Jump to content

HRT preptlata


MarijaMmm

Preporučene objave

Poštovani, 

maloprije sam otvorila vrata i docekao me hrtov sluzbenik koji je prvo pitao ciji je ovo stan? Ja ga pogledam, nema nikakvih oznaka na sebi i kazem samo prezime vlasnika stana. On mi se tada predstavi i kaze da mora provjeriti imam li ja tv ili laptop ili radio.. na to mu ja govorim da nemamo i da tko jos danas ima radio u kuci.. on govori: pa sigurno imate internet.. na to sve ja odgovaram da nemamo.. on pocne tada nesto pisati na papir i kaze da mi sada pise zapisnik o prekrsajnoj prijavi jer ja sigurno imam mobitel barem i da i to ulazi u pretplatu. On taj mob nije vidio niti cuo tako da ne moze znati imam li ga. Niti sam ista potpisala, niti sam ga pustila u stan. On kaze da je zapisao da odbijam provjeru i da mu ne dam u stan. E sad, mene zanima slijedece: 

Moze li mi poslati prijavu ako ima moje ime i prezime (a ja zivim u stanu gdje nisam prijavljena) i ako ga nisam pustila u stan i nisam nista ni potpisala niti mu dala ikakve podatke? 

 

Ja sam prijavljena na adresi od svojih roditelja koji placaju pretplatu, a on nema nikakvih dokaza u biti da ja sad zivim na adresi u stanu gdje je on bio. I ima li kakve nade spasa u ovom novom zakonu o zastiti podataka? Jer on nikako ne moze doci do mojih podataka ukoliko ja ne potpisem da mu ih dobrovoljno dajem na uvid.

 

Malo me sad panika hvata i ljuta sam sto sam uopce otvarala jer inace nikad ne otvaram ako ne znam tko je.. please help :(

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema Vas što hvatati panika, to Vam oni rade pa APP, u slučaju da se, temeljem toga, i pokrene prekršajni postupak, nema nikakvih dokaza i zasigurno Vam neće moći ništa dokazati, a Vi imate čvrste i relevantne dokaze za pobijanje prekršajne prijave (prijavljeni ste na drugoj adresi gdje se plaća RTV pretplata)...

Inače, niste ga niti dužni pustiti u stan (dobro ste napravili), bez naloga, to jedino može policija u određenim uvjetima, ali sada neću o tome, jer nije predmet teme....

No, kao što i navodite, sukladno Zakonu o zaštiti podataka, nebi mu niko niti smio dati Vaše osobne podatke bez Vašeg pristanka

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Željac047 puno hvala na odgovoru. Iskreno, uhvatio me totalno nespremnu i s obzirom da se nije odmah predstavio tko je, nisam mu odmah zatvorila vrata. A trebala sam. Baš me naživcirao jer se ne želim povlačiti po nekim tamo sudovima i ovrhama i ostalo. Stvarno se nadam da od toga svega neće biti ništa jer ni ka ne vidim na temelju čega bi mi mogao slati prijavu..

 

Ne znam može li se samo tako upisati nečije ime i prezime i poslati prijava, a bez npr. OIBa osobe ili uvida u osobnu iskaznicu. S obzirom da postoji više osoba koje imaju isto ime i prezime kao ja nadam se da HRT ne može napraviti ništa po tom pitanju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , MarijaMmm je napisao:

Ne znam može li se samo tako upisati nečije ime i prezime i poslati prijava, a bez npr. OIBa osobe ili uvida u osobnu iskaznicu. S obzirom da postoji više osoba koje imaju isto ime i prezime kao ja nadam se da HRT ne može napraviti ništa po tom pitanju..

Poštovana, nemate se na čemu zahvaljivati i nemate se čega plašiti, to im je samo "trik" pa ako prođe-prođe, a da baš, što je mala vjerojatnost (gotovo je nema), jer nema Vaše osobne podatke, a nemože ih dobiti zbog Zakona o zaštiti osobnih podataka, i podnese neku prekršajnu prijavu, Vi imate relevantne dokaze koje sam naprijed naveo (prijavljeni ste na drugoj adresi), tako da bi se, bez imalo truda, izvukli...

Inače, to Vam je "mala škola" da ne puštate nikog i nikada u stan, osim kad ima nalog, i svaka čast što ga niste pustili, čestitam Vam na tome...

Živite bezbrižno i sretno...!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Željac047 je napisao:

Poštovana, nemate se na čemu zahvaljivati i nemate se čega plašiti, to im je samo "trik" pa ako prođe-prođe, a da baš, što je mala vjerojatnost (gotovo je nema), jer nema Vaše osobne podatke, a nemože ih dobiti zbog Zakona o zaštiti osobnih podataka, i podnese neku prekršajnu prijavu, Vi imate relevantne dokaze koje sam naprijed naveo (prijavljeni ste na drugoj adresi), tako da bi se, bez imalo truda, izvukli...

Inače, to Vam je "mala škola" da ne puštate nikog i nikada u stan, osim kad ima nalog, i svaka čast što ga niste pustili, čestitam Vam na tome...

Živite bezbrižno i sretno...!

 

Ovih dana ih i ja očekujem jer smo odjavili  hrt pretpalatu, na osobnoj karti je druga  adresa  jer  smo se uselili u novu kuću  prije nekoliko godina  ali nismo na osobnoj promijenili podatke, stara  adresa je samo  na drugom broju ali u istoj ulici...što sa radimo  ako nam dođu , naravno neću ih pustiti u kuću  ali ipak mogu me  iznenaditi ispred kuće ili u dvorištu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, teriteriri je napisao:

Ovih dana ih i ja očekujem jer smo odjavili  hrt pretpalatu, na osobnoj karti je druga  adresa  jer  smo se uselili u novu kuću  prije nekoliko godina  ali nismo na osobnoj promijenili podatke, stara  adresa je samo  na drugom broju ali u istoj ulici...što sa radimo  ako nam dođu , naravno neću ih pustiti u kuću  ali ipak mogu me  iznenaditi ispred kuće ili u dvorištu...

napominjem da se na staroj adresi plaća,tu mi žive roditelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz,evo ako je netko voljan da mi kaze dali ja mogu odjavit rtv pristojbu.Radi se o tome da sam prosle godine uselio u novu kucu.Jos uvijek se vodim na staroj adresi gdje se placa rtv pristojba,ne ja nego moj tata.E sad u 3 mjesecu ove godine mi je dosao inkasator i rekao mi da sam duzan platit 6 mjeseci unazad rtv pretplatu,na to sam mu ja rekao da ne zelim platit nista unazad.I on meni kaze ok od 4 mjeseca da pocnem placat...I kad smo mi nasli neki zajednicki dogovor trazi on mene osobnu,upisao on sve sa osobne i adresu  na kojoj me zatekao....ja to potpisem i tako meni dodu uplatnice od 4 mjeseca i za unaprijed 6 mjeseci...evo ja sam sad to platio...ali mi nije jasno kako je mogao mene registrirati kao rtv pretplatnika sa osobnom koja je na adresi gdje se placa rtv pretplata a za adresu na kojoj jos nisam ni prijavit...znam da sam u prekrsaju i da bi mogao dobiti kaznu i od policije zbog toga sto se nisam odjavio sa stare adrese na novu...ali ulica je razlika 500 metera jedna od druge...i za 5 minuta sam tamo da me bilo tko trazi...i naoruzanje mi je na staroj adresi...i bas 01.10.mi bila provjera...stari me nazove da je dosla policija i da dodem kuci da obave pregled i sve pet...cekam da mi istekne osobna pa cu pravit novu...ali kako ovi poznavatelji zakona sa hrt to mogu napravit...slati uplatnice sa imenom i prezimenom...i adresom na kojoj nisam jos ni prijavit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Maki1986DJ je napisao:

Jos uvijek se vodim na staroj adresi gdje se placa rtv pristojba,ne ja nego moj tata.

Kad ste već dali osobnu iskaznicu na uvid, trebali ste se pozvati na činjenicu da se na prijavljenoj adresi redovno podmiruje mjesečna pristojba, te da kao kućanstvo koje u vlasništvu ili posjedu imate dva ili više prijamnika, redovno plaćate jednu mjesečnu pristojbu. Naime, za jedan je iznos mjesečne pristojbe unutar istoga kućanstva moguće imati neograničen broj uređaja za prijam audiosignala ili audiovizualnoga signala neovisno o tome je li riječ o televizoru, radiju, stolnome ili prijenosnome računalu odnosno pametnome telefonu, a kako imate osobne iskaznice sa istom prijavljenom adresom tako ste se trebali pozvati na tu činjenicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Kad ste već dali osobnu iskaznicu na uvid, trebali ste se pozvati na činjenicu da se na prijavljenoj adresi redovno podmiruje mjesečna pristojba, te da kao kućanstvo koje u vlasništvu ili posjedu imate dva ili više prijamnika, redovno plaćate jednu mjesečnu pristojbu. Naime, za jedan je iznos mjesečne pristojbe unutar istoga kućanstva moguće imati neograničen broj uređaja za prijam audiosignala ili audiovizualnoga signala neovisno o tome je li riječ o televizoru, radiju, stolnome ili prijenosnome računalu odnosno pametnome telefonu, a kako imate osobne iskaznice sa istom prijavljenom adresom tako ste se trebali pozvati na tu činjenicu.

Ja sam inkasatoru rekao da se na adresi sa osobne placa rtv pretplata,ali njega to nije bas puno zanimalo jer on je mene nasao u novoj kuci sa tv.I pitao me dali sam ja vlasnik kuce.On je vjerovatno isao na to da cu osobnu kad tad prebacit na novu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Maki1986DJ je napisao:

..I kad smo mi nasli neki zajednicki dogovor trazi on mene osobnu,upisao on sve sa osobne i adresu  na kojoj me zatekao....ja to potpisem i tako meni dodu uplatnice od 4 mjeseca i za unaprijed 6 mjeseci...

Poštovani, "digao Vas je na trik", tu nema dogovora, nema njemu davanja osobne iskaznice, nema nikakvog potpisivanja isl...

Dakle, Vi ste dragovoljno pristali na plaćanje TV-a unatrag 4 mjeseca, što ste i potpisali, čime ste indirektno priznali da toliko dugo posjedujete TV, samo mi nije jasno kako su Vam uplatnice poslali za buduće vrijeme, uložite prigovor na te uplatnice koje su vam poslane za unaprijed 6 mjeseci ili ih plaćajte za svaki mjesec pojedinačno (u mjesecu za koji su navedene)...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

 

imam sličan problem. Kad je došao kontrolor HRT-a otvorila sam mu, te (još ne znajući o čemu se radi) rekla  kako se zovem. Gospodin se tada predstavio kao kontrolor i da ne duljim ista spika o pristojbi, uređaju itd. Ja sam mu rekla da ne živim na toj adresi i da sam samo u posjeti, te da će se, ako želi razgovarati s vlasnikom, morati vratiti kasnije, na što je on rekao da nema vremena šetati nazad. Inače, prebivalište mi je u drugom gradu gdje plaćam rtv pretplatu redovito (znači računi uredno podmireni svaki mjesec na moje ime i prezime i na adresi koja mi stoji na osobnoj), a na adresi gdje me zatekao privremeno boravim (taman mi je prije i isteklo boravište taj mjesec kad je došao). Danas (nakon 2 mjeseca) mi je stigla ta famozna kazna od 240 kuna i prijetnjom o prekršajnom postupku. Nisam sigurna na koji način to riješiti, obzirom da mogu dokazati da već plaćam pristojbu, a na  adresi koju su mi naveli u kazni u  biti nisam uopće nigdje zavedena.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POŠTOVANI,

Čitam u nazad objeve od 2015. Sve slične priče ali ne vidim završetak.

Molim pomoć i savjet.

Ja sam korisnik prijemnika i plaćam trajnim nalogom preko banke još od 20.03.2003. godine RTV pretplatu uredno.

Išla sam ovih dana provjeriti u strahu da nije nešto banka pogriješila.

Naime ja sam kupila stan u drugom gradu, i tu sad živim i izvršila promjenu osobne. A pretplata se plaća na adresi gdje prije živjela/ drugi gad. Nisam mjenjala adresu tj. odajvljivala i prijavljivala tv prijemnik  jer i  tamo povremeno odem, to moja stara nekretnina.

U novi stan došo kontrolor sin otvorio. Niisam bila kući. Preko mobitela rekla sam kontroloru da uredno plaćam trajnim nalogom rtv pretplatu. On bio neugodan i prijetio ovrhoom. Nije ulazio u stan niti mogo utvrditi da li je u nutra tv prijemnik. Evo stigla Obavijest o pokretanju pp i nalog za 3 mj u nazad na 240kn.

Ističem ja jesam u evidenciji korisnika prijemnika u RH i uredno plaćam prijemnik. Ovo što pišu i što navodno sadrži Zapisnik koji nasm vidjela NE MOGU DOKaZATI, ja mogu dokazati da plaćam rtv pretplatu.

Ja sam zbog posla selila i mjenjala adrese boravka koji prijavljivala na MUP, ali nikad nisam prijavljivala/odjavljivala tv prijemnik.

Da li ako imam 2 nekretnine moram plaćati dvije tv pretplate? Ja ne mogu na više adresa biti korisnik istovremeno.

Da li da pišem prigovor na Obavijest?  Ovde nema nikakve upute ili roka za prigovor već rok od 8 dana da platim 240,00 kn i prihvatim biti obveznik plaćanja. JA VEĆ TO JESAM.

Hvala svima za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Jadranka Ri je napisao:

.Da li ako imam 2 nekretnine moram plaćati dvije tv pretplate? Ja ne mogu na više adresa biti korisnik istovremeno.

Ako posjedujete dva TV prijemnika koji se nalaze na različitim adresama, nažalost, dužni ste plaćati obadva bez obzira što već plaćate na jednoj adresi..

No, u konkretnom slučaju, imate osnove za pisanje prigovora, jer niti na koji način inkasator nije utvrdio da na novoj adresi posjedujete TV prijemnik, da je baš i utvrdio, nemaju osnove naplatiti Vam retroaktivno za tri mjeseca (unatrag).....u međuvremenu možete odjaviti onaj na staroj adresi (samo moja sugestija, ne morate niti to ako nećete), odluka je Vaša..

Ako i dođe do prekršajnog postupka, što mislim da neće, jer nemaju osnove za pokretanjem istog, već samo "plaše", ko i obično APP, nikako nemojte priznati da ste imali TV prijemnik u trenutku dolaska inkasatora, a kamo li tri mjeseca unatrag za što Vas se tereti, a oni (on) neka dokazuju na koji način je utvrđeno...

Sretno Vam...!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Željac047 je napisao:

Ako posjedujete dva TV prijemnika koji se nalaze na različitim adresama, nažalost, dužni ste plaćati obadva bez obzira što već plaćate na jednoj adresi..

Ne bih se baš složila sa ovom tvrdnjom. Zakon kaže, da je svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa na području RH, dužan HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu. Ali kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika plaćaju mjesečnu pristojbu kao da imaju jedan prijamnik. S tim da se pod kućanstvom smatra svaka obiteljska ili druga zajednica osoba koje zajedno stanuju i zajednički troše svoje prihode za podmirenje osnovnih životnih potreba (stanovanja, prehrane i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, malo sam ostao zatečen, iz vlastitog iskustva sam pisao, imao sam dva TV prijemnika na dvije različite adrese, moje vlasništvo obje (jedna na selu, druga u gradu), i TV pretplatu sam plaćao na obje, kad sam se obratio HRT-u radi pojašnjenja, dobio sam odgovor da sam, bez obzira što sam vlasnik obje nekretnine gdje se nalaze TV prijemnici, dužan plaćati TV pretplatu za obadva TV-a, uz obrazloženje da bi bio oslobođen plaćanja pretplate jednog TV-a samo u slučaju da se nalaze na istoj adresi, a ja bio obveznik plaćanja, naravno, ovaj na selu, gdje se stvarno rijetko nalazim, poglavito sada radi bolesti, i mala je mogućnost kontrole, sam odjavio, eto zato sam dao takav odgovor, ako su oni pogriješili, pogriješio sam i ja i iskreno se ispričavam ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Moze li savjet?

2006 god sam zivjela sa deckom u najmu vrlo kratko, jedan dan mi je uletio inkasator koji nije htjeo van iz stana zasjeo je i bio vrlo neugodan, decko je radio a gazda se nije javljao i normalno uzeo je moje podatke, ime prezime, datum rodjenja, bez jmbga i napisao prezime i adresu gazde stana iako tv nije bio moj. Kada smo odlazili iz stana gazda mi je naslagao 6 racuna na moje ime i prezime i pisalo je kod toga vlasnika i njegova adresa, ja mu nisam htjela to platit jer sam uredno davala novce misleci da je on to podmirivao. Nakm godinu dana me sreo i rekao da racuni stizu i dalje i dali ja to mislim platiti iako uopce tamo nisam bila.

E sad iako je proslo puno godina mene je strah sto je s tim dali je on odjavio taj tv dali i dalje dolaze racuni na moje ime? Ja na to adresi nikada nisam bila prijavljena i to je bilo prije sustava oib-a.

Kada su krenule sve te silne ovrhe nakon uvodjenja oib-a nisam bila terecena'od strane hrt-a za te racune.

Mislite li da bi sto moglo biti od toga iako nije moj stan bio niti Tv, niti je inkasator imao moj jmbg?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

imam pitanje vezano za plaćanje RTV pristojbe. 

Povremeno boravim u iznajmljenom stanu, a prijavljen sam kod roditelja.

Inkasator mi je pozvonio na vrata i otvorio sam. Pitao me jesam li vlasnik stana na što sam odgovorio da nisam nego da sam najmoprimac i dao mu sam ime i prezime (nisam davao ni osobnu iskaznicu ni ijedan drugi podatak).

Gospodinu sam objasnio da nemam ni televiziju ni radio ni ijedan drugi uređaj u stanu te da će mi morati vjerovati na riječ jer ga neću pustiti u stan.

Desetak dana kasnije dolazi mi Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka i uplatnica na iznos 240,00kn.

 

Moje prebivalište/boravište je kod roditelja koji uredno plaćaju pretplatu i ne namjeravam ja plaćati još jednu za iznajmljeni stan u koji povremeno dođem. 

Što da sada napravim, mogu li oni dobiti ostatak mojih podataka (OIB itd) i mogu li dobiti informacije od Bnet-a i Tele2 o uslugama koje koristim?

Inače, sa vlasnikom imam ugovor o najmu stana, ali nijedan TV ili radio uređaj nije došao sa stanom te vlasnik nema nikakvu pretplatu na svoje ime za ovaj stan.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , natalishau je napisao:

Postovani,

Moze li savjet?

2006 god sam zivjela sa deckom u najmu vrlo kratko, jedan dan mi je uletio inkasator koji nije htjeo van iz stana zasjeo je i bio vrlo neugodan, decko je radio a gazda se nije javljao i normalno uzeo je moje podatke, ime prezime, datum rodjenja, bez jmbga i napisao prezime i adresu gazde stana iako tv nije bio moj. Kada smo odlazili iz stana gazda mi je naslagao 6 racuna na moje ime i prezime i pisalo je kod toga vlasnika i njegova adresa, ja mu nisam htjela to platit jer sam uredno davala novce misleci da je on to podmirivao. Nakm godinu dana me sreo i rekao da racuni stizu i dalje i dali ja to mislim platiti iako uopce tamo nisam bila.

E sad iako je proslo puno godina mene je strah sto je s tim dali je on odjavio taj tv dali i dalje dolaze racuni na moje ime? Ja na to adresi nikada nisam bila prijavljena i to je bilo prije sustava oib-a.

Kada su krenule sve te silne ovrhe nakon uvodjenja oib-a nisam bila terecena'od strane hrt-a za te racune.

Mislite li da bi sto moglo biti od toga iako nije moj stan bio niti Tv, niti je inkasator imao moj jmbg?

Hvala!

Predlažem da pokušate za svoje tadašnje podatke ishoditi informaciju o tome imate li dugovanja putem e-mail adrese pristojba@hrt.hr, mislim da je to bolje nego da nagađate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , kontra2 je napisao:

Poštovani,

imam pitanje vezano za plaćanje RTV pristojbe. 

Povremeno boravim u iznajmljenom stanu, a prijavljen sam kod roditelja.

Inkasator mi je pozvonio na vrata i otvorio sam. Pitao me jesam li vlasnik stana na što sam odgovorio da nisam nego da sam najmoprimac i dao mu sam ime i prezime (nisam davao ni osobnu iskaznicu ni ijedan drugi podatak).

Gospodinu sam objasnio da nemam ni televiziju ni radio ni ijedan drugi uređaj u stanu te da će mi morati vjerovati na riječ jer ga neću pustiti u stan.

Desetak dana kasnije dolazi mi Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka i uplatnica na iznos 240,00kn.

 

Moje prebivalište/boravište je kod roditelja koji uredno plaćaju pretplatu i ne namjeravam ja plaćati još jednu za iznajmljeni stan u koji povremeno dođem. 

Što da sada napravim, mogu li oni dobiti ostatak mojih podataka (OIB itd) i mogu li dobiti informacije od Bnet-a i Tele2 o uslugama koje koristim?

Inače, sa vlasnikom imam ugovor o najmu stana, ali nijedan TV ili radio uređaj nije došao sa stanom te vlasnik nema nikakvu pretplatu na svoje ime za ovaj stan.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

LP

Kod pokretanja prekršajnog postupka, ostatak Vaših osobnih podataka će se pribaviti po službenoj dužnosti putem MUP-a. Podatke ISP-a (B.neta ili Tele2) vjerojatno neće pribavljati (ISP ih daje samo po nalogu suda), ali po mom mišljenju, nisu im ni potrebni. 

Po mom mišljenju, neovisno o tome gdje Vam je registrirano prebivalište, ako u tom iznajmljenom stanu imate kućanstvo, za to kućanstvo ćete morati plaćati pretplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Predlažem da pokušate za svoje tadašnje podatke ishoditi informaciju o tome imate li dugovanja putem e-mail adrese pristojba@hrt.hr, mislim da je to bolje nego da nagađate.

Razmisljala sam o tome ali me strah zadirati u osinje gnijezdo.

Nekako mislim da bi me vec teretirili tj ovrsili s obzirom da su ovrhe krenule kada je uveden oib, a oni nisu imali niti moj oib niti jmbg.

sumnjam da bi mi putem maila dali takav podatak i to bez osobnih podataka tipa oiba, datuma rodjenja, itd?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Kod pokretanja prekršajnog postupka, ostatak Vaših osobnih podataka će se pribaviti po službenoj dužnosti putem MUP-a. Podatke ISP-a (B.neta ili Tele2) vjerojatno neće pribavljati (ISP ih daje samo po nalogu suda), ali po mom mišljenju, nisu im ni potrebni. 

Po mom mišljenju, neovisno o tome gdje Vam je registrirano prebivalište, ako u tom iznajmljenom stanu imate kućanstvo, za to kućanstvo ćete morati plaćati pretplatu.

Mislim da ovo ne drzi vodu, jer ja sam inkasatoru dala samo datum rodjenja i po tome su me onda odavna mogli pronaci u mup-u, i poslati rj o ovrsi npr. na moje prebivaliste, a ja evo vec 13 god nikada nista dobila nisam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, natalishau je napisao:

Mislim da ovo ne drzi vodu, jer ja sam inkasatoru dala samo datum rodjenja i po tome su me onda odavna mogli pronaci u mup-u, i poslati rj o ovrsi npr. na moje prebivaliste, a ja evo vec 13 god nikada nista dobila nisam.

Vama je jedino bitno da nikada niste bili prijavljeni na toj adresi, odnosno ukoliko bi postupak i bio pokrenut, da se pozovete na činjenicu da taj ovršenika niste Vi, a da je općepoznato da na toj adresi nikada niste bili prijavljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Borbena7 je napisao:

Vama je jedino bitno da nikada niste bili prijavljeni na toj adresi, odnosno ukoliko bi postupak i bio pokrenut, da se pozovete na činjenicu da taj ovršenika niste Vi, a da je općepoznato da na toj adresi nikada niste bili prijavljeni.

Nisam bila nikada prijavljena na toj adresi, a racuni su glasili tipa marija maric kod horvatic i adresa, znaci moje ime i prezime kod prezime gazde i njegova adresa, tamo sam bila vrlo kratko i taj inkasator je bio odvqgatan odmjeravao me i nije htjeo van iz stana tako da sam mu dala ime i prezime i datum rodjenja samo da ode. Osobnu mu nisam htjela dati.

A nekako mislim da bi postupak vec bio pokrenut pa to je bilo 2006/2007, i da im je mup dao podatke gdje zivim pa valjda bi mi vec nesto doslo na moju pravu adresu. a gazda je isto tako bio uzasan zato sam otisla i dugo nakon toga me naganjao za racune za hrt ko zna dali je ikad ista poduzeo u svezi toga tipa odjavio racun na moje ime i prezime, tko zna mozda jos dolaze na mene.

uređeno: od natalishau
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, natalishau je napisao:

A nekako mislim da bi postupak vec bio pokrenut pa to je bilo 2006/2007

Može biti da je pokrenut, ali da Vi još niste upoznati s tim. U praksi ima i takvih slučajeva. Kako god, ako ikada dobijete rješenje o ovrsi, prigovorom idite na činjenicu da niste osoba iz ovršnog prijedloga, jer da nikada niste bili prijavljeni na toj adresi. To bi trebalo biti dovoljno za obustavu postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Može biti da je pokrenut, ali da Vi još niste upoznati s tim. U praksi ima i takvih slučajeva. Kako god, ako ikada dobijete rješenje o ovrsi, prigovorom idite na činjenicu da niste osoba iz ovršnog prijedloga, jer da nikada niste bili prijavljeni na toj adresi. To bi trebalo biti dovoljno za obustavu postupka.

Nadam se da nije pokrenut, mozda ako i je doslo je rjesenje na adresu gazde stana pa je mozda nesto i poduzeo po tom pitanju jer ipak je njegov stan i tv.

A opet mislim da bi to vec doslo do mene da je trebalo kroz sve te godine.

Kako god tu i tamo me to okupira jer me strah o kojoa bi se cifri moglo raditi. A to sve zbog loseg gazde kojemu sam uredovno davala novce za rezije a on te racune za hrt uopce nije placao i kad sam otisla me ganjao sa racunima ludjak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo i moje vesele price.Razvela sam se i bivsi je pokupio sa sobom TV i liniju i sve to lijepo pise u Ugovoru o podjeli bracne stecevine,crno na bjelo .Pretplata je glasila na njegovo ime al sam je placala ja trajnim AMEX nalogom i jos godinu dana nakon razvoda kad sam nazvala HTV  i prestala placati.

Jucer bio inkasator, nepristojan i bezobrazan.U stan ga iz principa pustila nisam.Pita gdje je taj i taj (bivsi) ja sve reknem i da se odselio i prijamnike odnio sa sobom i da imamo to mapisano u ugovotu i da sam im to u telef.razvovoru sve vec rekla pred nego sto sam pretplatu prestala ja placati. A on meni imate li mobitel, ja reko imam al za to vam ne dam.

Cijeli moj mali portun i svi susjedi su nas culi,a meni je vec bilo muka od svega i osim sto je pitao moje ime i tko je vlasnik stana nista nije trazio niti sam ista potpisivala.

Ne zelim dodatne stresove u svom zivotu pa vas molim da mi odgovorite koje su mi obaveze a koja prava po pitanju placanja AVL pristojbe jer koliko shvacam to vise uopce nema veze sa TV i radio vec sa svim sto sliku i ton hvata pa taman imao samo smartwatch.

 

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, kontra2 je napisao:

Poštovani,

imam pitanje vezano za plaćanje RTV pristojbe. 

Povremeno boravim u iznajmljenom stanu, a prijavljen sam kod roditelja.

Inkasator mi je pozvonio na vrata i otvorio sam. Pitao me jesam li vlasnik stana na što sam odgovorio da nisam nego da sam najmoprimac i dao mu sam ime i prezime (nisam davao ni osobnu iskaznicu ni ijedan drugi podatak).

Gospodinu sam objasnio da nemam ni televiziju ni radio ni ijedan drugi uređaj u stanu te da će mi morati vjerovati na riječ jer ga neću pustiti u stan.

Desetak dana kasnije dolazi mi Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka i uplatnica na iznos 240,00kn.

 

Moje prebivalište/boravište je kod roditelja koji uredno plaćaju pretplatu i ne namjeravam ja plaćati još jednu za iznajmljeni stan u koji povremeno dođem. 

Što da sada napravim, mogu li oni dobiti ostatak mojih podataka (OIB itd) i mogu li dobiti informacije od Bnet-a i Tele2 o uslugama koje koristim?

Inače, sa vlasnikom imam ugovor o najmu stana, ali nijedan TV ili radio uređaj nije došao sa stanom te vlasnik nema nikakvu pretplatu na svoje ime za ovaj stan.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

LP

nemaš zakonsku obvezu sa inkasatorom razgovarati. ne moraš ga ni pozdraviti  a kamoli mu dat podatke koje je tražio ili osobnu iskaznici ili drugi dokument.

obavijest  od HRT-a o pokretanju prekršajnog postupka (ako nisu naveli ime prekršajnog suda i broj predmeta je APP)  ako platiš priznaješ potraživanje. 

ugovorom o najmu nije preuzeta obveza plaćanja HRT pristojbe. možda vlasnik stana plaća pristojbu?

ako nemaš prijavu boravka ili prebivališta u iznajmljenom stanu HRT treba dokazati da si u tom stanu boravio i imao prijemnik.

 

, mama47 je napisao:

Evo i moje vesele price.Razvela sam se i bivsi je pokupio sa sobom TV i liniju i sve to lijepo pise u Ugovoru o podjeli bracne stecevine,crno na bjelo .Pretplata je glasila na njegovo ime al sam je placala ja trajnim AMEX nalogom i jos godinu dana nakon razvoda kad sam nazvala HTV  i prestala placati.

Jucer bio inkasator, nepristojan i bezobrazan.U stan ga iz principa pustila nisam.Pita gdje je taj i taj (bivsi) ja sve reknem i da se odselio i prijamnike odnio sa sobom i da imamo to mapisano u ugovotu i da sam im to u telef.razvovoru sve vec rekla pred nego sto sam pretplatu prestala ja placati. A on meni imate li mobitel, ja reko imam al za to vam ne dam.

Cijeli moj mali portun i svi susjedi su nas culi,a meni je vec bilo muka od svega i osim sto je pitao moje ime i tko je vlasnik stana nista nije trazio niti sam ista potpisivala.

Ne zelim dodatne stresove u svom zivotu pa vas molim da mi odgovorite koje su mi obaveze a koja prava po pitanju placanja AVL pristojbe jer koliko shvacam to vise uopce nema veze sa TV i radio vec sa svim sto sliku i ton hvata pa taman imao samo smartwatch.

 

Hvala puno.

nisi trebala ni razgovarati sa njim. trebala si zatvoriti vrata. 

uređaje trebaš prijaviti. ono što prijaviš  na to plaćaš pristojbu. inkasator treba dokazati da nešto posjeduješ. kako ako ne može uči u stan i nema,  račune od uređaja, koji glase na tvoj ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mama47 je napisao:

....placala ja trajnim AMEX nalogom i jos godinu dana nakon razvoda kad sam nazvala HTV  i prestala placati...

...pred nego sto sam pretplatu prestala ja placati...

Poštovana, neznam zbog čega ste, nakon razvoda braka, još godinu dana plaćali pristojbu koja nije glasila na Vaše ime..

, mama47 je napisao:

.....Razvela sam se i bivsi je pokupio sa sobom TV i liniju i sve to lijepo pise u Ugovoru o podjeli bracne stecevine,crno na bijelo..
....da se odselio i prijamnike odnio sa sobom i da imamo to mapisano u ugovotu i da sam im to u telef.razvovoru sve vec rekla...

O tome ste ih trebali obavjestiti pismenim putem i dostaviti im relevantne dokaze (presliku Ugovora o podjeli bračne stečevine) i odmah potom prestati plaćati pristojbu, a ne plaćati još godinu dana i onda, nakon telefonskog razgovora, što nije nikakav dokaz, prestati plaćati...

Dakle, plaćali ste obvezu koju niste bili dužni plaćati i sa pravom je, nakon prestanka plaćanja, inkasator došao na Vašu adresu, tj. na adresu obveznika plaćanja HRT pristojbe, izvršiti provjeru....e sada se nameće pitanje da li će to ostati samo na tome ili će HRT tražiti podmirenje duga od dana prestanka plaćanja do dana dolaska inkasatora, pa i duže, jer ničim niste dokazali da je obveznik plaćanja odselio, doduše, lako retroaktivno dokazivo, i baš tada sa sobom odnio TV i druge aparate, tako da možete očekivati još koju "posjetu" inkasatora i provjeru da li se na Vašoj adresi nalazi bilo kakav aparat za koji bi bili dužni plaćati pristojbu...

Moj savjet Vam je, a kako nebi više imali nikakva uznemiravanja i provjere, da se pismenim putem obratite HRT-u, navadete kako se obveznik plaćanja odselio sa te adrese i adresu na koju se odselio, te da je, sukladno Ugovoru o podjeli bračne stečevine, tada sa sobom odnio sve aparate zbog kojih bi se mogla vršiti naplata pristojbe, te im dostaviti relevantne dokaze (presliku Ugovora....)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zdravo ekipa,

Po prvi put mi je pokucao hrt-ov kontrolor. Živim u podstanarskom stanu gdje imam prijavljeno boravište, a prebivalište imam u rodnoj kući gdje otac plaća hrt.

On mi je pozvonio, ja otvorio par cm vrata, on mi je rekao: kontrola hrt.

Ja sam rekao, hvala lijepo i zatvorio vrata.

Vidio sam kroz špijunku da nešto piše na papir.

Sad mi je muka da ne bi slučajno gazdi stana štogod došlo. Gazdino prezime piše na vratima.

Ne bih htio čovjeku navući gluposti za vrat, ali mislim da nisam imao što bolje za napraviti.

Što mislite, pokreće li hrt u ovakvim situacijama prekršajni postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Poštovani!

Trebam savjet u svezi famoznih prekršajnih prijava od strane inkasatora famoznog HRT-a. Naime, ja i moja supruga živimo na u obiteljskoj kući koja je cijela u vlasništvu moga oca. Otac je redoviti platiša HRT-ovog harača. Živimo u odvojenim stanovima (prizemlje i kat). Negdje sredinom dvanaestog mjeseca "gospodin" inkasator HRT-a je iznenadio moju suprugu pozvonivši na vrata i pitao ju je za njeno ime. Kada mu ga je rekla on ga je zapisao i predstavio se kao inkasator HRT-a te ostavio broj telefona da se javim njemu. Naravno, nisam se javio. Jučer nam je stigla "čestitka" od 240 kuna za zadnja tri mjeseca. Na uplatnicu se navodi ime moje supruge i uz adresu neki famozni prvi kat kojega na nijednom ni službenom ni neslužbenom dokumentu nema. Da li smo dužni plaćati navedeni harač ili "čestitku" možemo zaboraviti s obzirom da se na istoj adresi sa objektom od jednog vlasnika uredno svaki mjesec plaća pretplata?

Zahvaljujemo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Sinjski je napisao:

Jučer nam je stigla "čestitka" od 240 kuna za zadnja tri mjeseca. Na uplatnicu se navodi ime moje supruge i uz adresu neki famozni prvi kat kojega na nijednom ni službenom ni neslužbenom dokumentu nema. Da li smo dužni plaćati navedeni harač ili "čestitku" možemo zaboraviti s obzirom da se na istoj adresi sa objektom od jednog vlasnika uredno svaki mjesec plaća pretplata?

Možete li detaljnije navesti što ste točno dobili - tri uplatnice sa kakvim opisom plaćanja i kakav je taj popratni dokument koji ste uz njih dobili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

Možete li detaljnije navesti što ste točno dobili - tri uplatnice sa kakvim opisom plaćanja i kakav je taj popratni dokument koji ste uz njih dobili?

Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka naslovljen na moju suprugu. Bez OIB-a sa famoznim prvim katom. Jedna uplatnica od 240 kuna. Opis plaćanja 'pristojba po zapisniku ....'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

ista stvar meni danas. čovjek je došao i traži novac za protekla 3 mjeseca iako ja nisam tu boravila. Uvjerava me kako smo pretplaćeni na HRT i da ću, ukoliko ga odbijem imati problema s gazdaricom (nisam prijavljena), i da je bolje da mu dam podatke. Iz straha sam dala oib, potpis je totalno nečitljiv. Uz to, čovjek se ružno ponašao i odmjeravao me te govorio stvari "Pa ti si punoljetna jel, tako izgledaš, a tako se i ponašaš".  Ne znam što učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija