Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

tonybaraba

Sudenje u razumnom roku

Preporučene objave

Prema ustaljenoj praksi sudski postupak treba biti pravomoćno okončan u roku tri godine od njegovog započinjanja.

Ako vaš predmet na sudu nije riješen u navedenom razumnom roku, imate mogućnost podnijeti:

• zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku sudu pred kojim se postupak vodi 
  • zahtjev za isplatu primjerene naknade zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku.
  • Imam presudu sa prekrsajnog suda koja nije postala pravomocna iz razloga sto nije odluceno o zalbi.Zalio se drugi okrivljenik a zalbu nisam ulozio ja.Zelim da ta presuda postane pravomocne.Proslo je vise od tri godine od inkrimiranog dogadaja.
  • Pitanje : Da li ja mogu podnijeti zahtjev za sudenjem u razumnom roku ?
  • Kojem sudu saljem zahtjev prekrsajnom ili visem prekrsajnom.
  • Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Zahtjev se adresira onom sudu pred kojim je u tijeku postupak, dakle u ovom slučaju Visokom prekršajnom sudu RH.

Imajte, doduše, na umu kako zastara prekršajnog progona nastupa za 4 godine računajući od trenutka počinjenja djela, što ispada da će biti uskoro, a sudovi vode računa o tome, pa je za očekivati odluku u skoro vrijeme, kakvu-takvu.

Podijeli ovu objavu

Realnije je za očekivati da će vam zahtjev biti odbijen. Kazneni i prekršajni postupci su specifični po svojoj materiji, uz to prekršajni imaju vrlo kratak rok zastare (u usporedbi s kaznenim), pa zahtjevi za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku rijetko padaju na plodno tlo (osobno u prekršajnom postupku ne znam ni za jedan).

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad