Jump to content

Privatna tuzba


Prekrsajni postupak

Preporučene objave

Poštovani,

Ukratko dogodila se tucnjava u kojoj je meni stradalo oko a drugome zubi.

Meni je vid otisao u minus 1 i nastala je mrena a drugome su 5 zubi okrhnuti.

On je mene prvi udario bocom a ja sam njega šakom.

Nakon toga je njega netko povukao s leda i bacio na pod i tu su mu zubi stradali. 

Na prekrsajnom sudu za remecenje javnog reda i mira je lagao a ja sam rekao kako je bilo. 

Imam svu dokumentaciju od doktora i slike.

Prijeti se privatno tuzbom jer oce novce izvuc.

Poslao sam mu preko svog odvjetnika odgovor da ne prihvacam njegovu tuzbu jer sam ja oštečen vise nego on a i on je prvi udario.

Zanima me sta mi je radit jer mi je odvjetnik reko da ce to bit na sudu proglaseno 50-50 I da svaki svoje troskove snosi. Mene njegov novac ne zanima Ali nezelim bit kriv za nesto sto nisam.

Postoji 1 svjedok s njegove strane koji je lagao njemu u korist i mojih 6 od kojih je 3 bilo na prekrsajnom sudu i reklo kako je bilo. 

Prema ovom me zanima kakav moze bit ishod daljnjeg sudenja i koliko to otprilike traje jer ja trenutno  ne zivim u HR .

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na prekršajnom sudu ćete najvjerojatnije oboje biti osuđeni, jer to naprosto tako ide, a ovo sa privatnom tužbom za naknadu štete je teško unaprijed odrediti, jer zavisi kako će proći dokazni postupak, što će sud utvrditi. Čak i da se utvrdi vaša odgovornost, ostaje pitanje doprinosa oštećenog koji definitivno postoji, tako da je upitan konačan "ceh".

Dobra je stvar što imate odvjetnika, tako da druga strana odmah uoči da ste ozbiljni u zaštiti svojih prava, pa je upitno hoće li baš ići da se kocka sa podizanjem tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj odvjetnik je dao sudu do znanja da je moj udarac bio u samoobrani i dokazano su neke lazne izjavu njegovog svjedoka jer je optuzio ljude koji nisu bili blizu. 

Moje pitanje je jel bolje da ja prvi dizem tuzbu zbog zastite svojih interesa pa da on dokazuje da nije kriv ili da pustim da  digne tuzbu pa dokazem sudu sa ostalim svjedocima da lažu on i njegov svjedok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na nužnu obranu se mnogi pozivaju, rijetko tko i uspije s time dobiti oslobađajuću presudu, jer se vrlo često radi o prekoračenju nužne obrane, što je također kažnjivo.

Za drugi upit, najbolje da vam odvjetnik dade savjet, ima uvid u sve i može dati najbolju sugestiju, jedino vodite računa, ukoliko vi podignete tužbu, vi ćete ujedno biti i dokazati navode iz te tužbe, ne tužena strana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija