa koje sam ustupila na koristenje), nisam optuzena za posjedovanje.

I meni i osobi koja je bila samnom je ovo prvi prekrsaj, policija je upoznata sa mojim imovinskim stanjem i teskim zivotnim okolnostima.

Ono sto mene zanima je sljedece: osoba koja je bila samnom je dobila poziv za prekrsajni sud krajem proslog tjedna. Moj poziv još nije stigao, također razumijem da osoba ipak ima prekrsajnu prijavu dok se mene tereti za kaznenu prijavu.

Zanima me koliko bih trebala cekati na svoj poziv? Te naravno s obzirom na okolnosti da li će kazna biti novćana ili?

Buduci da sam sam u meduvremenu pronasla posao, moze li ovo ikako utjecati na posao, tj postoji li mogucnost da poslodavac dobije informaciju o tome da sam pocinila kazneno djelo?

Te me još zanima, buduci da nisam optuzena za posjedovanje vec za omogucavanje(kao sto sam napisala osobi sam ustupila kolicinu za jedan "joint") znaci li to zapravo da se mene prema tome svemu kažnjava za taj jedan jedini joint?!

Hvala na odgovorima i isprike na gramatickim greskama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I nećeš dobiti novčanu kaznu nego uvjetnu zatvorsku (ako uzmemo u obzir očitosti koje se iščitavaju iz Vašeg posta). Vama ide optužnica, pa tek sud i tako dalje, o svemu će Vas obavijestiti. U zatvor nećete, ali uvjetna ide sigurno, pod uvjetom da budete proglašeni krivim, odnosno pod uvjetom da postoje olakotne okolnosti koje i same navodite, uz prehodnu neosuđivanost. Također, kazneni zakon predviđa kaznu zatvora od šest mjeseci do pet godina za konkretno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , tikili je napisao:

Zanima me koliko bih trebala cekati na svoj poziv? Te naravno s obzirom na okolnosti da li će kazna biti novćana ili?

Ažurnost DORH-a zavisi o opterećenosti, manja sredina-manja opterećenost-brže postupanje, veća sredina-sve obrnuto.

Realnost je da ćete poziv primiti u sljedećih mjesec-dva.

Kazna bude, kako i Atomic piše, uvjetna osuda, po mojoj procjeni (temeljem vaših podataka) - 6 mjeseci uvjetno na godinu dana.

prije 17 sati , tikili je napisao:

Buduci da sam sam u meduvremenu pronasla posao, moze li ovo ikako utjecati na posao, tj postoji li mogucnost da poslodavac dobije informaciju o tome da sam pocinila kazneno djelo?

Pravomoćna osuda, pa čak i samo vođenje postupka može biti relevantno ukoliko ste zaposlena u državnoj/regionalnoj/lokalnoj službi ili nekoj drugoj službi koja je regulirana posebnim zakonom (primjerice oružane snage, školstvo i sl.) i koji kaznenu osudu za ovakvo kazneno djelo predviđa kao razlogom prestanka službe.

Ako se radi o privatnom subjektu, nema problema.

prije 17 sati , tikili je napisao:

Te me još zanima, buduci da nisam optuzena za posjedovanje vec za omogucavanje(kao sto sam napisala osobi sam ustupila kolicinu za jedan "joint") znaci li to zapravo da se mene prema tome svemu kažnjava za taj jedan jedini joint?!

To je tako, jer je naš zakonodavac odlučio trenirati strogoću na drogama, no to je tema za drugu raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija