Jump to content

pripremno ročište--glavna rasprava


Mak

Preporučene objave

Molim lijepo odgovor jer mi je jako bitan. Nekoliko ročišta sam odgodio zbog bolesti, naravno sa lječničkom potvrdom. Ja sam tužitelj. Sada na rješenju piše da se glavna rasprava odgađa na neodređeno vrijeme (mada je ovo šta je odgođeno trebalo biti pripremno ročište).  

Više se ne spominje pripremno ročište pa me zanima koja je razlika i dali mogu na glavnoj raspravi predlagati dokaze i eventualno vještačenje.Danas sam dobio rješenje i volio bi čuti vaše mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pripremno ročište je stadij parničnog postupka u kojem sud može utjecati na stranke da spor riješe već na tom ročištu svojim dispozicijama, bilo sudskom nagodbom ili da prihvate postupak mirenja....

Nadalje, na pripremnom ročištu stranke obrazlažu svoje podneske (Tužbu i Odgovor na tužbu), te predlažu i obrazlažu izvođenje određenih dokaznih radnji (dokaza) i činjenica koje bi mogle biti od važnosti za daljnji tijek postupka (glavnu raspravu), inače se može održati i bez prisutnosti bilo koje od stranaka u postupku (tužitelja ili tuženika), ako se nisu stekli uvjeti za donošenje presude zbog izostanka....

Pripremno ročište se može odgoditi samo jednom i odmah zakazati termin za novo, zato Vama i piše kako se glavna rasprava odgađa, a ne pripremno ročište...

Na glavnoj raspravi možete iznijeti samo one činjenice i predlagati nove dokaze koje ste saznali poslije održavanja pripremnog ročišta (za koje niste znali na pripremnom ročištu), te ako ih, bez svoje krivnje, niste mogli iznijeti do okončanja pripremnog ročišta (čl. 299. st. 2. ZPP-a)....

Nove činjenice i dokaze koje stranke navedu protivno naprijed navedenog, sud će odbiti i neće ih uzeti u obzir (čl. 299. st. 3. ZPP-a).

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija