Jump to content

Tužba za duševne boli nakon izbacivanja iz kuće bez razloga


Jako tužan

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć jer sam već jadan....

Ovako osjećam se prevareno, razocarano, ko da su mi zabili nož u prsa i leđa.

Dana 11.10.2018 vozim se na pola puta iz Beča za kući i sa djevojkom koja je 7,8 mjesecu trudnoce posvadao sam se tekstualno po putu, nije to niti bila neka svada, prije djecja....medutim ona mi je izbacila stvari na cestu dok sam bio na putu i da je gotovo i zblokirala me.....nemogu do nje do dana danas, ne javlja se, roditelji mi se njezini ne javljaju....a nisam ni pijanac, ni agresivan ni galame nikad nije bilo ni jaceg dodira ni preljuba, ama bas nista da bi mi se na taj nacin odbacilo i ne javljalo.

Ko budući otac dozivio sam traumu, sok, jos dan danas placem jer nemogu do informacija....bio sam i kod socijalne sluzbe pa su me poslali u centar za obitelj kod psihologa...znaci pokusavao sam sve. Do njezine kuce nemam snage da otidem jer nezelim da riskiram da mi zovu policiju bezveze jer neznam sto im se izmotava po glavi.

A zasto sam dobio traumu? Zato jer je bio dogovor da dam otkaz u Austriji, preselim se konacno kod nje, makar je moj smjestaj "bolji" i josh zadnji dan u Austriji odbio Strabag u sjedistu a da ne pricam josh di sam se iz Švedske preselio u Austriji da bi bio blize....Uglavnom u 1 sekundi sam ostao bez posla u Austriji, zene, buduceg djeteta, dostojanstva, svega prakticki....veselio sam se povratku kuci....sad to vise nije....

Pa me zanima dali postoji kakva mogucnost tuzbe zbog prevare, zavjere....neznam kak bi nazvao sve to.

Hvala,

Jako tužan...josh placem :,(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino tužba za razvod braka, ili se smiriti, naravno, koliko je to moguće, sačekati da se i ona "malo ohladi" i vidjeti daljnji razvoj situacije (da vrijeme učini svoje), te dalje, kako to ObZ propisuje, postupiti, naravno, ako bude potrebito...

Možda bi bilo dobro da se obratite psihologu Centra za obitelj, kako Vam je to i sugerirano...

Najgora solucija Vam je, kako smo nas par i odgovorili u drugoj temi, uzastopno slati poruke, nazivati idr. slične stvari na koje ona i njezini roditelji ne odgovaraju, jer Vam mogu još i "složiti"  kaznenu prijavu radi nametljivog ponašanja (čl. 140. st. 2. KZ RH), zato se, za sada morate malo strpiti, znam da nije lako, ali, jednostavno, za sada ništa drugo ne možete i sačekati daljnji razvoj situacije ili pokrenuti postupak za razvod braka, no, međutim i to je upitno, jer, kako navodite, trudna je tada bila kad Vas je napustila 7-8 mjeseci, a po ObZ otac ne može pokrenuti postupak za razvod braka, a niti ga dobiti, prije navršene godine dana starosti djeteta, tužba bi mu bila odbačena kao nedopustiva...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuća njezinih roditelja.

Obratio sam se centru za obitelj, cekam da je nazovu i inače smo izvanbračna zajednica.

Jucer sam odlucio da otidem nakon 2 tjedna do nje pa sto bude bude.....i naravno njezin otac reko mi je da sam moram pred 2 tjedna doci "moljakat" (a ja izbačen iz kuće).....da ja u njegovoj kući nemogu živjeti, sto automatski produbljuje problem jer na kraju nisam ni popricao sekundu sa curom, mislim ni da dijete onda nemogu vidjeti par godina kako bude on ziv...znaci mogu raditi sto god hoce sa menom....mislim da je cura pod velikim utjecajem oca a ima 35 godina....predlagao sve, da se preselimo, na stan i to je bila opcija ali ko da se nesto dogovorim s njom slijedeci dan vise nije tako.....mislim da sam izgorio.....sa znanjem da dugo dugo necu vidjeti kćerkicu....

Eto, neznam sto da napravim, pustiti cu da se ohladi, necu zvat, posto tamo ja nemogu vise zivjeti, reci cu joj ak me volis ides sa menom, pa sta bude bude.

Hvala Ljudi na odgovorima <3 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Jako tužan je napisao:

.... mislim ni da dijete onda nemogu vidjeti par godina kako bude on ziv...znaci mogu raditi sto god hoce sa menom....

Nemogu i ne smiju raditi što hoće sa Vama. a Vi ćete svoje dijete moći viđati, to je pravo djeteta, a i Vaše osobno pravo i niko Vam to ne može osporiti i zabraniti, zato sam Vam i predložio da se obratite Centru za obitelj, kako Vam je sugerirano...

Kad je u pitanju izvanbračna zajednica, nije Vam potrebno pokretanje postupka za razvod braka, ono boldano u mom prethodnom postu se odnosi na razvod braka, a izvanbračna zajednica je nešto drugo, krivo sam shvatio, oprostite...

 

prije 2 sati , Jako tužan je napisao:

 Eto, neznam sto da napravim, pustiti cu da se ohladi, necu zvat, posto tamo ja nemogu vise zivjeti, reci cu joj ak me volis ides sa menom, pa sta bude bude.

To Vam je najbolje, pustiti da se "malo ohladi", možda sama uvidi da joj baš i nije dobro "slijepo" slušati oca...

Što se tiče postupka dodjele skrbništva nad djetetom, Vi ga možete pokrenuti kad god želite, samo se prije morate obratiti CZSS i pokrenuti postupak medijacije (posredovanje) i ako se u tom postupku, pomoću medijatora, ne uspijete dogovoriti, možete pokrenuti sudski postupak za skrbništvo...

Ponavljam, jedino da je u pitanju bio brak i bračna zajednica, tada nebi mogli pokrenuti postupak za razvod braka do navršene godine dana života djeteta, a pošto je u pitanju izvanbračna zajednica, postupak za skrbništvo možete pokrenuti kad hoćete, bez obzira na starost djeteta u kojem postupku će se donijeti odluka kome će dijete biti dodjeljeno na odgoj i daljnju skrb, tj. s kim od roditelja će živjeti, a roditelju s kim dijete neće živjeti, kontakti i viđanja sa djetetom, naravno, i plaćanje uzdržavanja sukladno ObZ...

Sretno Vam...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija