Jump to content

Sporazumni razvod


hancamasic

Preporučene objave

Molim vas pravni savjet. Muz i ja smo predali zahtjev i dogovorili se oko svega. Brine me dali danom kad ce brak bit razveden automatski prestajem biti i preko njega zdravstveno osigurana? Jel se moze to na to rocistu odredit da nastavljam bit preko njega osigurana dok ne ozdravim (teze sam bolesna) i ne radim. on je s tim suglasan. jel to pravno moguce odma na tom rocistu ili to ide nekim drugim pravnim putem? jel nemogo ostat bez zdravstvenog trenuto.

Molim pomoc

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supružnik razvodom zadržava status osigurane osobe HZZO-a, kao član obitelji supružnika od kojeg se razveo:
1. ako je sudskom odlukom stekao pravo na uzdržavanje, dok traje uzdržavanje,
- (navedena osigurana osoba zadržava status osigurane osobe kao član obitelji i po prestanku uzdržavanja pod uvjetom da se prijavi HZZO-u u roku od 30 dana od dana pravomoćnosti sudske odluke o prestanku uzdržavanja, ako pravo na obvezno zdravstveno osiguranje ne može ostvariti po drugoj osnovi).
2. ako je u vrijeme rastave braka bio potpuno i trajno nesposoban za rad sukladno propisima o mirovinskom osiguranju i
3. ako su mu sudskom odlukom o rastavi braka djeca povjerena na čuvanje i odgoj, pod uvjetom da se prijavi HZZO-u u roku od 30 dana od dana pravomoćnosti sudske odluke, ako pravo na obvezno zdravstveno osiguranje ne može ostvariti po drugoj osnovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija